Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok s*ggnyalój...

Miért van olyan sok s*ggnyalója az USA-nak?

Figyelt kérdés
Én nem rajongok se a ruszkikért, se a kínaiakért, de lássuk be, az USA is csak egy tipikus nagyhatalom, amely tűzzel-vassal érvényesíti a saját érdekeit más országkon átgázolva, a belpolitikájukba belepiszkálva, aminek szinte mindig káosz a vége, lássátok a Közel Keletet vagy Észak Afrikát. Nyílván a jenkik között is vannak jó emberek, de a külpolitikájuk képmutató, aljas és tele van ellentmondásokkal. Mégis sokan (a hazai politikában vagy az EU-ban pl.) életcéljuknak érzik, hogy minél mélyebben benyaljanak nekik. A politikájuk semmivel sem jobb, mint az oroszoké. Tuti népszerűtlen a véleményem, de a kis európai országokkal eddig mindig csak "játszadoztak" az olyan hatalmak mint az USA és Oroszország, szerintem Közép és Kelet Európa kis országainak a sarkukra kellene állniuk, és szorosan összefogva érvényesíteni az érdekeiket a nagyokkal szemben.

2015. aug. 24. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Van aki érdekből nyal be,van aki hitből. De azt el kell ismerned, hogy az USA az egyik legjobb hely Nyugat-Európa mellett, mégha vannak neki is hibái bőven.
2015. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de most nem a hely élhetőségére gondoltam, azt tudom hogy egész jó (habár semmi sem érhet Skandinávia szintjére véleményem szerint), de mégis fura, hogy az amerikaiak külpolitikáját sokan isteni kinyilatkoztatásnak tekintik, amikor ők csak tetszelegnek a hős jófiúk szerepében (de belátom, a tetszelgés 100-szor jobban megy nekik, mint a rivális nagyhatalmaknak)
2015. aug. 24. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:
aki erős, annak mindig van elég s..ggnyalója. +
2015. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen érdekeket kell velük szemben érvényesíteni? Nyilván olyat amelyik nem egyezik velük. De pontosan fel tudnád sorolni melyekre gondolsz?
2015. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 a térség országainak lényegében azt az érdeküket kellene érvényesíteni (közös összefogással), hogy önállóan, saját magunk döntsünk a sorsunkról, és ne csak bábuk legyünk a nagyhatalmak közti sakkjátszma tábláján.


-Ne erőltessenek ránk embargókat amik ártanak a környék kissebb országainak gazdaságainak, (mondjuk ebben az EU a legsárosabb, de a jenkik elég szépen pofáznak a tengerentúlról... Mint mondtam nem rajongok a ruszkikért sem, de a velük való kereskedelem gyengítése nagyon nem fog az előnyünkre válni)


-Ne avatkozzanak bele a térség politikájába, pl. az ukrán konfliktusba. Ugyanazt teszik, mint a ruszkik, kiképzőket és fegyvereket küldenek a térségbe, ezzel szítva a lángokat. Ezzel el is érkeztünk az egyik komoly ellentmondáshoz: Az USA anno elég bőszen támogatta Koszovó (amit akkor szeparatista államnak tekintett a világ) függetlenné válását. Most meg elképesztően hangosan próbálják akadályozni Ukrajnában Luhansk és Donetsk megyék függetlenné válását. Pedig a szeparatisták indoka mindkét esetben ugyan az az etnikai ok volt: Koszovóban az albán többségű népesség akart saját szuverén országot, most Ukrajna keleti részén pedig az orosz többségű régiók szeretnének kivállni. Persze nem nehéz kitalálni hogy Ukrajna csak egy ideológiai harctér az USA és Oroszország (számunkra a két káros nagyhatalom) között, ennek a pis@lóversenynek a levét sajnos azonban a térség országai fogják megszívni, ha komolyabbra fordul a konfliktus (nagyon remélem hogy nem fog, de ha az oroszokon vagy a jenkiken múlik, akkor fennáll a veszélye)


-Ne telepítsenek fegyvereket a térség országaiba. Persze tudom, hogy ez az egész elvileg nem az USA hanem a NATO (aminek ugye tagjai vagyunk) zászlaja alatt történik, de a NATO sajnos úgy táncol mint ahogy az USA fütyül, lényegében ők döntenek a katonai szövetség tevékenységéről. De azzal, hogy az USA nehézfegyvereket telepít a térség országaiba, csak céltáblát ragasztanak ránk egy esetleges konfliktusban. Persze erre valóak a feláldozható frontországok.


A lényeg, hogy talán nem kellene annyira az USA (vagy az oroszok) befolyása alá kerülni. Aki válaszolt a kérdésemre, az nyílván rendelkezik elegendő IQ szinttel, hogy tudja mit jelent általában Amerika beavatkozása és "barátsága" konfliktus helyzetben. Csak elég megnézni a Közel Keletet vagy Észak Afrikát, hogy milyen anarchiát és káoszt hagytak maguk után. Ezért gondolom azt, hogy Európai ezen szegletének országainak csak úgy van esélye a hosszútávó túlélésre és virágzásra, ha összefognak, és közösen kiszakadnak a bábok szerepéből.

2015. aug. 24. 12:34
 6/9 Komplikato ***** válasza:

Miért, miért. Mert elhiszik a propagandát, legyen az hír, film, akármi. Pont azért amiért a ruszkiknak is. A propganada lényege, hogy tudatlan vagy önálló gondolkodásra képtelen tömegeket megvezesse.

És ezek szerint működik, nem?

2015. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tartom magamat egy túl okos embernek, de szomorú hallani hogy van aki bedől az estimeséknek.
2015. aug. 24. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
A kis európai országokkal nehéz összefogni,ha sem ők,sem mi "nem erőltetjük" a dolgot.A szomszédokkal ugye,olyan a viszony amilyen,a SZu.-ból kivált államok félnek a "nagytesótól",tehát eszükben sem lesz kekeckedni az amcsikkal, a többi kis európai ország meg nem nagyon vágyik összefogni velünk.Értem ezalatt a Benelux államokat,Skandináviát,stb.Erre csak egy valóban egységes,erős EU lehetne képes,amilyen a láthatáron sincs.Ez az előnye egy nagy,egységes államnak a sok kicsi,széthúzóval szemben. A nagyhatalmaknak meg mindig mocskos játszmáik voltak és lesznek.Nyilvánvaló,hogy mindegyiknek a saját érdeke az elsődleges,ugyanúgy,mint bármely normális országnak,csak nekik jobbak a lehetőségeik,eszközeik.Oliver Stoe:Amerika elhallgatott történelme című sorozata ugyan finoman szólva elgondolkodtató,de az ember közben arra gondol,hogy Oroszországban,Kínában,stb.,mikor csinálhatna valaki hasonlót és mi lenne aztán a sorsa?Szóval,bár nem vagyok USA-rajongó,de a lehetséges kínálatból,minden hibájával,bűnével együtt,még mindig őket tartom a "legjobbnak".Persze el lehet játszani a gondolattal,hogy mi lenne ha nem lennének.Szerintem,a jelenleginél is nagyobb "káosz" a világban.
2015. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, sajnos egy átfogó, nagymértékű összefogásra nincs sok esély a nemzetek közti ellentétek és a széthúzó érdekek miatt, de szerintem akkor is ez lenne a legjobb opció... Csak meg kellene találni a közös hangot.
2015. aug. 25. 01:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!