Tényleg sikertörténet a kelet-európai országok EUs csatlakozása?
A mai napig nem zárkóztak fel ezek az országok.
Az életszínvonal és a fizetések gyakran harmadát sem éri el a nyugatiaknak. Európa válsága pedig fokozottan érinti ezeket a területeket.
"Nem azért kellettünk az EU-nak, hogy felzárkóztassanak minket. Belőlünk élnek!"
Az, belőlünk.
Amúgy kíváncsi lennék, hogy vajon hogy nézne ki Magyarország, ha a rendszerváltás óta semmiféle külföldi tőkét nem engedtünk volna be az országba.
Ennél sokkal csúnyább lenne.
A valasz nem olyan trivialis.
Az egyik oldalrol egyertelmuen sikertortenet, Magyarorszag rengeteg EUs forrashoz fer hozza, a gazdasagi integracio eredmenyekeppen rengeteg ceg erkezett, es magyar cegek is szereztek piacot a globalis gazdasagban. A jogszabalyok harmonizalasa lebontott egy csomo adminisztracios akadalyt, es a magyar mezogazdasag is olyan loketet kapott, ami nelkul ma messze nem allna ott, ahol. Leomlottak a hatarok (sajnos most epitjuk vissza oket) szabadon lehet utazni, tanulni, munkat vallalni kulfoldon, es meg biztosan lehet sorolni a pozitivumokat.
Hatranya szerintem nincs az EU csatlakozasnak, akik azt allitjak hogy kizsakmanyolja a nyugat Magyarorszagot, az nem igazan ebben a valosagban el.
Abban a tekintetben viszont szerintem kudarc, hogy Magyarorszag nem futotta be azt a palyat, amire potencialisan lehetosege lett volna. A politikai elit gyengeseg miatt nalunk arra koncentraltak hogy minel tobbet tudjanak lopni, nem pedig arra hogy felkeszuljenek a XXI. szazad kihivasaira. A 90es evek vegen nagy remennyel tekintettunk az EU csatlakozasra, hogy mekkora lehetosegunk es eselyunk lesz a felzarkozasra. ezt meg is kaptunk, elni viszont nem tudtunk vele. Ez kudarc.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!