Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi jó a hatalomban?

Mi jó a hatalomban?

Figyelt kérdés

A nagy hatalommal rendelkező embereknek van a legjobb autójuk, házuk, és szinte bármelyik nő az övék lehet, emellett uralkodhatnak más emberek felett.


Személy szerint én nem vágyom a felül felsorolt dolgokra.


Egyáltalán mire jó a hatalom a felsoroltakon kívül?



2015. márc. 29. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi, semmire.
2015. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban volt egy ilyen mániám, hogy valami felett rendelkeznem kell és irányításom alá vonni valamit. Nem tudom megmagyarázni de minden ember más és más. Igazán egy nárcisztikus személyiség zavaros ember tudná rá a választ
2015. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Minél nagyobb a hatalmad, annál jobb életed van és annál kevesebbet szenvedsz.
2015. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szenvedés nélküli élet?

Szenvedés nélkül nem élet az élet.

2015. márc. 29. 19:08
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

"Személy szerint én nem vágyom a felül felsorolt dolgokra."


Személy szerint mások meg igen.

Ennyi a sztori.

2015. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Szenvedés nélkül nem élet az élet."


Akkor az igazán jó.

2015. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy jó embert aki nem mellesleg okos is, tönkretehet a szenvedés olyan mértékben hogy zsarnok lesz. S a hatalom lesz az egyetlen út hogy éreztesse másokkal a szenvedéseit, vagy sokkal jobb világot, egy új világot kreáljon.
2015. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 vattacukor elefánt ***** válasza:
Ösztönszerűen vágyunk a hatalomra, és nem csak a felsoroltak miatt. Szociális beállítottságú lény vagyunk, szeretnénk ha a társadalomban minél jobb pozíciónk lenne. Ha van vagy lesz gyereked, szeretnéd ha hallgatna rád nem? Ez is a hatalom egyfajta megnyilvánulása.
2015. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hatalom a felsoroltakat egyáltalán nem tekinti célnak. Azok csak melléktermékek.

A hatalom lehetőség. Akik hatalmat akarnak, nagy létesítményekben, gazdaságban, működési formákban gondolkodnak. Az embereket csak annyiban irányítják, hogy ezeket a létesítményeket létrehozzák. Direkt irányítást ráhagyják arra a néhány emberre, akiket ők irányítanak.

A hatalom meg tudja határozni, milyen legyen az egészségügyi rendszer, az oktatási rendszer, milyen legyen az adóhivatal, vagy éppen a bankrendszer. A hatalom azt akarja, hogy eldönthesse, milyen politikai rendszerben éljenek az emberek.

A hatalom tudja, hogy akkor tehet bármit, ha megteremti hozzá a feltételeket. Például, ha azt akarja, hogy mindig őt válasszák, átalakítja a választási rendszert. De ehhez az is kell, hogy az emberek azt gondolják, amit szeretne. Ehhez meg kell szerezniük a médiát (elég csak a vezetését, majd azok az emberek elintézi a többit). De az oktatást is meg kell szereznie, hogy azt tanítsák, amit ő szeretne. Építeni pénzből lehet, tehát a gazdasági szereplőket is meg kell szereznie. Amelyik megvehető, azt megveszi. Amelyiknek hangzatos állás kell, ad neki. Amelyik gyárat akar építeni, azt nevezi ki oda főnöknek, ad neki pénzt a létrehozáshoz. Időnként egyensúlyoznia kell. Ilyenkor hoz olyan intézkedéseket, amit tulajdonképpen nem akar, de tudja, hogy a nép ezt nyeli be, ettől szavaz rá.

Szóval a hatalom nem autót, házat, nőket akar, az majd jön magától. A hatalom milliók életét akarja befolyásolni, játszadozni velük, a hatalom azt szereti, hogy azt teheti, ami eszébe jut. Lerombol gyárat, épít másikat, tönkretesz mezőgazdaságot, csinál másikat, ami neki kedvez, szóval sokkal nagyobban gondolkodik, mint akár 100 autó és ház.

2015. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még annyit. Ha a hatalom folyamatosan úgy intézi, hogy mindig az történjen, amit ő akar, azt diktatúrának hívjuk. Ennek is nagyon sok fajtája van, az enyhébbek csak diktatórikus jellegűek, van még más vonásuk is, a keményebbek akár életről, halálról döntenek.

Ha a hatalom azt szeretné, hogy egy társadalom, egy ország egyre jobb legyen, akkor egyensúlyt teremt, mert tudja, hogy akkor lesznek a legjobb ötletek. Nem mind az öv, de mind ő hozhatja létre, a dicsősége és elégedettsége abban van, hogy az emberek rá bízzák a végrehajtást, mert tudják, hogy jól csinálja. Az egyensúly úgy jön létre, hogy több intézménynek van olyan jogköre, amellyel egymást ellenőrizhetik, így, ha valahol suskus kezd lenni, arra a többi rájön, és nem engedi. A legfontosabb ilyen (független) intézmények: alkotmánybíróság, parlament, bíróság, ügyészség, MNB, média, adóhatóság és néhány ellenőrző szervezet.

2015. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!