Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gyámügynél lesz egy tárgyalás....

Gyámügynél lesz egy tárgyalás. Mire számíthatunk? (lent)

Figyelt kérdés

16éves vagyok,már fél éve párommal élek. Nehéz családi körülmények közül jöttem el,szüleim szenvedélybetegek,és különköltöztek,folyamatos viták mellől és pénztelenségből keveredtem ki nagy nehezen. ezt csak azért írom,hogy ne szidjatok,amiért elköltöztem. párom 29 éves,és tényleg szeretjük egymást.(azok után,hogy megverték és feljelentették miattam,még mindig szeret:).

Még tavaly novemberben jelentkeztünk a gyámügynél,mivel néha meg vagyunk szorulva anyagilag,és szükségünk lesz a családi pótlékra,amit persze nem kapok meg anyámtól. Most lesz a tárgyalás,de van egy kis bökkenő. Párom most vesztette el állását. Főnöke többször is törvénytelenül tartotta vissza a fizetését,majd ugyanígy rúgta ki. Kereseti igazolást kérnek. A szerencsénk az,hogy páromnak van egy cége,ahol eddig mellékállásban dolgozott,most főállás,de csak jövőhónap elejéig,akkor kezdi új munkáját. nos ez pont ebbe az üres időszakba esik bele. a vállalkozás papirnyereséges ugymond. kiállítunk majd egy keresetit hasonló összegről mint az előző. ebből lehet probléma?

és egyébként is mire számithatunk? nem fogják azt mondani,hogy vissza anyádhoz,mivel anyám még a rezsit is alig tudja fizetni,sulit,hasonlókat nemis tudják. de számíthatok pozitív eredményekre?

köszönöm a válaszokat előre is. Mivel fentebb leirtam,miért költöztem el,kérem ne kritizáljatok emiatt,eleget szenvedtem a korábbi családi balhék miatt.

(van ugyan egy kis lelkifurdalásom,hogy huuu anyámtól most elszedem a pénzt,de nem tehetek mást,mivel nekünk is szükségünk van rá. van egy öcsém is.:/)


2010. febr. 3. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Az öcséd is veletek él?

Persze hogy neked jár a családi pótlék ilyen esetben, föleg ha az öcséd is veletek él.De ha az öcséd nincs még 14 akkor lehet öt vissza viszik, vagy intézetbe rakják ha anyuka nem tud gondoskodni.

Barátod egy kicsit idös hozzád nem? te még gyerek vagy akkor is ha nehéz életed volt, ö meg már 30 éves. Nincs valami törvény hogy 18 év alatt egy 30 éves megrontásnak minösül? Nem azzal van a bajom hogy anyukádat aki nem tud rólatok gondoskodni ott hagytad, hanem hogy ez a faszi egy gyermekkel él együtt. tavaly még csak 15 voltál. Ö nem az apukád ebben az esetben az élttársad. Jézusom még a cicid is alig nött és egy 30 éves faszi használja a testedet. Na jó dúrva voltam. Bocs.

2010. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem öcsém nem velünk él. csak beszúrtam,nehogy ez hiányozzon a szövegből,bocsi a félreértésért.
2010. febr. 3. 18:38
 3/7 A kérdező kommentje:
off: ja és a cicid is alig nőtt duma rossz volt :D 80D a méretem :D
2010. febr. 3. 18:39
 4/7 A kérdező kommentje:

a témától pedig kérlek ne térjünk el. mi mindketten úgy valjuk az egyetlen dolog amiről nem tehet az a kora. és mi,bármily hihetetlen,szeretjük egymást. öngyilkossági kisérleteken és éhezéseken fagyoskodásokon vagyok túl,azt hiszem többet életem min t néhányat a huszon-harminc évesek közül,bár lehet ezt valaki nem igy gondolja.


a kérdés még mindig az : mire számithatunk?

2010. febr. 3. 18:42
 5/7 A kérdező kommentje:
amit még kihagytam: 14 év felett mindent szabad szexuálisan. és nem tetszik a használja a tested kifejezés.
2010. febr. 3. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:

A leghelyesebb lenne,ha kérnéd a gyámügyön,hogy helyezzenek el nevelőszülőnél,vagy valamelyik rokonnál.

Sajnálom,de hamarosan a párodnál is hasonló lesz a helyzet.És most nem az anyagiakra értem...

Vannak olyan befogadó családok,akiknél élhetnél nyugalomban,iskoláztatnának,gondoskodnának rólad és a barátodat sem kellene szakítanod.Sőt,ha ekkora a baj otthon öcsédet is kiemelhetnék.

2010. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem megyek nevelőszülőkhöz,ne is haragudj.fél éve vagyok itt,és boldog életem van, nem rúgom ezt föl. nem bolond vagyok én!

nem vagyok egy tipic kamasz,mondják is sokat,kb a 40 évesekhez hasonlitanak,aminek annyira nem örülök. hiányzik ugyan a fiatalságom,de a mostani életemet nagyon szeretem,nem cserélném el semmire. párommal szinte elválaszthatatlanok vagyunk már egy éve.

egyébként találtunk munkát,amit kb másfél hét múlva kezdhet párom,sőt még énis találtam,aminek nagyon örülünk,szóval ilyen téren rendben vagyunk.

öcsémmel pedig van egy nagy baj. ő mindenáron a részeges apjához akar menni,azért bukott meg több tantárgyból is,hogy hátha akkor visszakerülhet. egyébként nagyon nem vagyunk mintatesók,mig együtt laktunk öltük egymást.


most költöztettem el anyámékat kisebb lakásba amit tudnak majd fizetni. remélem fogják is. (nade persze nem ő fizette a dolgokat,hanem nagymamám a legtöbbet,de mellékes...legalább mostmár mehet vissza dolgozni egy hét múlva.)szereztem nekik autót, még párom is eljött segiteni a sérelmek ellenére.


de a kérdésemre választ még mindig nem kaptam.és nagyon örülnék,ha valaki tudna adni.

2010. febr. 6. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!