Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az isis megálíthatatlan?

Az isis megálíthatatlan?

Figyelt kérdés
A hírekben lehet hallani hogy,az isis terorrszervezet egyre nagyobb sikereket ér el és hogy magyarországot is elakarják foglalni.Vajon mekkora veszéjt jelent az isis számunkra.Az usa sem tudja megálítani.

2015. júl. 22. 20:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
34%
Szerintem is-is.
2015. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Az isist a diploma állítja meg, vagy az érettségi. Ki mikor fejezi be az isit.
2015. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az USA megtudná állítani, de az terrortámadásokhoz vezetni. Magyarországot miért akarnák elfoglalni? Nem kell minden ostobaságot elhinni.
2015. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelen pillanatban nem sok esélyük van. De ha apránként meghódítják a Közel-Keletet, Európára nézve is komolyabb fenyegetést jelenthetnek.
2015. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2015. júl. 22. 20:13
 6/15 A kérdező kommentje:
Az előző komment az 1,2,3 kérdezőnek a figyelmébe ajánlom!
2015. júl. 22. 20:15
 7/15 A kérdező kommentje:
2015. júl. 22. 20:17
 8/15 2xSü ***** válasza:
97%

> A hírekben lehet hallani hogy,az isis terorrszervezet egyre nagyobb sikereket ér el


Meg mellette vereséget is szenved, főleg a török határ környékén. Egyre több támadás is éri őket. Mostanában sok vezetőt is likvidáltak.


> és hogy magyarországot is elakarják foglalni


Az országok nevét nagy kezdőbetűvel írjuk. De legalább a saját országunk nevénél ne legyen már olyan nehéz megnyomni azt a Shift billentyűt…


De mondani lehet nagyokat, kérdés, hogy van-e rá reális esély. Egyelőre nincs. Annak van reális veszélye, hogy esetleg Magyarországon is történjen valamiféle terrorcselekmény, de az messze van az ország elfoglalásától.


> Az usa sem tudja megálítani.


Az USA nem is akarja megállítani. Illetve ez így nem igaz, de szeretné, ha a probléma anélkül múlna el, hogy különösebben beleavatkozna a történésekbe. Ennek két oka van elsősorban:


1. Javarészt az USA okolható a térség destabilizálásáért, és ennek azért több évtizednyi múltja van. A probléma mindig az volt eddig, hogy az USA mondjuk el akart távolítani valakit, valakiket a hatalomból. Ehhez sokszor eszköz volt, hogy az ellenségeit segítette fegyverrel, kiképzéssel, stb… Mindig az volt eddig a probléma, hogy ezek azután önállósították magukat, és ők lettek az új ellenség. Most már félnek belenyúlni a történésekbe, félnek túlságosan támogatni az Iszlám Állam helyi ellenségeit, mert félő, hogy ők lesznek a következő Iszlám Állam.


2. Látni kell azt is, hogy az USA miért az ellenségek pártolását használta eszközként. Ha most odamegy egy amerikai szárazföldi alakulat, akkor nincs helyismerete, nem tudja megmondani, hogy egy adott arab most az ellenséghez, vagy a szövetségeshez tartozik, hogy tényleg helyi, vagy máshonnan odaküldött kém, stb… Vietnámnál egyszer már csúnyán leégtek. Egy háború megnyeréséhez nem elég a létszámfölény, vagy a technikai fölény. Emiatt szárazföldi alakulatokat odaküldeni kb. öngyilkosság, sok amerikai katona esne el, ami meg nem éppen kedvező eredmény egy következő elnökválasztásnál, főleg úgy, hogy azért az USA-t nem igazán értini az Iszlám Állam tevékenysége, nem hozzájuk mennek a menekültek, nem ott robbantanak öngyilkos merénylők, stb…


Légierővel segít az USA, de ez egyrészt kevés egy háború megnyeréséhez. Másrészt kétélű fegyver, mert nincsenek szépen elkülönítve az Iszlám Állam állam katonái, egy-egy ilyen légitámadásban óhatatlanul meghalnak civilek is. Az életben maradt rokonok, honfitársak meg az USA-t fogják ellenségnek tekinteni, hiszen ők dobtak le bombákat, rakétákat. Sokan vagy beállnak emiatt az Iszlám Államba, vagy egy következő terrorcsoport tagjait fogják majd gyarapítani.


De minél nagyobb a konkrét veszély, annál inkább lesz erőteljes a fellépés az Iszlám Állam ellen. Szerintem a vége az lesz, hogy túl gyorsan akarnak terjeszkedni. Beleharaptak már a Libanonba is, Jordániába is, összerúgták a port az Hamásszal, a Hezbollahhal, az Al-Káidával, Izraellel, már Törökországot, Oroszországot is fenyegetik, meg Európát is konkrétabban. Kvázi nincs szövetségesük – mondjuk a Boko Haramot leszámítva –, mindenki az ellenségük a környéken, nincs valódi háttérország mögöttük, ennyi fronton még terroreszközökkel, gerillaháborúval sem lehet nyerni.


De ez egy bonyolult, összetett kérdés, amiről könyveket lehet írni, hosszú előadásokat tartani, sőt még a téma szakértői sem biztos, hogy teljesen tudják reprodukálni, hogy mi minden történt a térségben mondjuk az elmúlt 10 évben.


De a kérdésre visszatérve: Nem, nem megállíthatatlan az Iszlám Állam, csak olyan kicsit, mint egy mérgeskígyó. Senkinek nincs igazán humora nagyobb erőket mozgósítani ellenük. Ráadásul olyanoknak kellene együttműködni a témában, akik amúgy valamiféle gazdasági háborúban is állnak egymással, vagy ideológiai ellentétek feszülnek közöttük.

2015. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 2xSü ***** válasza:
100%

De amúgy keress rá a témára. Ilyenkor mindig vannak, akik finoman szólva pesszimista forgatókönyveket vázolnak fel, hisztériát keltenek. Vannak előadások Youtube-on, pl.: https://www.youtube.com/watch?v=bBaL2s31dmg


Ha meg úgy a legújabb tényleges híreket akarod követni, akkor tudom ajánlani ezt az oldalt: [link]

2015. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az egyik nagy ereje az ISIS-nek, hogy a követőit nehéz kiszűrni, erősen igénybe veszi a terror eszközeit, és az ellen a globalizált nyugat nehezebben veszi fel a harcot, mint egy közvetlen támadás ellen.


Ugyanakkor az ISIS gyengesége, hogy egyrészt vallási fanatikusok, másrészt anarchisták alkotják, akiket nehéz központilag irányítani. Ha egy csoportja kicsit is úgy látja, hogy a vezetés eltért az elképzelt iránytól, el fognak szakadni. Nem vagyok a téma szakértője, de szerintem a vége az lesz, hogy szétaprózódik sok kis fegyveres sejtté, akiket már könnyebb lesz kordában tartani.


De ez valóban nagyon nagy témakör, mert Európa belső problémáitól (anarchista utánpótlás, bevándorlási politika) kezdve a muszlim világ hozzáállásáig sok mindent figyelembe kellene venni. De katonailag biztos nem fognak Európa területén sikereket elérni.

2015. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!