Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről, kinek...

Mit gondoltok erről, kinek volt igaza?

Figyelt kérdés
[link]
2014. okt. 23. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, kinek van igaza. Sokkal fontosabb, mi a hatása. Ha egy rendőr/anyós/szőke nő/... vicc elhangzik, mindenki tudja, hogy egy jelenség eltúlzásáról van szó. Csakhogy ez a jelenség emberi természetű, a világon mindenütt hasonló, és senki sem gondol emiatt arra, hogy tegyen valamit e témában (az esetleges nevetésen kívül). Viszont az a jelenség egy etnikai diszkrimináció, amit nem egyes ostoba fanatikusok űznek, hanem hivatalos kormányálláspont, sőt, véres gyakorlat. És ebből poént gyártani, az sokakat továbbgondolásra, sőt cselekvésre késztet. Az ilyen bocsánatkérés pedig világosan mutatja, hogy a lap komolyan gondolta, csak van annyi nyelvi leleménye, hogy viccként adja el.

Itt nem arról van szó, hogy a magyarok rovására élcelődnek (ez belefér), hanem egy valós politikai helyzetet használnak ki álvicces, valójában rasszista uszításra. Tudok én is rendkívül választékosan fogalmazni úgy, hogy a sértettnek jobban kinyílik a bicska a zsebében, mintha egyszerűen szemen köptem volna.

2014. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon ronda vicc volt. Nem volt semmi túlreagálás. Nem csak a magyarokat sértette hanem az emberi jogokat is. Ha más bizonyos nemzetiségről ilyen viccet találnának ki, az újságíró vagy börtönben lenne, vagy betiltatnák az újságot rasszizmusért. Alap dolog a bocsánat kérés, azt sem igazán értem miért pont magyarokat raktak a viccbe, nem hiszem hogy mi olyan kegyetlen nemzet lennénk, akiket annyira utálni kéne.
2014. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Túlreagálás mi?
2014. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek.

Egy szőke nős, vagy egy rendőr vicc nem olyan fajsúlyú, mint egy magyar, vagy egy cigány vicc, mert ott valós probléma merül fel.

A rendőrökkel és a szőke nőkkel kapcsolatban nincs igazán előítélet, de a magyarokkal és a cigányokkal szemben igen.

Azt is fontos megjegyezni, hogy a vicc gyűlölködő volt, hiszen egy ember haláláról szólt, míg a szőke nős, rendőrös viccek csak egy már nagyrészt elévült sztereotípiára íródnak.

Van különbség egy olyan vicc között, mint hogy:

"- Egy ukrán, egy cigány, és egy román ülnek egy kocsiban. Ki vezet?

- A rendőr!"

és a cikkben megjelenített "vicc" között.

Arról nem beszélve, hogy szerintem semmilyen előítéletre alapuló vicc nem fogadható el egy újságban, főleg nem egy ilyen.

2014. okt. 23. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert ha ugyanezt mondjuk a bumm.sk elsütné, csak a magyart kicserélné szlovákra, akkor is tudnának nevetni a viccen a szlovákok? Nem, és teljesen jogosan nem...

A "legalább meghal egy xy" jellegű vicc nem ugyanat, mint amikor a szőke nő buta, vagy mikor a skótok pénzéhesek...

2014. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon ízléstelen, sértő vicc. Ha magyar helyett izraeli állampolgárt írnak bele, valószínűleg már rég kirúgták volna a szerkesztőket.


De megtörtént a nyílt, hivatalos bocsánatkérés, ez szerintem elegendő, kár ezen tovább rágódni.

2014. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!