Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az baj ha nincs és soha nem...

Az baj ha nincs és soha nem is akarok politikai nézetet kialakítani? (lent) 17/L

Figyelt kérdés

Tudod, tudom. Még csak 17 éves vagyok, de már most félek és mindenemmel küzdök az ellen, hogy nehogy bármelyik párt és akármelyik nézet által befolyásolva legyek. Teljesen semleges vagyok és az akarok lenni, de ezen kívül tiszteletben tartom, ha valakinek vannak nézetei. Ha esetleg kitudódna társaságban később, hogy nekem nincs az mennyire tüntet fel gyerekesnek, naivnak? Nem mintha nagyon érdekelne. Ezen kívül szomorúnak tartom azt a tényt, hogy csak politikai nézetek miatt barátságok mennek tönkre és kapcsolatok nem alakulnak ki.


Köszi a válaszokat!



2014. dec. 29. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól még van politikai nézeted, hogy egyik párttal sem szimpatizálsz.

A politika magyarul közéletet jelent. Csak van valami véleményed a társadalomról és a közéletről. Olyan nem létezik, hogy nincs.

Ha csak két ember élne a Földön, akkor is lenne politika.

2014. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el.

2014. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, azt a wiki page-t olvastam már! Akkor valószínűleg még jobban utána kell olvasnom.

Köszönöm szépen a válaszokat! :))

2014. dec. 29. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pártsemlegesség létezik.


De, ha követsz egy ideológiát, az még nem jelenti azt, hogy automatikusan fel kell adnod a pártsemlegességedet.


Lehetsz konzervatív jobboldali, de nem muszáj Fidesz vagy Jobbik szavazónak lenned.


Lehet baloldali, de nem kell, hogy MSZP szimpatizáns legyél.

2014. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

"Lehetsz konzervatív jobboldali, de nem muszáj Fidesz vagy Jobbik szavazónak lenned. "


Szerintem ennek fordítva kellene működnie, a programja és tevékenységei alapján kellene egy pártra szavazni, és nem ideológiákat követni.

2014. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt megteheted, hogy nem csápolsz egy pártnak sem és nem merülsz bele a vitákba. De mivel MO-n lényegében nincs független sajtó, így az álláspontod valamerre módosulni fog, amit észre sem veszel.
2014. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlackSword ***** válasza:

Azzal semmi gond nincs, ha nem leszel egyik pártnak sem a rajongója... Sőt az csak előny... Mert ma ez a gond az országgal, hogy pártrajongók és párthívők vannak és nem felelőségteljes szavazópolgárok...


Én pl konzervatív liberálisnak tartom magam, mert hiszek a hagyományos értékrendekben, mint a haza, a család, de hiszek az egyenlőségben és a demokráciában is... És van egy jó nagy miltarista beütésem is, de nem hiszek az agresszióban, csak az önvédelemben...

2014. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!