Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A közmunkások miért nem...

A közmunkások miért nem tudnak összefogni és az utcára vonulni, mint mások?

Figyelt kérdés
Felháborítónak tartom, hogy ugyanazt a munkát végeztetik el, ugyanúgy 8 órában, mint a nem közmunkásokkal, de még a minimálbért sem adják meg! A körülményekről nem is beszélve...egy közmunkás munkája miért ér kevesebbet, miért nem éri el még a minimálbért sem, ami szerintem minden rendesen, napi 8 órában dolgozó embernek egyformán járna! Tűrhetetlen állapot...

2014. dec. 13. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Azért, mert a közmunkások általában elég buta és szűklátókörű emberek és különben sincs annyi pénzük, hogy felutazzanak BP-re tüntetni.


https://www.youtube.com/watch?v=8ALKq4tVuUQ


Nézd meg ezeket a közmunkásokat. Mit nézel ki belőlük?

2014. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%

Ha zavarná őket a sanyarú sorsuk, akkor tüntetnének.

De mivel nem tüntetnek, ezek szerint élvezik a helyzetüket.

2014. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%

Hát azért alapvetően a közmunkát ne hasonlítsuk rendes munkához. Általában 10 ember végez vele 1 emberre való munkát, és abból a 8 órából 6 lébecolás. Pont ezért gáz az egész, morál az semmi, pénz az semmi érte, a munka értéke szintén semmi.


A normális megoldás az lenne, ha rendes cégek lennének létrehozva, kevesebb, de rendesen dolgozó és cserébe rendesen megfizetett munkaerővel.


De jelenlegi formában a közmunka csak pénzkidobás, és statisztikajavításra szolgáló látvány megoldás. És a jelenlegi formában azért az is gáz lenne, ha ilyen "munkáért" teljes bérezést adnának. Akkor meg a dolgozó emberek lennének felháborodva, akik szakképzettséggel sem kapnak többet.

2014. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%
Mert ezek szerint örül egy részük neki.
2014. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4%
Mert buták. Ha csak egy szikrányi eszük lenne a közmunka intézménye nem is létezhetne.
2014. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én 2 diplomával vagyok közmunkás egy irodában napi 8 órában. Beleadok minden tőlem telhetőt, és nagyon bosszant, hogy a kollégáim UGYANAZÉRT a munkáért megkapják a minimálbért, míg én nem. Nem irigy vagyok, mert még ők is éhbérért dolgoznak, csak igazságtalannak tartom. De az utcaseprő, szemétszedő, kertrendező, stb. társaim életébe valóban nem látok bele. Én szeretnék tovább lépni, azon vagyok, de elég volt eddig belekóstolnom a közmunkába, és tapasztalni, hogy keményen kihasználják az mbert...persze, jobb, mint a semmi, a tényleges, otthonülős munkanélküliség. Csak az igazságérzetemet bántja, én simán az utcára vonulnék...
2014. dec. 13. 21:20
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Közmunkások direkt örülnek, nem kell segélyen élni, hanem folyamatosan 50 ezret kapnak ezentúl a segély helyett, aztán kapírgálnak az utcán cserébe valamit. Ők jól járnak !
2014. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Siralmas amit kapnak az tény. De átmeneti állapotnak a segély helyett jobb.

Gondolom kérdező fel lennél háborodva ha nem dolgozhatnál közmunkán 50 ezerért!!

Ha beszüntetnék az jobb volna? Nem.

2014. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

"Hát nem tudom, én 2 diplomával vagyok közmunkás egy irodában napi 8 órában."


A közmunkások nagy részének meg nincs diplomája, de még érettségije sem.

Amikor egy csoportot kollektíven megítélsz, akkor azt ne a csoport 0,2%-áról tedd.

2014. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintetek a többi közmunkásnak jó ez a helyzet? :O Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy a semminél tényleg jobb...

Mert nekem nagyon nem, ezért is akarok mihamarabb tovább lépni.

2014. dec. 13. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!