Mi erről a véleményetek?
Bankokról konyhanyelven
2015. január 9.
A pénz akkor pörgeti fel a gazdaságot, és hoz az egész társadalomnak jólétet, minél gyorsabban forog. Viszont, ha bank közbeiktatásával hitelpénzként teszi ezt, átalakul kevesek profitjává, tömegek szegényedéséhez. Ezt a különbséget nem fogjátok fel.
Hitel, és kamat. Pénzszivattyúvá válik. A megtermelt értéket kivonja a bank a gazdaságból, és megzúdítja a társadalmat fedezet nélküli hitelpénzzel. Hatalom+ tőkekoncentráció.
Hab a tortán, hogy még meg is mentjük őket a maradék közpénzeinkből.
A bank olyan, mint egy vírus. Elpusztítja a gazdatestet.
Nem együtt dolgozunk, hogy mindenki jobban éljen, hanem egymás ellen, hogy kifizethessük Kisgömböcnek a kamatot. Belehajszol egyszer egy őrült versenybe egymás ellen, és ész nélküli fogyasztásba, amivel feléljük a Földet a végtelenített növekedési kényszerrel egy véges bolygón.
1. Pénzteremtés joga - ezzel átvette az irányítást felettünk, ő diktál.
2. Kamat - erre nem teszi be a gazdaságba a fedezetet, ezzel elindult egy verseny a társadalom tagjai között. Egy őrült nagy piramisjáték, ahol csak kevesek győzhetnek, a többség elbukik.
3. Tartalékráta - a sok virtuális hitelpénzzel veszi át végleg a hatalmat. Onnantól nem beszélhetünk demokráciáról. A pénz nem az emberért van, hanem az ember létezik a pénzért. Mert mitől is vált vírussá a bank?
4. Bankmentés - ami értéket a fentiekkel nem tud kiszívni a társadalomból, azt megteszi azzal, hogy eddigre elhittük, nélkülük létezni sem tudnánk. Pedig a pénz, az érték munkával keletkezik, nem attól, hogy a bankok bepötyögnek pár számot a számítógépeikbe. Tehát a közösség teremthetne magának pénzt, ha mindegyik bank bedőlne, akkor is. Pénzből pénzt csinálni, itt követtük el az alaphibát amellett, hogy kiadtuk a kezünkből a pénznyomtatás jogát. Pénznek csakis értékteremtés által lenne szabad keletkeznie, és csakis annyinak, amennyi értékkel rendelkezünk!!!!
Sokszorosan meg vagyunk tehát vezetve. Az ébredés katartikus lesz, attól tartok. Ha ébredünk, mielőtt kiírtjuk egymást.
hülyeség. Nem csak az határozza meg a jólétet hogy milyen gyorsan forog a pénz, hanem hogy mennyi pénz van forgalomban. akkor ha beteszik a pénz bankba és kamatozik akkor a kamat által termelt pénzmennyiség úgy kerül vissza a körforgásba mikor visszakerül hogy nem okoz inflációt. Ilyenkor büntetlenül szaporodik a pénz úgymond.
Minél több pénzt kötünk le a jövedelmünkből egy időre majd költjük el, annál több lesz a gazdaságban forgó pénz. Viszont minél többet költesz el a pénzből annál jobban gyorsul a gazdaság. Ugye kapott pénzzeDe mindkettő jót tesz a gazdaságnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!