Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minek ez a képmutatás márc 15-én?

Minek ez a képmutatás márc 15-én?

Figyelt kérdés

Ha bármi hasonló dolog van az emberek 90%-nak az az első gondolata, hogy huhh remélem hétköznapra esik. Mért? Mert nem az érdekli, hogy jaj mi volt vagy mi nem x éve, hanem hogy azon a napon nem kell dolgozni.

De akkor minek minden évben szervezni a sok ilyen-olyan programot? Sokkal olcsóbban kijönne a dolog, ha simán csak kijelentenék, munkaszüneti nap, szevasz.

Aztán amit félretettek pénzt nyugodtan el lehetne költeni fontosabb dolgokra is. Mondjuk oktatásra, egészségügyre, amennyi pénz csak egy ilyen nap elmegy, szerintem sok intézmény gondja megoldódhatna.



2015. márc. 15. 13:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Több mindenre lehet ilyet mondani, például minek építenek parkokat, minek ültetnek fákat, elvégre az sem hoz semmit a konyhára csak viszi a pénzt. Miért költenek a kisebb könyvtárakra is évi húszmillió forintot, amikor elég lenne egy db online adatbázis digitalizált állományokkal? Miért vesz részt Magyarország az űrprogramban, amikor a kutatás eredményeinek nincsen a felfedezésen kívül semmi érdemi haszna? Az én olvasatomban az, hogy ne csak egy rideg tényeken alapuló társadalom legyünk, hanem egy változatos, széleskörű ismeretekkel rendelkező ország, színes hagyományokkal és érdemekkel, ehhez pedig hozzátartozik a nemzeti nagyok ünneplése és a múlt felidézése.
2015. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége nagyobb tömegrendezvények alkalmával tapasztal, lát, próbál ki olyan dolgokat, amik kisebb nagyobb ívben, de hatással vannak az életére. Fontosak ezek az impulzusok, ami a szürke hétköznapokat megtöri.

Minden rendezvényre igaz ez.

2015. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nos, az ember évi 25-30 szabadnapon kívűl állandóan dólgozik, túlórázik, elviseli kollegái és főnökei stikkjeit, persze hogy alig várjuk végre szabadnapra essenek az ünnepek.
2015. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!