Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet sokak szemében a...

Hogy lehet sokak szemében a szélsőség jelképe Nagy-Magyarország?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom a kérdést. Miért van az hogy sokan lenácizzák, lefasisztázzák azokat akik büszkék Nagy-Magyarországra, és elítélik a Trianoni békediktátumot? Nem az lenne a normális hogy büszkék vagyunk a múltunkra, büszkén gondolunk Nagy-Magyarországra, és elítéljük ami 1920-ban Trianonban történt? Légyszíves ne jöjjetek itt az aktuális politikával (Mszp, Jobbik, Fidesz stb.). Nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra ami a kérdésben van. Köszönöm mindenki válaszát!
2010. márc. 24. 13:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez a a videó azt jelképezi hogy a szlovákok szívesebben éltek volna magyar fennhatóság alatt!
2010. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A határok mindig változnak a jelenlegi határok csak ideiglenes állapotok.A Kárpát-Medence földrajzi egységét nem lehet felbontani!


Ui:Mindent vissza!"

1: Persze, változhatnak...Lásd, Koszovó...De kinek jó az? Még nekik se, hiszen a folyóba fulladást is vállalva menekülnek onnét, hatalmas pénzeket fizetve az embercsempészeknek!

2: A Kárpát-medence földrajzi egységét valóban nem lehet megbontani. Persze, attól még a határokat lehet tologatni. Tologatták is, többször is a történelem folyamán. Legutóbb 3 háború árán a jugóknál...

3: Egye fene, hát adjanak vissza mindent, ha akarnak. Merthogy erőszakkal visszaszerezni nem tudjuk. De ha lehet, akkor a benne lévő többségi népek nélkül, akik majd itt kisebbségben lesznek, aztán elkezdenek autonómiát követelni, meg harcolni a magyar beolvasztási kísérletek nélkül. ( Meg vissza a Római birodalmat! Hát mégis pofátlanság, hogy elvették a latinoktól! Kár volt megbontani az egységét, amikor az a maga korában sokkal felvilágosultabb, fejlettebb volt az azt követő sötét középkor országainál! Olaszok! Nem fáj nektek?)

2010. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 bumbi02 ***** válasza:

Az első válaszolóval teljesen egyetértek.. Észrekéne venni.. Magyarországon a nemzetiségek olyan helyzetbe voltak mint mi a habsburg birodalomban.. mi követeltünk a habsburgoktól különbözö dolgokat (önálló országgyülés, stb stb) a nemzetiségek pedig tölünk.. de az akkori magyar politika elég erős asszimilációs törekvéseket mutatott, igy elvoltak nyomva... hogyha jól éltek volna akkor nem probálnák beolvasztani a külföldi magyarságot mert akkor inkább baráti kapcsolatba lennének velünk..

amugy valaki emlitette a nyelvtörvényt, nem fogom leirni neki h miröl szól, mer ezen az oldalon legalább már 20x magyaráztam el.. olvasson utána az illető mer félre van informálva...


kérdezönek:nincs baj azzal hogyha valaki Nagy Magyarországra büszkén gondol, de észre kell venni azt is hogyha nincs trianon akkor később véresebben szakadnak el ezek a részek, nézd meg az első illetve második világháboru után hány önálló állam jött létre...mivel erdélyben, vajdaságban,horvátországban és felvidéken jelentős számu etnikum élt, sikerrel jártak volna az önállósódásban mivel semmien kompromisszumot nem kaptak szinte...

egy jó nemzetiségipolitikával megelőzhető lett vna az elszakadás de annak a politikának már erdély elfoglalásakor (1003) meg kellett vna kezdödni.. erőszakos letelepitések, hogy ne jöhessenek létre ekkora nemzetiségicsomópontok, ne tudjanak területi önállóságot kiharcolni...

2010. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 bumbi02 ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Szerinted Erdély egy teljesen lakatlan terület volt? Légyszives kimélj meg az ilyen hülyeségektől... valószinü hogy nem románok éltek ott de vmien etnikum élt ott ami később elnevezte magát románnak, illetve a románok rájuk hivatkoznak vissza... mind1 hogy románoknak hivjuk öket akik ott éltek, vagy bantu törzsiharcosoknak, az a lényeg h éltek ott már valakik akire hivatkozni tudtak a románok, vagy akár tölük származnak a románok, ez kérdéses amennyire tudom a dákórománelmélet még nem volt sose bebizonyitva...

am meg tanulj meg vitatkozni, és ne kezdj el indulatból mondogatni hülyeségeket...

2010. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Olvasgassatok:


A Honfoglalás előtti Erdély:


Erdély történelme az írásos forrásokból az i. e. 1. évezredtől követhető nyomon. A korábban itt élő népek története az idők homályába vész. Az indoeurópai (iráni) nyelvű lótartó szkíták, az agatürszök az i. e. 1. évezredben vándoroltak a Kelet-európai-síkságról az Erdélyi-medencébe. Ekkor kezdődött el Erdélyben a vaskor. Az agatürszökről Hérodotosz görög történetíró tudósít, aki szerint a Maros-folyó (Marisz) mentén laktak, „trák szokás szerint éltek”, békés természetű és gazdag nép voltak.


Utánuk következtek a kelták (i. e. 3-2. század), majd a dákok (i. e. 2. századtól i. sz. 106-ig). A dákok a trákok törzsei közé tartoztak. Rokonaik voltak a Duna-tokolat táján élő gétáknak. Kezdetben Erdélyben több kisebb fejedelemség létezett. Ezek egyesítésével jött létre Burebista dák királysága, amely a Kárpátoktól a Fekete-tengerig terjedt.


106-ban, Traianus római császár légiói átkeltek a Dunán, és elpusztították Burebista utódjának, Decebalnak az országát. Eutropius történetíró, azt állította, hogy az új tartományt az egész római világból („ex toto Orbe Romano”) népesítették be újra. A magyar történetírás szerint a dákok fokozatosan eltűntek Erdély és a mai Románia területéről, míg a román történetírás szerint folyamatosan itt laktak (kontinuitás elmélet). Az elkövetkező másfél évszázadon át római provincia volt Dacia Traiana: csupa jövevény isten, latin, görög, szír, kelta, illír nevek maradtak fenn, alig akadt egy-két trák hangzású név.


Dácia volt az utolsó tartomány, amellyel az ókori Róma gyarapodott, s az első, amelyet elvesztett: Aurelianus császár 271-ben a gótok betörései miatt elrendelte a kiürítést: a légiók és a lakosság áttelepült a Duna jobb partjára, Moesiába. A magyar történetírás - lásd Erdély történetét - nem állítja, hogy 271-ben a rómaiak teljesen kiürítették volna Erdély területét.


Ezután különböző népek (vizigótok, taifalok, hunok, gepidák, vandálok) átvonulási- vagy szállásterülete lett Erdély.


A honfoglalástól 1526-ig


A magyarok, 895-ös honfoglalásukkor – a kora középkori krónikások és a legutóbbi bodrog-alsóbűi régészeti felfedezések szerint[5] – a Kárpát-medencében találtak egy magyar nyelvet beszélő népet, talán ők a székelyek, akik ma Erdély keleti részén élnek.[forrás?] A magyarok fokozatosan megszállták Erdély egyes részeit. Gyula, Szent István nagybátyja már Erdély vezetője volt, így már a Magyar Királyságba olvasztás előtt is magyar fennhatóság alatt volt.


Erdély 1003-ban a Magyar Királyság részévé vált. Az országrészt a király helytartója, az erdélyi vajda irányította. A 13. századtól alakult ki Erdély fő népcsoportjainak történelmi elkülönülése magyarokra, székelyekre, szászokra és románokra. Az utóbbiakat akkor vlachoknak (oláhoknak) nevezték, és a megtelepedésükre vonatkozó első hivatkozások a 13. század elejéről származnak. 1526-ban a törökökkel vívott mohácsi csata után a Magyar Királyság szétesett. Ezután Erdély névleges török fennhatóság alatt, de gyakorlatilag önálló államként létezett.

2010. ápr. 4. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!