Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan állítható meg a szélsős...

Hogyan állítható meg a szélsőséges iszlám terjedése?

Figyelt kérdés

Nem bánom, ha idejönnek (európába) és itt élnek.

De azzal nem értem egyet, hogy közülük egyesek rá akarják erőltetni másokra nézteiket, megmondani ki hogyan élje az életét (az ő törvényeik szerint).

Hogyan lehet legokosabban véget vetni a szélsőséges nézeteknek terjedésének?

Megállítható olyan módszerekkel, mint annak idején a szélsőséges kereszténység?



2015. jan. 21. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy.
2015. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Úgy, hogy lezárod Európa határait.Mivel nem tudod kiszűrni a mérsékeltebbeket meg a dzsihádistákat.Némelyik dzdihadistának egyetemi végzettsége is van...

2015. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Körmendi Mátyás ***** válasza:
90%

"Nem bánom, ha idejönnek (európába) és itt élnek."


Hát így biztos nem.

2015. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Elsősorban nem kell provokálni őket.

Nem kell lebombázni a hazájukat.

Nem kell rettegésben tartani a közel-keleti népeket.

Nem kell hergelni őket.


Nem kellett volna gyarmatosítás címszó alatt kirabolni, kizsákmányolni és megszállva tartani az országaikat


Ja, és az ún. keresztes hadjáratok népirtásai is mély nyomokat hagytak bennük.


Az "én is charlie vagyok" gusztustalan hecckampány helyett a Párizsban felvonuló sok majomparádé államelnöknek hamut kellett volna szórni a fejére.


A brit, francia, német stb miniszterelnöknek nyilvánosan bocsánatot kellett volna kérnie az araboktól a keresztes hadjáratok, a gyarmatosítás és a 21.sz-i népirtások miatt.


Több millió arabot sikerült legyilkolniuk.

Velük ki törődik?


Holokauszt bezzeg mehet, ahogy a csövön kifér.

(leginkább már a könyökünkön jön ki)


Az, hogy 11 palesztin újságírót lelőttek Izraelben, mínuszos hír.



"egyesek rá akarják erőltetni másokra nézteiket, megmondani ki hogyan élje az életét"


Ahogy az USA tette "demokrácia-export címszó" alatt Afganisztánban, Irakban, Líbiában, Szíriában és ahogy nemsoká Iránban.

2015. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szélsőségek kialakulása társadalmi probléma mindig a szegényebb tanulatlanabb rétegek között jelenik meg leginkabb. A magyar hajnalt se hiszem, hogy sok sok diplomás értelmiségi támogatja, és ugye a muszlimok többsége, olcsó munkaerőnek jott Európába, így hamar melegágya lett a radikalizmusnak, Magyarország ebből a szempontból szerencsés mivel többségük, az előző rendszerben érkezett az ottani kommunista partok ösztöndíjával tehat nem is volt mindegyikük vallásos, meg eleve, többnyire tanulni jöttek.

Ez a mostani helyzet szerintem csak átmeneti, mivel jelenleg nem igazán beszélhetünk integrációról, az egyik oldal asszimilalodik (sokan egyszerűen elhagyják a vallásukat) míg a másik inkább szegregalodik (annyira nem akar asszimilalodni, hogy minden tekintetben szembe megy a nyugati értékekkel, ugy gondolva, hogy csak így őrizheti meg a vallását, általában a terrorizmus is ebből fakad, ami a másik oldalt csak ismet arra készteti, hogy jobban feladja hitet, tehat ez egy ördögi kör).

Ha mindezt megállítjuk és integráljuk őket azaz a saját értékeiknek megfelelően képesek a társadalom hasznos részesei lenni, az lenne a legjobb, nyugati országokban lehet szép kezdeményezéseket látni, bár ehhez jo sok idő kell. Éreztetni kell velük, hogy Európa az o hazájuk is.

Nem mondom, hogy teljesen fel lehet számolni, mert egy radikális eszmeisegen alapul, ami a szegényebb, tanulatlanabb körökben mindig is népszerű lesz, az antiszemitizmust, vagy a rasszizmust sem lehet teljesen kiirtani, de biztos vagyok, hogy térnyerését meg lehet állítani.

Az Iszlam Államban jelenleg nyugatiak is harcolnak, mivel egyszerűen őket is megfogta a radikális gondolkodás, tehát, ez nem a bevándorlókról függ.

2015. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szélsőségeseink sajnos nekünk is vannak itt a saját parlamentünkben.

A szélsőségesek ellen a gazdasági, kulturális és szociális esélyegyenlőség előmozdításával, a társadalmi különbségek csökkentésével, szolidaritással lehet küzdeni. Ha a szegény arab tömegek és más fejlődő országok polgárai azt látnák, hogy a fejlett nyugat mindent megtesz a felzárkózásuk és egy egységes békés bolygó megteremtése érdekében, akkor nem ellenséget látna benne, hanem szövetségest. Sajnos a nyugat nem a szolidaritásáról, hanem a kizsákmányoló-gyarmatosító módszereiről ismert. Ezen a nyugat-képen kellene változtatnunk. Iskolák, kórházak, egyetemek alapításával, ösztöndíj-programokkal, diákcserével, szakértők küldésével és még ezernyi más módon. Az erre fordított pénz sokkal kisebb lenne, mint amekkora kárt és veszélyt okoz a jelenlegi helyzet.

2015. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!