Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minek ez a képmutatás márc 15-én?

Minek ez a képmutatás márc 15-én?

Figyelt kérdés

Ha bármi hasonló dolog van az emberek 90%-nak az az első gondolata, hogy huhh remélem hétköznapra esik. Mért? Mert nem az érdekli, hogy jaj mi volt vagy mi nem x éve, hanem hogy azon a napon nem kell dolgozni.

De akkor minek minden évben szervezni a sok ilyen-olyan programot? Sokkal olcsóbban kijönne a dolog, ha simán csak kijelentenék, munkaszüneti nap, szevasz.

Aztán amit félretettek pénzt nyugodtan el lehetne költeni fontosabb dolgokra is. Mondjuk oktatásra, egészségügyre, amennyi pénz csak egy ilyen nap elmegy, szerintem sok intézmény gondja megoldódhatna.



2015. márc. 15. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csináljunk mi is valami forradalmat és akkor hátha adunk a jövő generációinak egy munkaszüneti napot :)
2015. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem értelek. Vannak, akiknek számít. Akiknek meg nem számít, hát nem számít. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy ne legyen karácsony, meg húsvét, mert sokan nem is vallásosak, vagy nem keresztények.
2015. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jól van így, ahogy van.
2015. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Karácsony, stb az más teljesen. De arányaiban tényleg ahány embert ezek valóban érdekelnek, elenyészően kicsi. Innentől fogva tényleg megérné elgondolni, hogy a költségvetését megéri-e a dolog, mert szerintem nincs olyan helyzetben az ország, hogy mindenre jutna bőségesen pénz. Addig meg egy fontossági sorrendet kéne állítani.
2015. márc. 15. 13:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a tv-b en csak a beszédeket látod és díjátadókat, attól még sok kulturális intézmény tart ilyenkor nyílt napot, vagy különleges programokat. Sok embert hívogat és kikapcsolódást jelent számukra. Azt is megértem, hogy te nem találod meg ilyenkor helyedet.

Egy-egy ilyen program a szervezőknek, kutatóknak is új kihívásokat hoz. Áttétesen, de a kultúrába befolyt pénz az oktatás céljait is szolgálja. Közérzet javító hatása is van ezeknek a rendezvényeknek, ami szintén áttétesen hatással van az emberek egészségére.

2015. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokakat érdekel a történelem és az elmúlt nagyok tettei. Van olyan esemény amiről érdemes megemlékezni, mert megmutatja a nemzeti értékeket és összetartást. Ha mindenkit csak a saját boldogulása érdekelne, akkor nem teremnének értékek sem.
2015. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ellenzéknek és kormány oldalnak is szüksége van néha leereszteni a gőzt, nézeteik megosztására. Ezek a rendezvények, ünnepek erre is alkalmasak.
2015. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze, valamennyi biztosan így is folyik be, csak az arányok drasztikusan kisebbek. A történelmet pedig bármikor lehet tanulni, megismerni.


Engem valóban nem érdekel, de mint írtam, ameddig azt látom, hogy a kórházaink és iskoláink többségében, elavult, akár több évtizedes felszerelés van és mellé soknak az épülete is elavult az idők folyamán, addig lenne mire költeni, és szerintem ezt még azok is megértenék, akik amúgy ki akarnak menni az ilyen programokra.

2015. márc. 15. 13:21
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Minden országban, társadalomban vannak ünnepek. Persze ma már a legtöbb fogyasztásra beprogramozott ember "gyomorból" áll hozzá: mibe kerül nekünk mindez?


És igenis vannak olyan "régimódi emberek", akik ilyenkor elgondolkodnak a történelmen, a nagyok tettein, azok még az életüket is feláldozták egy célért, bár a többségük fiatal emberként azért nyilván szeretett élni.

Ilyenkor tavasszal jó az idő, vagy kezd javulni, ki lehet ballagni egy tetszőleges megemlékezésre a szabadba, programok, műsorok, a gyerekeknek is hasznos lehet, lehet nekik mesélni, pl. kisgyerekként emlékszem a cowboyok mellett a huszárok voltak a kedvenc hőseim.

2015. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Közösségi élet is fontos eleme, ezért is fizetünk adót. Van erre is igény, mint bármi másra, de egyes elemek jóval több pénz igényelnének, mint amennyit kapnak. Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán lehet-e annyit pénzt spórolni, mint amennyit igényelnének ezek a területek. Attól félek, hogy elsőnek olyan beruházásokat kell megvalósítani, ami olyan értéket állít elő, amiből több bevétele lehet az államnak és abból már több jut az egészségügyre is.
2015. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!