Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen vakok az átlagembe...

Miért ilyen vakok az átlagemberek, mégha hosszú élet tapasztalata áll mögöttük, akkor is?

Figyelt kérdés

Mostanában ezen gondolkodtam el. Tulajdonképpen miért gondolják azt, hogy ők most elmennek X-elgetni, és megváltják vele a világot?

Miért gondolják azt, hogy aki ott van a parlamentben, az értük teszi a dolgát? Miért olyan fanatikusok azok védelmében, akik az ő vérükön, húsukon híztak meg, és miért hisznek csak azért a politikusoknak, mert öltöny és nyakkendő van rajtuk és a TV-ben szerepelnek?


Szerintem annyira egyértelműek ezek a dolgok, mégis azt látom, hogy 40-50 éves emberek - akik tegyük hozzá láttak egyet s mást - naivak, hogy beveszik ezt a sok maszlagot.


Olyan lehet ez, mint a dohányzás? Hogy az ember tud róla, hogy káros, mégis teljes élvezettel, szinte már örömmel szívja el a következő szálat?


De akkor meg mi értelme az egész demokráciának, mennyire létjogosult a rendszer, amikor lelkiszegény, akaratgyenge és naiv a társadalmunk döntő többsége?


Nem érzitek, hogy az egész csak egy álságos színjáték?


17/F


2010. márc. 16. 06:01
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A Jobbiknak pl. nem az idősebbek a hívei,hanem a fiatalok.Akiknek sem az életről,sem saját maguk eltartásáról nincsenek tapasztalataik.Ők éppen olyan naívak,mint azok a 40-50 évesek,akik más pártban bíznak.

Aki nem naív,az tudja,hogy egyetlen párt sem fogja mindenki érdekeit képviselni,ígérget,amit nem is akar vagy nem is tud betartani.Ők nem mennek el szavazni.Ezért van a választásokon alacsony részvételi arány.

A naívak szavaznak,a gondolkodók nem.

Hogy mi értelme van? Valakinek azért kormányozni kell az országot! Ha nem tetszik a hatalmon levő,4 év múlva lelehet szavazni.

Ennél jobbat még nem találtak ki.

A Kádár-rendszerben mindenkinek kötelező volt szavazni,de csak a Népfrontra lehetett.És ez sem tetszett senkinek.

2010. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jójó, lehet szavazgatni, de én akkor sem hiszem, hogy a megszavazott párt irányítaná az országot. :/


Szerintem a pártokat rakják a kirakatba, de közben mindig ugyanaz a szakembergárda tevékenykedik, hogy mégis hogyan lehetne még egy újabb bőrt lehúzni a magyarokról úgy, hogy ezt ők még elfogadhatónak tartsák.

2010. márc. 16. 07:34
 3/9 A kérdező kommentje:
És ezt a bőrlehúzást nem csak fizikai, anyagi értelemben gondolom.
2010. márc. 16. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Mert kipróbáltunk mi már minden rendszert, és ez a leghasználhatóbb. Tudom, szép dolog a te korodban azt hinni, hogy olyan fene jó volt a feudalizmus, vagy a hungarista rémállam, de nagyon meg lennél lepve, ha csak egy hetet le kellene élned bármelyikben,
2010. márc. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd: a politika két féle embert vonz.

Az egyik a megszállott világmegváltó idealista.

A másik a sakkozós érdekhajhász haszonleső (aki gyakran szintén szereti megideologizálni azt, amit csinál).


Amíg egy párt kicsi és gyenge, addig valószínűleg csak az első csoport számára lehet vonzereje, ha nőni és erősödni kezd (nem feltétlenül létszámban), rögtön megjeleik a második banda is. Ez elkerülhetetlen.


Ezt azok többsége is tudja, aki elmegy szavazni.

Egyszerűen csak úgy gondolják, hogy mégsem _teljesen mindegy_, hogy az esélyesek közül melyik fog inkább diktálni.

Mert valamicske különbséget látnak az egyes pártformációhoz tartozók szakértelmében, a megszállott idealisták arányában és nem utolsó sorban a lobogtatott ideológiával sem egyformán szimpatizálnak. Mert a lobogtatott ideológia csak lobogtatott ideológia ugyan, de valamennyire a saját érdekükben igyekezniük kell arrafelé terelni a valóságot (vagy legalább annak látszatát) is, különben végül megbuknak.


Ha a magukat gondolkodó embernek tartók nem mennek választani, akkor azok fognak dönteni, akik nem gondolkodnak ;).


Mert igaz, hogy a világot egyik banda sem tudná megváltani, ha akarná sem, a mindenféle kötöttségek miatt - de az sem igaz, hogy semmi befolyásuk nincs az események menetére.

Színjátéknak valóban színjáték az egész, de egy olyan színjáték, ahol négyévenként lehet színészeket és forgatókönyvírókat ki-és beszavazni. És tekintve, hogy te is részese vagy a darabnak (mert a te bőrödre megy a játék), nem árt legalább ezt a kis beleszólási lehetőséget megragadni.


Faramuci, de jobbat még senki nem agyalt ki.

Az igazságos és bölcs egyeduralkodón kívül persze, dehát olyan meg nem nagyon létezik.

2010. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnek, amíg ember van a földön addig soha nem lesz béke, szeretet meg ilyen dolgok. Ott kezdődne az egész, hogy mindenki a saját háza előtt sepregessen először is. Aztán ha azt meri magára mondani őszintén, hogy megbántam a bűneim, többet nem vétkezek akkor elkezdődhetne valami. Fiatalon előre tekinteni, kilátástalan lehet, megértem. Itt már csak a szeretet segíthet. (de hogy bebizonyítsam, hogy mennyire hiányzik az emberekből, csak olvasd hogyan reagálnak majd az írásomra)
2010. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dögölj meg előző
2010. márc. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ilyen vakok az átlagemberek, mégha hosszú élet tapasztalata áll mögöttük, akkor is?


Nem,nem vakok a magyar átlagemberek,csak mindíg arra várnak,hogy majd más tesz valamit,majd más megcsinálja helyettem,majd más mejoldja.Ez a más ált. az állam.Majd az állam kompenzál,majd az állam támogat,majd az állam kártalanít,majd az állam fellendíti a gazdaságot.Elsétálnak tehát szavazni,és arra adják a voksukat aki HELYETTÜK majd mindent elgerebel...

Csak azt felejtik el,hogy az állam MI vagyunk,egyszercsak meglepődve veszik észre,hogy az Ő pénzéből kompenzálnak,támogatnak,fellendítenek,kártalanítanak akkor néznek bután,hogy én nem ezt vártam tőlük,HAZUDTAK!!!

Mindíg azt nézik,hogy az állam mit tesz értem,azt nem,hogy én mit tehetnék.

Kedves kérdező ismersz-e olyan kisebb megtakarítással rendelkező embert aki azon gondolkodik,hogy a kis vagyonkájával hogyan lendíthetné fel a gazdaságunkat?Pedig megtehetné,befektet egy vállakozásba,csökkenti a vállalkozó terheit,az bővíthet,embereket vehet fel,munkahelyek teremtődnének,ha több a meló,több az elkölteni való pénz,ha több a munkahely, és válogatni lehet köztük akkor emelkednem a bérek.

Ez olyan mint az egyszeregy,mindenki kívülről tudja,de NEM CSELEKSZI!

Azt mondják inkább,hogy:Én dehogy adom a pénzem,ezért megdolgoztam,dolgozzon meg mindenki,ha nem megy dögöljön meg,ha megy akkor dögöljön meg a tehene is mert jobban tejel mint az enyém....

Majd az állam kártalanítja,kompenzálja stb......

2010. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jelenség okát úgy hívják: szelektív észlelés.
2010. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!