Miért van az, hogy a politikusoknak és más hatalomban lévőknek jelentős része orvosi értelemben vett sérült személyiségű/szociopata/pszichopata?
Tényleg minden irónia nélkül írom, a politikusok jórésze keményen hozza a DSM (a pszichiátriai diagnózisok, kórképek leírásos gyűjteménye, ebből dolgoznak azok is) leírt pszichiátriai kórképeket, zavarokat, személyiségzavarokat?
Pontatlan a megfogalmazásom, tudom, de a lényeg szerintem átjön.
Ahány politikussal csak találkoztam, tisztelet a kivételeknek, mert akad, szinte mind zavart személyiségű, cezaromán, narcisztikus, hisztrionikus jellem, mindent megtesznek, hogy jó kép alakuljon ki róluk, és ha személyesen találkozol velük, szinte azonnal átjön, hogy nem normálisak, paranoidok, gyakran mutatják a szociopátia különféle jegyeit, esetlen szervilizmussal, más hasonló dsm kellékekkel spékelve, miért van ez? Miért nem a stabil emberek mennek politikusnak? Csak szociológiai szempontból érdekel, hogy ki hogy látja, ez amúgy független a pártállástól is, és szubjektív vélemény csupán.
Kérdező, több dologban is tévedsz. Kétségtelen vannak pszichológiai esetek is. De az is igaz, hogy ha ilyen helyzetbe kerül valaki, ilyenné válik (tudod, a szerzett kór - nevezhetjük fertőzésnek is).
De abban is tévedsz, hogy ez elsősorban a politikusokra jellemző. Egyes focidrukkerek - szokták őket kemény magnak is nevezni - hasonlóan pszichopaták. Azért kevésbé veszélyesek, mert csak rendkívül szűkkörű cselekvésre futja a fantáziájukból. És a pártdrukkerek ezeken messze túltesznek, szerencsére még szűkebb fantáziával.
Úgy hogy én nem szűkíteném ennyire ezt a kört.
Ui. Pártoknak lehetnek szimpatizánsaik is. A kettő között a választóvonal az, hogy az utóbbiaknak van eszmerendszerük (érdektelen, jó-e, vagy rossz), képesek a másikat is megérteni, és értelmesen meg tudják fogalmazni, miért nem fogadják azt el.
#1 Hát épp ettől azok, ezt mondom.
#2 Értem, mire gondolsz, de ez végülis benne volt a kérdésemben :-) bár szerintem a szuggesztív személyiség nem feltétlen személyiségzavaros.
#3
Nem támasztottad alá kellőképpen érvekkel az állítólagos tévedéseimet, ráadásul nem értem, hol olvastál olyat, hogy azt állítottam volna, miszerint csak a politikusokra jellemző ez? Hol van ilyen szerinted?
A második felével egyetértek alapból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!