Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Én élem meg ezt nagyon rosszul...

Én élem meg ezt nagyon rosszul, vagy tényleg nagyon húzós a helyzet?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek, nem szeretnék sértegetni senkit, mert biztosan akad, akinek a torkán akadnának a szavaim, szóval csak annyit mondok, hogy úgy érzem magyarországon mentális és erkölcsi problémák vannak a társadalomban, már valósan nagyon sokan éheznek és a létminimum körül élnek, a keményen dolgozó embereket ritkán fizetik meg, és mindenkinek félnie kell, főleg akinek valamije van, nem mer felszólalni, nem mer részt venni tüntetéseken, kezdeményezéseken, mert feljelenthetik, bajba sodorhatják.


Már úgy érzem jelen van a politikai üldözöttség is, ezt részrehajlóan mondom, mert a saját bőrömön is tapasztalnom kell, feljelentett egy helyi kispolitikus egy facebook komment miatt. Amikor totálisan hidegen hagy a politika, csak leírtam a véleményem, de szerintem már azért is feljelentenének, amiért ezt ide kiírtam.


Egyre több ember kezd el lecsúszni, szinte harmadik világ-beli állapotokra, és a normál európai élet itthon nehezen elérhető, vagy komoly illúziókra épül.


Szintén azt gondolom, hogy a 90-es évekhez képest (gyerekkorom) nagyon sokat romlott a helyzet, a tehetős emberek zárkózottak, privát körökben lelhetőek fel, a szegények pedig szenvednek a rossz anyagi körülmények miatt, ezért marakodnak, rosszindulatúak.


Le sem tudom már írni mit gondolok. Itt nyomorgok egy gép előtt, mert ha elmennék dolgozni, annyi energia menne el a munkával, hogy kétszer annyit kellene ennem, minden nap lefürödni, és egyszerűen csak a saját kosztomat tudnám csak megvenni a fizetésemből, mellette leépülnék. Én úgy érzem.


Tényleg ennyire rossz itthon a helyzet, és a morál? Nyugaton jobb? Pozitívabb?


2015. ápr. 30. 00:34
 1/8 A kérdező kommentje:

A legrosszabb érzés, hogy úgy érzem, ha kiállnék magamért, felszólalnék, elmondanám a véleményemet, feljelentések kereszttüzében találnám magam és végül a rács mögött, vagy egy pszichiáternél kötnék ki.


Ha kitalálnék valami jó üzletet, és nem vagyok valami politikus haverja, a nav 10x annyi pénzt követelne kimaradt adó címén, mint amennyit kerestem az üzlettel. Mondok egy példát, hogy vaterán akartam kis kézműves dolgokat árulni, aztán utána olvastam, hogy már havi 50 ezer forintos összeg fölött is rájárhat az emberre a nac.

Az az európai létminimum 10-ede, mellette meg miket hallani.

2015. ápr. 30. 00:37
 2/8 A kérdező kommentje:
Már a párommal sem jövünk ki túl jól egyébként. Ennek is ez az áldatlan helyzet az oka.
2015. ápr. 30. 00:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kérdés? Hogy ennyire rossz-e a helyzet?

Nyilván ha nem dolgozol (mint ahogy írtad) akkor nem lehet túl rózsás segélyből, vagy a nullából élni.

Ez a " Itt nyomorgok egy gép előtt, mert ha elmennék dolgozni, annyi energia menne el a munkával, hogy kétszer annyit kellene ennem, minden nap lefürödni, és egyszerűen csak a saját kosztomat tudnám csak megvenni a fizetésemből, mellette leépülnék."-szöveg meg még kifogásnak is szar. Van egy minimál bér, amit meg kell keress teljes munkaidőben, ha ez csak a te kosztodra elég az elég érdekes..

Ha nem tetszik a helyzet akkor meg emeld meg a hátsódat a gép elől és változtass. Tanulj valamit hogy ne csak alja munkát kapj, vagy tanulj meg egy nyelvet és menj ki, a határok nyitottak. Mondjuk ezzel a hozzáállással nem sokáig jutnál, nyugaton annak jó aki el tudja magát adni a muinkaerő piacon, van valami képesítése, legalább szakmája. Enélkül kint sem tud érvényesülni az ember.

2015. ápr. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyi,igaz amiket írsz.Nekem talán e miatt,vagy nem ez miatt,van egy elég érdekes életfelfogásom,ami kihatott egész életemre.Soha nem akartam dolgozni.Nem veszem be azt a dumát hogy a munka nemesít,meg az élet értelme.Ez csupán rabszolgasors,amit mindenki követ.Mindenki robotol azért hogy legyen hol laknia,legyen mit enni.Szépen kordában tartják így az embereket.A hitelekről nem beszélve,mert dolgozni kell ahhoz hogy törleszteni tudjál.A sok butus meg csak veszegeti fel hiteleket banális dolgokra(új hűtő,mosógép,egyebek).Anyagi szempontból a hátterem nagy nulla,nem tudtak segíteni soha.Így elég fiatalon kimentem külföldre,persze nem munkából éltem.Hazajöttem,találtam valamit ami megint nem munka volt,de volt belőle pénz.Talán most kezd el jönni az az időszak hogy kénytelen lennék rendes munkát vállalni,de amikor ebbe belefogok,valami mindig közbeszól,tehát mintha a sors akarná hogy ne menjek el sehova.Soha nem volt bejelentett munkahelyem,tb-m nincs fizetve,gyerekem nincs nem is lesz,így elég érdekes lesz az öregkorom,de megmondom őszintén ez se érdekel,akkor se fogok beállni a sorba.Úgyhogy jól gondolod,nem érdemes dolgozni.Oda is kell kaja,ruha,miegymás hogy rendezett legyél,ha ezt levonjuk a fizetésből felesleges az egész.Elég szar a helyzet itthon,de sokszor külföldön se jobb,mindig minden csak látszat.Én már lusta is vagyok mindenhez,én is a gép előtt vagyok javarészt :) Vagyunk így jópáran szerintem.Ez nem lesz jobb,szerintem örüljünk annak hogy most élünk,mert 100-300 év múlva nem tudom mi lesz,de az biztos hogy totál csőd lesz az egész világ,és ki fog pusztulni az egész emberiség.
2015. ápr. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm az eddigi válaszokat, főleg a második válaszolónak írom az alábbiakat:

Kihagytam valamit, az önellátást.

Az önellátás működhetne, de mivel "minden az államé" ellehetetlenítik, már egy kutat sem áshatsz engedély nélkül, teljesen hülyének nézik az embereket. (persze a legtöbb az is) ha meg mégis találsz egy tetszetős tanyát, ahol a környéken vadak élnek, amelyekből lőhetnél, esetleg van egy folyó pisztrángokkal (meseszámba megy, de van ilyen) oda horgász, vadászati engedély kell, pénz-pénz pénz, mindegy mit csinálsz, fizess-fizess-fizess.

Így a hobbihorgász és a vadász is munkára fogható, mert fizet a tevékenységért, tehát dolgozik, de nem erre akartam kilyukadni, hanem arra, hogy amennyiben mégis sikerül jó helyet találni, a kormány által elszaporított vérszívó ragadozók (orkok, hiénák, és egyebek) hamar megtalálnak és késsel a hátadban kelsz. Mert persze jogod sincs megvédeni magad.

Ezért az emberek, mivel nem lehet így megélni, a városokba menekülnek, és dolgoznak. A rossz levegőn, és ahogy mondtad veszik fel a hiteleket sorra.


Én megtapasztaltam, hogy vidéken mennyivel könnyebb az élet, és mennyivel könnyebb is az önellátás, hogy mennyivel másabb egy olcsó használt, német kenyérsütőgéppel sütött kenyér, mint a bolti. (eddig azt hitték az orvosok rákos vagyok, mert folyamatos súlyt vesztettem) stb. Viszont egyben látom a jogi kereteket is, illetve a veszélyeket. Azt érzem, hogy a jog nem megvédeni, hanem kordában tartani akar. Nekem, nincsenek jogaim, de "jogom van" betartani a törvényeket, ami megtilt szinte mindent. Akkor a saját területem is az államé és ott is csak bérlő vagyok?

Érted.

2015. ápr. 30. 05:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Másrészt büntetlenül lophatnak tőlünk, akár ránk is szállhatna a kisebbség. A rendőrség mit sem tesz, ha nem vagyok jóban az önkormányzati képviselőkkel.
2015. ápr. 30. 06:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt büntetlenül lophatnak tőlünk, akár ránk is szállhatna a kisebbség."


Lélekben, mentalitásban te sem vagy jobb, sőt, te még meg is indoklod, hogy miért akarsz lopni, meg élősködni a többségen. Az úgynevezett "önfenntartásod" lopás, méghozzá a közösből, például tőlem is! Gratulálok hozzá! A rapsickodás bűncselekmény, az a hal meg vad ugyanis nem a tiéd, tehát kifogni lelőni sincs jogod! Ha meg megteszed, akkor jó, hogy csattan a zárka ajtó előbb-utóbb.

2015. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Viszonyítás kérdése. Amilyen állapotok voltak itt pl. a II. világháború után vagy az 50-es évek elején, ahhoz képest ez csak nyavalygás, ami most van. Ha akkor élnél nem ilyen dolgok miatt panaszkodnál és sajnáltatnád magad.


"Tényleg ennyire rossz itthon a helyzet, és a morál? Nyugaton jobb? Pozitívabb?"

Nagynéném kint él Németországban. A munkanélküli bevándorlók ott is kb. állatok szintjén élnek, nem mindenki gazdag.

2015. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!