Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit csináltak a nácik a...

Mit csináltak a nácik a háború alatt svalbardon és a déli sarkon?

Figyelt kérdés

svalbardról anyit találtam hogy 43ban felrobbantottak egy szovjet bányászfalut akik valami szerződéses alapon norvég engedéllyel bányásztak ott szenet.

a déli sarkot német területnek nyilvánították és egy szigorúan titkos bázist létesítettek ami a háború végéig létezett.

ezek a tények.

de mit csináltak?és mi lett a déli sarki bázissal a háború után?


2015. jan. 20. 02:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A Déli-sarkig (mármint magáig a sarkpontig) tudtommal el sem jutottak a németek, ami ténylegesen történt az egy antarktiszi expedíció volt 1938-39 folyamán, amiben a Kriegsmarine, tehát a német haditengerészet is részt vállalt, de ettől még nem épült ott bázis. Ötlet szintjén felmerül egy német tengeralattjáró bázis építése, de ez ötlet is maradt a háború kitörése után.


A Spitzbergák/Svalbard helyzete más, azt valóban elfoglalták a németek, ez volt a Zitronella hadművelet 1943 szeptemberében. Ott valóban működött egy német meteorológiai állomás, ők voltak az utolsó németek, akik megadták magukat 45 szeptemberében! Az automata adó pedig egészen az ötvenes évek végéig sugárzott.

2015. jan. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

az antarktiszra eljutottak, nem pont a földrajzi déli sarkra gondoltam.a német források szerint az északi partok mentén rendszeres hajó járat volt.több ezer főt partra tettek akik bázist létesítettek.ez nem igaz?

mert ennek a megsemmisítésére mentek az amcsik a highjump hadművelet során 46-47ben.ami ott történt az meg titkosítva van.

akkor ebből semmi nem igaz?

2015. jan. 20. 02:33
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem volt titkos német bázis az Antarktiszon, ez hülyeség.
2015. jan. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam/láttam dokumentumfilmet róla de elég UFO-s storira voltak kihegyezve szerintem nem csináltak semmit csak utólagos kitaláció.
2015. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legkézenfekvőbb a hidegháború meg titkos vadászgépek miatti titkolózás álhír terjesztés. Mivel például a mostani fejlesztésekről sem adnak semmilyen infót ezért akkor elkezték terjeszteni hogy ufó ha esetleg meglátja valaki. Titkos vadászgépek amikre nem akartak magyarázatot adni nyílván ellenség sem lehet mert ők elutasítanák illetve akkor készültség kéne úgyhogy lett egy ufo elnevesé meg űrlény meg ilyen álhír nem kellett magyarázni.
2015. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Antarktiszi nácik csupán egy mítosz. Úgy gondolták, hogy ott kísérleteznek csészealjak építésével, de ebből semmi sem igaz.
2015. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

csészealjakat valóban építettek.fénykép is készült a sikeres tesztelésről.ez 1945 februárjában történt ha jól tudom prága környékén.

el is fogadnám hogy nem igaz az antarktiszos rész de találtam infókat miszerint az 50es években ezen a részen az amerikaiak 3 atombombát robbantottak fel.mi lehetett a célpont?gondolom nem a császárpingvinek.

2015. jan. 20. 14:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem cél volt ott, hanem atombombákat nem otthon szoktak robbantgatni.
2015. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na gondoltam hogy nem new yorkban fogják tesztelgetni.az amerikaiak a sivatagban szokták vagy az óceánon.na de az antarktiszon? ezt nem gondolod komolyan? jóhogy nem a fertő hanság nemzetiparkban...
2015. jan. 20. 17:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Hülyeségeket beszélsz. Sem titkos náci bázis nem volt az Antarktiszon, sem amerikai atombombákat nem robbantottak ott az ötvenes években.
2015. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!