Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszűnt az európai kultúra?

Megszűnt az európai kultúra?

Figyelt kérdés

Lánczi András a Századvég kuratóriumi elnöke azt mondta ma a Lánchíd Rádió Kulissza című műsorában (12.30., ismétlés: 18.30), hogy a muszlimok azért nem integrálódnak az európai kultúrába, mert az már megszűnt, így abba nem is lehet integrálódni. A helyén egy nihilista, hedonista, önpusztító ellenkultúra jött létre, ami érthetően nem lehet vonzó egy kívülállónak.


Azért is érdekelnének a vélemények, mert Lánczi nem egy egyéni véleményt fogalmazott meg, a magyar jobboldalon általánosnak tűnik ez a vélekedés, több megmondóembertől hallottam már hasonlókat. De nem lehet, hogy csak átalakul a világ, és a mi jobboldalunk ezt nem érti?



2015. jan. 14. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát azt lehet valamilyen szinten mondani hogy "megszűnt", nem mintha valaha lett volna egységes Európai kultúra. De ez egy hosszabb folyamat, alapból mióta az USA létezik, átvette a vezető szerepet, és "kultúra" szinten is őt követi a világ. Az is tény, hogy a mai "mindenkit fogadj el" nevelés teljesen önpusztító, főleg a kultúrára nézve, mert már nem kell követned, mindig más "irányzatok" vannak, amik évente változnak. Alapvetően a vallás sem erős, de az is azt hirdeti hogy fogadj el másokat.


Ezzel szemben ott vannak a Közel-Keleti népek, muszlimok, akik évezredes kultúra és törvények alapján élnek, és sokkal inkább követik a hitüket.


Ebből kifolyólag nem is akarnak megszabadulni a hitüktől, itt tényleg az Európai viselkedésforma a hibás, ami ahelyett hogy kizárná az oda nem illőket, inkább "befogadja" és 10 alkalmazkodjon 1-hez alapon viszonyul hozzá.


Ebből előbb utóbb az fog kisülni, hogy megunják ezt az emberek, és eltávolítják ezeket a kisebbségeket, vagy legalábbis megpróbálják, kérdés nem e lesz késő.

2015. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
A nyugati országokban NEM szűnt meg. Sok országban még élnek a hagyományok és a kutúra is. Csak nálunk lett annyira divat Amerika utánzása.
2015. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem; a fogyasztói társadalom (értsd: fogyasztásra nevelt emberek csoportja) sehol nem reprezentálja a helyi kultúrát. Mivel - javarészt - nemzetközi szinten ugyanazokat az értékeket, ugyanúgy képviseli. Nagyon kevés az eltérés (meki, nájki, ájpod).


A kultúrák összemosódása ill. eltűnése - szerintem - törvényszerű és természetes folyamat, mivel ahol nagyon sok különféle ember kénytelen tartósan együtt élni, ott elkerülhetetlen egy fajta "közös nevező" kialakulása (vagy a konfrontáció). Ebből nem csak rossz dolgok származhatnak; nagyon sok jó is származott már belőle.

2015. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

"A nyugati országokban NEM szűnt meg. Sok országban még élnek a hagyományok és a kutúra is. Csak nálunk lett annyira divat Amerika utánzása."


Te se jártál még külföldön

2015. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es. Nem csak jártam külföldön, de élnek a nyugati országokban rokonaim. Ott még élnek a hagyományok.
2015. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

19:16


Mert rasszisták a rokonaid.

2015. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"4-es. Nem csak jártam külföldön, de élnek a nyugati országokban rokonaim. Ott még élnek a hagyományok."


Megmondod hogy hol? Nem kötekedésből kérdezem, de én két idegen országban is éltem, és kíváncsi lennék, hogy hol és milyen formában őrzik a hagyományokat, ugyanis amerre én laktam, ott én ebből semmit nem tapasztaltam. Igaz hozzáteszem, hogy nagyvárosokban laktam, és vidéken nyilván mindenhol jobban őrzik a hagyományokat. Ennek ellenére a nagyvárosok, amerre én laktam (Németország, Egyesült Királyság), mindenhol amerikanizálódtak. Ugyanez vonatkozik a médiumokra is, sőt ők terjesztik a filmekkel, zenékkel, stb.-vel együtt. Akinek forog a gyomra attól, hogy mennyi magyarrá megerőszakolt angol szó forog a magyar sajtóban, annak ajánlom figyelmébe a német tévéket, meg fog lepődni.

2015. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos megszűnt, az amcsi liberalizmus betette a lábát és elrothasztott mindent, aminek csak értéke van.

A demokrácia, etika, szabadság (nem az amerikai értelemben vett "szabadság") amelyek errőla kontinensről erednek, már sehol sincsenek sajnos. A politikai ideológiák tengerében meg a média áldásos hatásának köszönhetően elveszett minden.

2015. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!