Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szívesen élnél Észak-Amerikában?

Szívesen élnél Észak-Amerikában?

Figyelt kérdés
Kanadában vagy USAban? Ha nem, hol máshol?
2015. márc. 2. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

USA: Nem élnék egy olyan országban ahol az államnak törvény adta joga, hogy mindenféle hatósági eljárás hiányában megfigyelhessen, lehallgathasson, a személyes adataimmal visszaélhessen. A személyes szférámat semmibe vegye. Hogy egy reptéren felnyúlhasson a biztonsági őr a s.ggembe, ha olyan kedve van, és ha nem engedem, simán lelőnek.

Ahol az embereket a média már egy olyan szintre butította, ami eddig csak Orwelli disztópiában létezett.

Hogy a munkámmal támogassak egy olyan országot amely évente többezer ártatlan gyereket mészárol le, amikor az általa kinevelt érzés nélküli katonák a drónjaikkal iskolákat és kórházakat pusztítanak el, távolról, gyáva módon.

Hiába vannak szép helyek, jópofa városok, semmiképp se laknék ott. Voltam már kint több hónapig. Semmit sem találtam ami megfogott volna, amiért visszakívánkoznék. Mint Európa évezredes múltú városaiba, Rómába, Párizsba, és a rengeteg más városba, amelyek szinte lélegeznek, minden kis részüket meg lehet csodálni. Ez a történelem, meg a benne élő emberek érdeme. De amúgy Budapest is, pont ilyen város, pont ezért szeretek itt lakni.

Kanada már sokkal inkább, de ott sincs semmi, csak hideg, meg medvék (meg azért szintén szép helyek). (Bár bevallom, arra még nem jártam, de nem annyira izgat, mint kb 50 másik hely a világon, ahova valszeg sose lesz pénzem eljutni)

Nekem ezerszer jobb itt.

2015. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
utolso: szerinted itthon nem figyelnek meg!? XD mert ha azt hiszed borzaszto naiv vagy!
2015. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Pálinkázva Wartburgot szerel,

újra kinyílhatna a kaszagyár.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__664..

2015. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12: az hogy a titkosszolgálat megfigyel visszaélve és alkotmányos jogaimat sértve, meg az között h megfigyel TÖRVÉNY adta jogon azért van különbség.

Nyilván mindkettő gond, de az első ezerszer nagyobb.

Ez kb olyan mintha ott lenne az alkotmányban nagybetűkkel hogy bármikor jöhet a fekete kocsi érted... azért az sztem egy teljes országról mond minősítést, ha a személyes szféra és a szabaságjogok ilyen szintű megsértése és állami hatalommal való visszaélés valahol nyíltan, minden köntörfalazás nélkül bekerül a törvénykezésbe. Ezt hívják diktatúrának.

2015. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ezt hívják diktatúrának."


Amerikában ezt "terrorizmus elleni harcnak" hívják.


Csinálj bármilyen disznóságot, és fogd rá a nyuszira, khm, akarom mondani a terroristákra...

2015. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!