Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért állítják azt sokan,...

Miért állítják azt sokan, hogy Magyarországon nincs is szegénység, hiszen mindig tele vannak az áruházak parkolói?

Figyelt kérdés
Sokan hivatkoznak arra, hogy az áruházak tele vannak, nincs itt szegénység. Vagy hogy ránéz egy látszólag szegény emberre, és mondja, hogy ő is a kólát meg a csipszet viszi, nincs szegénység. Nem értem ezeket az embereket, ez miért jelentené azt, hogy nincs szegénység? Mármint, ez csak a fogyasztói társadalom viselkedése, hogy a kólát meg a csipszet veszi, attól még nincs sok pénze. Meg hogy a budapesti áruház tele, az miért bizonyíték, hogy pl. Borsodban nincs szegénység?

2015. máj. 12. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
11%
Pontosan. Valamint a hirdetőoldalak is tele vannak állásajánlatokkal. Ha valaki nyócáltalánossal akar villamosmérnöknek menni, az nem az ország hibája.
2015. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek abból indulnak ki, amit a saját környezetükből látnak. Ha bemész a Westendbe, akkor azt mondod, itt nincs is szegénység, de ha lemész mondjuk Borsod egy kis falujába, és körbenézel, akkor meg azt mondod, mekkora szegénység van. Ezért nem jó csak és kizárólag a környezetünkben látottakra hagyatkozni, mert azok becsapnak. Kell objektív mérce. Én pont ezért olvasom el a KSH vagy más intézetek erre vonatkozó statisztikáit, és azt megnézve már lehet kapni egy objektív képet. Igazad van, kérdező, én is találkoztam már ilyennel, sosem szabad csak és kizárólag a körülöttünk látottakból kiindulni, a világ picit nagyobb, mint a saját környezetünk.
2015. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!