Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Atombomba fenyegetések! Vajon...

Atombomba fenyegetések! Vajon lemeri dobni valaki?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasok/hallok arról hogy xy országnak is van atomfegyvere.

És nem félnék bevetni.

Szerintetek van erre esély?

Igazából nem is értem ezt. Nem vagyok tisztában az aktuális politikai helyzettel, csak a történelmet ismerem kb 1989ig.

Szóval nekem az egész háborúskodásról az a véleményem, hogy pár hatalomban lévő barom feláldozza ezrek/milliók életét. A semmiért.

Nagyon szeretem a páromat, és belegondolni is rossz, hogy ha egy másik korban élnénk, már elvitték volna katonának, vagy már lehet nem is élne. És miért? Rengeteg családot szakítottak szét. Úgy hogy átlag embernek fogalma se volt róla hogy miért is harcolnak éppen, vagy nekik ez miért lenne jó ha nyernének.

Szóval szerintetek van rá esély hogy valamelyik ország képes lenne ezt megtenni? Nem is értem miért lehet atomfegyverük egy országnak. Még a nagyhatalmaknak sem engedélyezném. De több kevésbé jelentéktelen országnak is van. És aki ilyenekkel fenyeget, hogy emberek százezreit megölné, nem fél tőle, és biztos azonnal börtönbe küldeném.

Van okom félni hogy esetleg kirobban valami háború, és elviszik a magyar férfiakat is a frontra?

Nektek mi a véleményetek erről, úgy összességében a háborúkról?

Annyit tudok, hogy rengeteg találmány, felfedezés köthető a háborúkhoz. És ott van pl az űrkutatás. Ha nem lett volna a hidegháború lehet sokkal hátrébb lennénk benne.

(mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem követem az aktuális politikai híreket, ezért lehülyézéseket nem kérek)


2015. márc. 16. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem fognak atomfegyvereket alkalmazni, a közeljövőben legalábbis szinte biztos.
2015. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell félned!

Egy ATOM nem ATOM!

Ha "leesik" egy, az nem az utolsó lesz...

2015. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hát nem egy db atom esik le, ha nem a világot tönkretevő bomba esik le -

" rengeteg találmány, felfedezés köthető a háborúkhoz"

A technika több mint 95 %-ban a hadiipart szolgálja.

Ilyen lett az ember.

2015. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem merik. Ez a baj a mai világban, hogy úgy viselkednek az emberek mint a buzyk. Manapság már a rossz fiúk se a régiek.
2015. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért nem merik mert mindenki függ mindenkitől. Ha valaki megtámad valakit, olyan gazdasági következményei lennének, hogy csődbe menne.
2015. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha egy atomot bevetnének frekventált helyre (Észak-Amerika, Európa, Kína, Oroszország, NATO tagállamok, valakiket biztos kihagytam innen), menne a többi, és szó szerint az emberiségnek vége. Ezért nem fognak vele támadni soha. Az atom mára sokkal inkább védelmi, "elméleti" fegyver lett. Azaz ha nekem van atombombám, és tudnék is vele támadni, akkor rám nem fognak atommal támadni, mert tudják, hogy visszalőnék vele.
2015. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az atombomba kérdése már egyfajta presztízs kérdése lett. De ennek ellenére biztosan vannak olyan országok, ahol azt állítják, hogy van, de közben ez nem igaz.(például Észak-Korea érdekes kérdés, nekik aztán nehéz elhinni bármit, de mégis vannak olyan állatok, hogy ki tudja)

Ha valaki le meri dobni, akkor szerintem garantált a világháború - egy lapáttal a mostani feszült helyzetre. És akkor biztos, hogy vinnék a mieinket is.

De ennek ellenére nem hiszem, hogy olyan háború közeleg, amibe besoroznák a magyarokat is.


Egyébként ha már a fejlődést nézed: valóban, háború nélkül szerintem sem lenne ilyen szinten. Köthetnénk ide a vallást is. Régen azért zártak el, vagy öltek meg embereket, mert nem a vallásnak megfelelően állították a kutatásaik eredményeit. (a Föld alakja-féle állítás jó példa erre)

Bár újabban a radikálisabbak istenük nevében képesek simán meghalni, tehát most meg háborút (fejlesztési kényszert) gerjeszt a vallás.

2015. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

7-es értelmes és jó okfejtésedből kifelejtettél egy korszakot: amikor a vallásosokat a vallásellenes kommunisták irtották. Ez közel van és sokaknak még valódi élő fájdalom.

a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok):

[link]

de ezzel együtt pontos a 7-es

2015. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Üdv. #8

Ha már a vallási áldozatoknál tartunk, mindenképpen megemlítendő (lett volna) a korszak. Köszönöm a kiegészítést.


Bocs az OFF-ért

2015. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"hogy pár hatalomban lévő barom feláldozza ezrek/milliók életét. A semmiért. "


Súlyos tévedés, hogy "semmiért". Felmérhetetlen profitért és gazdasági, politikai befolyásért. Pl. az Usa katonai költségvetése naponta több, mint egymilliárd dollár. Számold át forintra és kapard fel az állad a padlóról. Még egyszer leírom, hogy világos legyen: naponta ennyi.

2015. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!