Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kellett a határvonaltól...

Miért kellett a határvonaltól 20-25 méterrel beljebb építeni a kerítést? Annak idején létezett olyan, hogy határsáv, vagy senkifőldje. Ilyen ma már nem létezik?

Figyelt kérdés
Nem az '50-es, 60-as évekbeli határsávra gondolok, ahová a csak engedéllyel lehetett belépni. (A helyieknek erre állandó engedélyük volt.)

#kerítés #határsáv #senki fóldje
2015. júl. 17. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahol ma is őrzött, nem átjárható határok vannak a világban, ott értelemszerűen van határsáv, ahonnan már időben visszahajtják a népet. A konkrét határon már lehet, hogy kérdés nélkül tüzelnek... De Európában már ez nem téma. Esetleg még az ukránok felé van ilyen határsáv.


A kerítést meg persze, hogy beljebb, saját territóriumon építik. Építéskor / felújításkor mindkét oldalhoz hozzá kell férni. Azt meg nem lehet, hogy Szerbiában forgolódjanak a buldózereikkel. Azt akkor lehet, ha a két fél közös megegyezéssel közösen építtet kerítést, de ez egyelőre a magyar fél magánbalhéja. 20m-rel beljebb a határtól viszont építenek, amit akarnak a szerbek véleménye nélkül. (Igaz, ilyenkor az a 20m-es kerítésen túli sáv gyakorlati használhatóság szempontjából Magyarország számára kárba veszik.)

2015. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jónéhány helyen van Európában, illetve épített európai ország kerítést a határra. Korábban láttam egy világtérképet, amin ábrázolták, hogy mely viszonylatokban. (Rákerestem, de most nem találom.) De pl. a bulgárok a török határon 30 km-en, ami több mint 70 %-ban fogta vissza a bevándorlást:


[link]

(Van itt bőven pengés drót.)


Tudtommal ott nem volt ekkora politikai visszhangja az ügynek. Ráadásul egyes nyugati baloldali médiák is úgy állítják be, hogy Magyarország az egyetlen EU-s ország, mely kerítést épít, stb.

2015. júl. 17. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A kerítés mindkét oldalról Magyarország saját területén van, tehát egyáltalán nem érinti Szerbiát még az építése sem. Így nem szükséges hozzás semmilyen nemzetközi egyezmény.
2015. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!