Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki milyen társadalmi berendezk...

Rubicon87 kérdése:

Ki milyen társadalmi berendezkedést, államformát tart a legjobbnak és követendőnek?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem akkor fejtsétek is ki.

2015. máj. 13. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ma már harmadszor kerül ki ez a kérdés vagy ehhez nagyon hasonló.


https://www.youtube.com/watch?v=bnLQInsYhRw


8 percben kifejtve.

2015. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem videót kértem, hanem azt hogy aki veszi a fáradságot és válaszol az a saját szavaival mondja el.
2015. máj. 13. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
orbán álam formálya!!444négy
2015. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: Ezek a saját szavaim, az én előadásom részlete.
2015. máj. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
demokráciát
2015. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fiúk lányok, tényleg csak ennyi?
2015. máj. 13. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy meritokratikus alapokon nyugvó, szabad kapitalista technokráciát tartanék ideális rendszernek.


Minden kontraszelekciót megvalósító, szolidaritáson alapuló állami újraelosztó rendszert, állami bérmegkötést és hatósági árszabást azonnal meg kellene szüntetni. Az egyén felelősségét és kompetencia szintjét kellene növelni. Az állami vezetést le kellene cserélni mérnökökre, mivel a társadalom problémái többségében mérnöki problémák és hogy szakmai alapon szülessenek döntések, ne pedig popularitás alapján. Az állami tisztviselők kinevezése is szakmai előmenetel és preferenciák alapján történjen. Az állampolgári közszabadsági jogok gyakorlását megfelelő jogosítványoktól tenném függővé. A szabad kapitalizmust pedig azért szorgalmazom, mert viszonylag kevés emberi beavatkozással is nagy hatékonysággal képes működni és kikényszeríteni a fejlődést, mivel ugye a természetes szelekció és evolúció játékszabályait érvényesíti.

2015. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!