Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Baj, hogy az informatikusok...

Baj, hogy az informatikusok többet keresnek, mint az orvosok, vagy nem?

Figyelt kérdés
2015. márc. 20. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj. Hogy a magyar focisták milliókat szednek be a semmire, no az a baj.
2015. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Hol, melyik országban igaz a kérdés alapját képező megállapítás ?
2015. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Azért az informatikusok keresete közt rohadt nagy szórás van. Nem mindegy hogy egy kis zug PC boltban kókányolja össze az önjelölt "informatukus" a gépeket, vagy egy hatalmas vállalatnál dolgozik, mint biztonsági szakember. Előbbi kb. a minimálbért keresi meg, utóbbi pedig milliókat.


Ugyanígy orvosok közt is rohadt nagy a szórás. Sok helyen külföldön az egyik legjobban fizetett szakma az aneszteziológus. (altatóorvos) Forintba átszámolva milló felett keresnek. Egy magánpraxist végző, jól menő plasztikai sebész fizetését pedig hadd ne ragozzam. Egy fogorvos szintén nagyon jól keres külföldön.

2015. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Gyerekkoromban a helyi gyerek orvos évente cserélte az autóit. :D Aki rosszul csinálja, az keres rosszul. A magán doki, biztos nem 120 ezret keres. :D
2015. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elsősorban közalkalmazottakról van szó, ezért a kormány felel a fizetésükért. Emiatt kár az informatikusokat szekálni, inkább a kormány támogatóit vond felelősségre.
2015. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Marhaság. Egyrészről az informatikus egy gyűjtő fogalom, pl egy mezei rendszergazda akiből legtöbb van többségében minimálbért keresnek vagy alig többet. Ahhoz képest nem is rossz hogy egy orvos alapból kap 120-130 + hálapénzt. Aki meg elég jó az nyithat magánpraxist ahol többet fog keresni mint a legjobban fizetett fejlesztők.
2015. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

#5

Egy közalkalmazott informatikus éppenséggel nem keres jobban mint egy orvos.

2015. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
a közelmúltban az orvosokkal kapcsolatos tapasztalataim alapján nem tudom őket sajnálni....
2015. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Tanúsítom az előttem szólókat.

Könyvtárban vagyok rendszergazda. Igaz, ott nincs olyan nagy szakértelmet igénylő munka, bár azért elég széles a munkaköröm. Gép karbantartás, szerver karbantartás, felújítás, hálózatépítés, weboldal szerkesztés/készítés...

Mivel csak egy szakközepem van, hálózatépítő végzettséggel ezért én a szakmunkás minimált kapom.

De ha főiskolán végeztem volna, ennél akkor sem kapnék sokkal többet, ha egyáltalán többet kapnék. Egy nyelvvizsgával szerezhetnék még + 10 ezret.

Persze nekem kezdő munkahelynek megfelel.


Ha kilépünk a közalkalmazotti szférából, akkor szintén az orvosok járnak előrébb.

Ha azt nézzük, hogy egy átlag informatikus kézhez kap mondjuk 190-300 ezer forintot egy hónapban, addig egy maszek fogorvos pl. egy fogért kap 11 ezret. Ha minden nap csak egy fogat csinál ma, ami nem igaz, akkor is havi szinten már utoléri az informatikust.

2015. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Jól írták

Az orvos állami alkalmazott, az állami alkalmazott infós ugyan úgy szart se keres.

Versenyszférában viszont simán odavethetnek az infósoknak, csak mondom, nem kell a versenyszférát az államival hasonlítgatni.

2015. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!