Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetne akár drasztikusan...

Lehetne akár drasztikusan minimálbért emelni? Például akár 160. 000 forintig?

Figyelt kérdés

Például előre megtervezett módon, 1 éves távlatban.


Azért, hogy a cégek ne vonuljanak ki, ne menjenek tönkre, lehetne pár évig nagyobb adókedvezményt kapniuk, ami miért érdemes lenne maradniuk. A kis és középvállalkozásokat pedig az állam például, hogy átálljanak erre a rendszerre támogathatná. Például a fizetésemelés 70%-t első évben az állam állná, második évben az 50%-t, harmadik évben pedig mondjuk 20%-t, és végül megszűnne a támogatás. 3 év alatt nem pörögne be annyira a fogyasztás, hogy megérje egy ilyet meglépni az államnak?


2015. ápr. 27. 11:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Vegyen fel hitelt, és rövidtávon csökkentse az adókat is, amelyek a fogyasztást és a foglalkoztatást terhelik. Legyen ismét többkulcsos adó, a nélkülözhetőbb dolgokra autó, luxuscikkek vessen ki extra adót. A megtakarításokra is lehetne adót kivetni, hogy ne érje meg felhalmozni annyira. Szerintem általános termékekre így jobban költenének az emberek.

Dupla bevételkiesés rövidtávon, de hosszú távon akkor is be kellene indulnia a gazdaságnak az én világképemben.


Persze ne kövezzetek meg, pár év múlva lehet máshogy fogom látni.

Köszönöm a válaszokat, szép napot mindenkinek!

2015. ápr. 27. 13:12
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor sem vennénnek az emberek 20-30kg húst havonta, mert az brutálisan egészségtelen. Egyszer megettem félkiló húst egy nap, szarul is voltam utána pár napig
2015. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Látom a lényeg leesett
2015. ápr. 27. 20:36
 14/17 anonim ***** válasza:
A lényeget elmagyarázták a többiek, én csak a mellékes dolgokat javítottam ki
2015. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Jogos. A mellébeszélés mindig könnyebb. :D


Szép estét neked :)

2015. ápr. 27. 20:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Most komolyan mit vársz? Szájbarágósan elmagyarázták mi a baj az ötleteddel, de te továbbra is nyomatod. Én is ilyen voltam 14 évesen, meg akartam váltani a világot akkoriban jó ötletnek hitt tervekkel. Manapság már megmosolygom őket.

Nem azzal van a baj, hogy butaságokat találsz ki*, azzal van a gond, ha nem hiszed, el, hogy valami butaság logikus érvek után sem


*sőt bátorítalak is, írd le egy papírra az ötleteidet, nézd meg őket egy pár hónap/év múlva, ha még mindig jónak látod oszd meg a világgal

2015. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tisztán gazdasági szempontból a magas minimálbér nagyon rossz dolog. Beleszól a piaci versenybe, emeli az árakat, fékezi a növekedést, rontja a versenyképességet. Ráadásul rengeteg állami juttatás (segélyek, nyugdíjak, fizetések) minimálbérhez kötött, tehát egy minimálbér-emelés az államnak is nagy kiadás. Aligha maradna pénz még a munkáltatókat is támogatni.


A gazdaságnak önmagában tehát az lenne a legjobb, ha nem is lenne minimálbér. Társadalmi szempontok szólnak mégis a minimálbér létezése/emelése mellett:


1) a nyilvánvaló szociális okok: ne lehessen senkit (legálisan) éhbérért dolgoztatni

2) a gazdaság fehérítése: a minimálbérre bejelentett, de valójában többet kereső adócsalók a fizetésük nagyobb része után lesznek kénytelenek adózni. Az államnak ez nem lesz nyereség, mert a minimálbér-emelés kiadásai ennek sokszorosát elviszik, de a gazdaság fehérítése sok egyéb szempontból is fontos.

3) Kampány. Minimálbér-emeléssel nagyon könnyű szavazatokat szerezni.

4) Környezetvédelem. Fogyasztáscsökkentő, gazdaságlassító hatása gyakorlatilag egy áfa-emeléssel egyenértékű, de annál sokkal könnyebben kommunikálható, elfogadtatható.


Összességében a magas minimálbér olyan luxus, aminek sok pozitív hatása van, de a gazdaságnak és az államnak is nagyon sokba kerül, ezért csak a leggazdagabb országok engedhetik meg maguknak.

2015. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!