Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az aktivisták akik a menekülte...

Az aktivisták akik a menekülteken segítenek, miért nem mutatnak hasonló odaadást az országban élő hajléktalanok iránt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van 1-2 hajléktalan, aki tehet a sorsáról, de ugyanúgy van 1-2 menekült is, aki nem azért jön Európába hogy mintapolgár legyen (sőt, bármennyire durván hangzik, akár néhány terrorista is akadhat közöttük). Szóval ez ne legyen magyarázat. Azt is tudom, hogy vannak akik segítenek a hajléktalanokon, de messze nem olyan számban és arányban megy az, mint a menekültek megsegítése. Nincs azzal baj, hogy segít az ember másokon, csak nem értem mi alapján kap prioritást egy világ másik végéről érkezett, aki talán még azt sem tudta, hogy mi az a Magyarország korábban.

2015. júl. 31. 11:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Mert ezt diktálja a liberális felfogásuk. Mindenkit felkarolni, teljesen mindegy honnan jött, kivéve a saját fajtáját.
2015. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Milyen jogon kéred tölük számon, hogy a saját idejüket, esetleg pénzüket kinek szánják? Te kit segitesz?
2015. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez nekik így jó hát csinálják, nem vagyok velük de ellenük sem. Ő dolguk, én sem szeretem ha beleszólnak a dolgomba olyanok amiknek semmi közük hozzá. (De kérdező gondolom te sem szereted ha belekötnek hogy éppen mit csinálsz.)
2015. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Hát mondjuk a hajléktalanok segítésére elvileg lenne egy komplett szociális háló szociális munkásokkal meg szállásokkal, míg a menekülteken a taxisok segítenek km-enként 100 euróért az önkénteseken kívül.
2015. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Attol meg, hogy annak nincs akkora visszhangja, segitenek onketesek hajlektalanoknak is. Viszont most sok aktivista azert is segit a menekulteknek, hogy igy fejezzek ki rosszallasukat a kormany hecckampanyaval szemben.

Szerintem mindenki szamara nyilvanvalo, hogy egyre tobb bevandorlo jon, es azt sem szeretne senki, hogy az orszagot, vagy a kontinenst ellepjek a segelybol elo migransok.

A megoldast viszont sokan nem ugy kepzelik, hogy gyuloletkampanyt folytatunk, es keritest emelunk.

2015. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#2, #3, szövegértés egyes, üljetek le... Mint mondtam, nincs azzal baj hogy segít az ember másokon, szép gesztus, csak az OKOT nem értem, hogy miért épp az a csoport kapja a kiemelet figyelmet. AZ OKOT. AZ OKOT. AZ OKOT. Most leírtam háromszor, talán így eljut az agyatokig a kérdés lényege.
2015. júl. 31. 11:51
 7/25 tetro ***** válasza:
67%

Kérdező, nagyon furcsa dolog a fotelből számon kérni önkénteseken, hogy miért nem segít ennek meg annak is. Az hogy ki kinek segít, az szerintem eldöntheti saját maga.

Aki meg szerint az utcán alvó kisgyerekeken segíteni hazaárulás, annak annyira beteg az elméje, hogy felesleges bármiről is győzködni.

2015. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Kétfajta embert ismerek, rászorulót és nem rászorulót. Az aktivisták is épp így gondolkodnak.

Ezzel szemben a kérdező címkékben gondolkodik. Azt mondja, ez hajléktalan, és rögtön tudja hogyan kell megítélni. Azt mondja, amaz magyar, és onnantól csak jó ember lehet. Ha ráaggatja a román címkét, akkor szaralak, persze kivétel ha épp tusványosi, vagy mittudomén erdélyi, mert akkor szent.

Épp ezt a mentalitást kellene a kérdezőnek levetkőznie, mert ezt nevezik ELŐÍTÉLETNEK.

Személyes véleményem, hogy az intelligencia növelésével az előítélet csökkenthető.

Egyébként van rengeteg jóember magyarországon, aki segít a hajléktalanoknak is kérdező.Tedd azt te is.

2015. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

Csináljunk ide is olyat mint Svédországban.

Beengedjük őket aztán meg jönnek az ide meg oda ne menj be, mert veszélyes negyedek.

2015. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Jajj, nem hiszem itt el pár ember felfogását. SENKIT SEM KÉRTEM SZÁMON. A keresztény ember dolga, hogy másokat segítsen, nincs ezzel semmi baj. Az sem zavar, hogy a menekülteket segítik a hajléktalanok helyett. Ők tudják, az ő döntésük. Csak azt kérdeztem, hogy mi lehet ennek az oka szerintetek? Annyira rohadtul fogas kérdést tettem fel, hogy összevissza kell ködösíteni?
2015. júl. 31. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!