Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A közmunkások miért nem...

A közmunkások miért nem tudnak összefogni és az utcára vonulni, mint mások?

Figyelt kérdés
Felháborítónak tartom, hogy ugyanazt a munkát végeztetik el, ugyanúgy 8 órában, mint a nem közmunkásokkal, de még a minimálbért sem adják meg! A körülményekről nem is beszélve...egy közmunkás munkája miért ér kevesebbet, miért nem éri el még a minimálbért sem, ami szerintem minden rendesen, napi 8 órában dolgozó embernek egyformán járna! Tűrhetetlen állapot...

2014. dec. 13. 20:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
5%

"Beleadok minden tőlem telhetőt, és nagyon bosszant, hogy a kollégáim UGYANAZÉRT a munkáért megkapják a minimálbért, míg én nem."


Én szakmunkásbizivel sohasem megyek el minimálbérért dolgozni. Látod, ha valami hasznosat tanultál volna nem lennél közmunkás.

2014. dec. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"A közmunkások nagy részének meg nincs diplomája, de még érettségije sem. "


Minek kéne bárkinek is érettségi? Attól még nem lesz jobb munkaerő.

2014. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 BlackSword ***** válasza:
100%
Jogos... De hát ez van... Tudom mit érzel, és meg is értelek... Akinek meg itt nagy a szája, az életében nem látott még közmunkást... Vagy nem tudta, hogy a hivatalban hivatalhoz közeli cégekben ülő aszisztens az...
2014. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Szintén 2 diplomás, irodában dolgozó közfoglalkoztatott vagyok, eddig sajnos jobbat nem találtam, de mostanában már kezdek besokallni ettől a rendszertől, főleg az utóbbi időben egyre többször jut eszembe, hogy utcára kellene vonulni, mert ez hosszútávon nem állapot, minimálbér alatt keresni, jóval kevesebb szabival rendelkezni, bár inkább nem rendelkezni, mert azt is bekorlátozzák mikor lehet kivenni., stb…
2014. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Sándor G ***** válasza:
79%

Felesleges az érettségivel és/vagy a nem sokat érő, diplomával villogni,mert attól még hogy sok embernek megvan,nem ér vele semmit, és nem garancia semmire.

Pláne nem vidéken, pl. az Alföldön, kisvárosban, településeken, ahol kevés a munkalehetőség, a munkaerő kínálat pedig sok ezer fő.

persze hiába van hiány a munkaerőpiacon,pl.dunántúl északi része, autógyárak, Audi Mercédesz gyár,stb.ha nem tudunk odaköltözni, na meg ha elmúltál 40éves, akkor a kutyát nem érdekli mihez értesz, hány év tapasztalatod van, és lakást sem tudsz venni, bérelni, xart sem ér az egész.

A másik gond meg az hogy a kereslet nem mindig találkozik a kínálattal, így pl.a profi asztalos, meg a gyakorlott villanyszerelő nem igen kell egy autógyárba sem.

2014. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Én nem villogtatásból írtam, hogy 2 diplomával vagyok közmunkás, hanem az általánosítás miatt...

De amúgy igen, egyetértek, bár szakmát tanultam volna, és lettem volna szakács, cukrász, fodrász, nővér, stb...:(

2014. dec. 14. 18:23
 17/19 BlackSword ***** válasza:
86%
Azzal sem lennél előrébb... Én technikusival szedek szemetet... És van még egy szakmám... Fel a fejjel!!! Lesz ez jobb...
2014. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A mélyszegénységben élők miért nem mennek tüntetni, több millióan vannak? Mert nincs aki összefogná őket, megszervezné az egészet, itt csak az internetadó ellen tüntetnek, az éhezők kizsákmányolt nyomorultak mikor mennek ki az utcára elsöpörni a kapitalistákat? Miért tűr a nép?
2014. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ugyanebben a cipőben járok,én is . Érettségim, és 4 szakmám van, mégis meg kell alázkodnom nap mint nap,

mert itt Szabolcsban,egyszerűen nem tudok elhelyezkedni, és kénytelen vagyok közmunkán dolgozni,

ami , mifelénk elég kemény dolog, mert ki van mérve a napi teendő,és amíg meg nem csináljuk,addig nem mehetünk haza. Bizony hogy volt olyan,amit 8 órában nem tudtunk megcsinálni,és maradnunk kellett, nem is egyszer kétszer. Korábban dolgoztam vállalkozónál, hát sokszor kevesebbet dolgoztam ott, több pénzért.

2015. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!