Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a társaság,...

Mi a különbség a társaság, intézmény, intézet, cég és szervezet között?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 20:18
 1/1 ConnectCare ***** válasza:

Ez egy elég nehéz kérdés, mert sok minden tartozhat ezek a fogalmak alá.


Társaság alatt leginkább a gazdasági társaságokat értjük, vagyis közkereseti társaságokat, betéti társaságokat, korlátolt felelősségű társaságokat és részvénytársaságokat. De ha nem a gazdasági társaságokra gondolunk, akkor valami olyan tömörülést jelent, ahol többen vannak (pl. baráti társaság). A gazdasági társaság viszont alakulhat egy emberrel is (pl. egyszemélyes kft), társ nélkül :).


Az intézmény szintén sok mindent jelenthet. Nekem leginkább valami közfeladatot ellátó vagy közérdekű, inkább állami szerveződést jelent (pl. oktatási intézmény).


Az intézet hasonló, mint az intézmény, de szerintem szűkebb kategória. Egy iskola oktatási intézmény, de nem intézet. Gyakorlatilag az az intézet, amit ilyen néven alapítanak meg.


A cég az vállalkozás és szerintem kb. ugyanaz, mint a társaság.


A szervezet pedig szerintem valami kevésbé nyereségorientált tömörülést jelent leginkább, aminek van valami célja és a tagjai ennek érdekében működnek együtt (pl. Egészségügyi Világszervezet). De szervezéstudományi fogalomként bármi lehet szervezet, amit emberek úgy találnak ki, hogy abban a tagoknak konkrét feladatkörei vannak vagyis meg vannak szervezve.

2016. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!