Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent az egyösszegű adó?

Mit jelent az egyösszegű adó?

Figyelt kérdés

Definíciója ez: Adózási kötelezettség, a jövedelemtől független, fix összeg.

De ha nem a jövedelemhez kapcsolódik, akkor ki fizeti ezt és mire?

Először arra gondoltam,hogy a vállalkozók fizetik általányadóként, tehát haegyik hónapban 120ezer a bevétel, a másik 200ezer és minden hónapban változik, akkor kérvényezik a NAVnál,hogy minden hónapban ugyanazt a fix összeget fizessék. Ha jól tudom van ilyen, de végülis ez is a jövedelemhez kapcsolódik,úgyhogy nem vagyok benne már biztos,hogy ezt jelentené.



2015. febr. 4. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kapcsolódik a jövedelemhez.

Pont te írtad az első sorban, hogy független a jövedelemtől, fix összegű adó. :D


Ki van adva, hogy mindenki fizet 40 ezer forintot, akkor SZJA-ként mindenki fizet havonta ennyit, jövedelemtől függetlenül.

Aki 200-at keres, annak is 40 ezer és aki 400-at keres, annak is 40 ezer.

2015. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, én a "jövedelemtől független"-t másképp értelmeztem. Azt hittem ez az SZJA-n felül valami plussz adót jelent.
2015. febr. 4. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez a Személyi Jövedelem Adó szokott lenni.

Van egyösszegű, egykulcsos és többkulcsos általában.

2015. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyösszegű Szja hol van?

A kommunális adó az egy példa egyösszegű adóra.

2015. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!