Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Atombomba fenyegetések! Vajon...

Atombomba fenyegetések! Vajon lemeri dobni valaki?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasok/hallok arról hogy xy országnak is van atomfegyvere.

És nem félnék bevetni.

Szerintetek van erre esély?

Igazából nem is értem ezt. Nem vagyok tisztában az aktuális politikai helyzettel, csak a történelmet ismerem kb 1989ig.

Szóval nekem az egész háborúskodásról az a véleményem, hogy pár hatalomban lévő barom feláldozza ezrek/milliók életét. A semmiért.

Nagyon szeretem a páromat, és belegondolni is rossz, hogy ha egy másik korban élnénk, már elvitték volna katonának, vagy már lehet nem is élne. És miért? Rengeteg családot szakítottak szét. Úgy hogy átlag embernek fogalma se volt róla hogy miért is harcolnak éppen, vagy nekik ez miért lenne jó ha nyernének.

Szóval szerintetek van rá esély hogy valamelyik ország képes lenne ezt megtenni? Nem is értem miért lehet atomfegyverük egy országnak. Még a nagyhatalmaknak sem engedélyezném. De több kevésbé jelentéktelen országnak is van. És aki ilyenekkel fenyeget, hogy emberek százezreit megölné, nem fél tőle, és biztos azonnal börtönbe küldeném.

Van okom félni hogy esetleg kirobban valami háború, és elviszik a magyar férfiakat is a frontra?

Nektek mi a véleményetek erről, úgy összességében a háborúkról?

Annyit tudok, hogy rengeteg találmány, felfedezés köthető a háborúkhoz. És ott van pl az űrkutatás. Ha nem lett volna a hidegháború lehet sokkal hátrébb lennénk benne.

(mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem követem az aktuális politikai híreket, ezért lehülyézéseket nem kérek)


2015. márc. 16. 19:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

7-es: Észak-Korea rendelkezik atomfegyverrel, azt nem lehet eldugni, ha egyszer elvégzik a kísérleti robbantást, azt föld alatti teszt esetében több száz kilométerrel arrébb is lehet mérni, Kimék eddig háromszor robbantottak. A korrekt kérdés, hogy hány működőképes atombombájuk van bevetésre készen.


8-as: A Kommunizmus fekete könyve finoman fogalmazva is túlzó állításokat fogalmaz meg, és igyekeztem finom lenni. A történészek többsége egy ócska propagandaszemétnek tartja...

2015. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyik sem lesz olyan őrült, hogy nekiálljon ilyesminek... talán.

Amúgy meg MO-n nem igen van szerintem miért félni, a lehetséges célpontok között valahol jól a lista végén kullogunk.

Értelme nem lenne semmi támadásnak, visszavágni nem tudunk, és nem is számítunk se keletnek se nyugatnak annyira hogy saját magát bevonja a dolgokba.

2015. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!