Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem éreznéd magad furán vagy...

Nem éreznéd magad furán vagy különcnek?

Figyelt kérdés

Édesapám azt mondta, hogy szeretne venni nekem egy autót. 21 éves vagyok. A család 4 tagú, mindenkinek van hajtási engedélye, csak 1 autó van eddig 4ünkre, ami valljuk be, elég kevés. Nem vagyunk valami rettentő tehetős család, viszont talán az átlagtól jobban élünk. Amiért nem is kicsit teszünk évről-évre!


Egy normális, átlagos körülmények között felnövő gyerekek társaságában nőttem fel. Gyerek korunk óta az én életem talán jobbra fordult egy kicsit hozzájuk képest. Viszont míg ők nem csináltak olyan sok mindent, addig mi talán 2x keményebben dolgoztunk náluk. Ezért is jött el ez, hogy saját autóm lehet. Amivel kitűnnék közülük nagyon, ami kellemetlenül érint. Ti hogy állnátok a dologhoz?


2014. dec. 19. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát te megdolgoztál az autód áráért 100%-osan? Plusz miközben dolgoztál érte, még fenn is tartottad magad a keresetedből? Ha igen, akkor kuss mindenkinek és igazad van.


Ha viszont a szülők tették alád, akkor ne verd a melledet miatta, főleg, hogy más sikerével nem dicsekszünk. Ebben az esetben a szüleid sikere és nem a tiéd, te csak kihasználod. (persze csak akkor nevezném igazi sikernek, ha a szüleid is valóban megdolgoztak a pénzükért és nem politikusok).



Tehát ha nem a te sikered, akkor jogos ha kitűnsz közülük.

2014. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szakmunkások a szüleim (tanár, gyári munkás vagy épp gyógyszerész), hanem földművelésből élünk meg. Ami úgy működik, hogy a különféle munkákkor a család mind a 4 tagja dolgozik. Az iskola mellett bármikor, amikor édesapám szól, hogy segíteni neki (legyen az szombat hajnali 4-5, vasárnap bármikor vagy épp állami ünnepen), akkor én és az öcsém megyünk, és csináljuk, egy szó nélkül. Mégis a munkák 50%-át ő csinálja, a másik 50%-át meg velünk együtt, a mi segítségünkkel.


És persze ha meg is kapnám az autót, nem vágnék fel vele. Távol áll tőlem a hencegés és a többi undorító, hasonló dolog.


Ezt elolvasva mit gondoltok?

2014. dec. 19. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy autó semmit sem jelent, nem igazán nagy dolog. Ha 21 évesen lenne feleséged, gyerekeid, házad, na az elég fura lenne, mert régebben volt jellemző.
2014. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!