Mitől függ az, hogy az adott országban mennyi munkahely van?
Bosznia-Hercegovinában pl 30-40%-os a munkanélküliség, pedig az emberek dolgoznának, ha lenne hol. Akkor miért nem lehet egyszerűen munkahelyeket teremteni? Pl valaki, aki gazdagabb indít egy vállalkozást, vagy az állam indít vállalkozásokat, máris lenne rengeteg jelentkező a gyárba, vagy akárhová, tehát munkaerőből egyáltalán nem lenne hiány.
Oké, hogy drága, de szerintem hamar megtérülne, hisz rengetegen akarnának dolgozni, nem hiába voltak tüntetések.
Magyarországon is lehetne egyszerűen munkahelyeket teremteni, de ennek mi az akadálya? Nem úgy van, hogy minél több ember dolgozik, annál több a bevétele az államnak, annál többen fizetnek adót?
Ha így van, miért nem lehet egyszerűen munkahelyeket teremteni?
Pl Boszniában, ahol a lakosság 40%a munkahelyre vár.
> Bosznia-Hercegovinában pl 30-40%-os a munkanélküliség, pedig az emberek dolgoznának, ha lenne hol. Akkor miért nem lehet egyszerűen munkahelyeket teremteni? Pl valaki, aki gazdagabb indít egy vállalkozást, vagy az állam indít vállalkozásokat, máris lenne rengeteg jelentkező a gyárba, vagy akárhová, tehát munkaerőből egyáltalán nem lenne hiány.
Nem abból lesz a fizetésed, hogy bigyót készítsz napi 8 órában, hanem abból, ha valaki meg is veszi azt bigyót. Egy gyárat felhúzni (akár az állam, akár magánszemély által), hogy ott a munkanélküliek bigyót gyártsanak csak a megoldandó probléma kisebbik fele. Ha nincs kereslet az ott gyártott bigyóra, akkor a gyár rövid időn belül csődbe megy, a munkások pedig lapátra kerülnek. Hacsak nem alkalmazod egykori vezetőink remek tervét, hogy mindenki dolgozik ugyan, de termelni nem termel senki, ezért a fizetés külföldi hitelekből kell megoldani.
7: Én meg mindeközben úgy tudom, hogy 2%-os a munkanélküliség Győrben és környékén. Az gyárak pedig folyamatosan bővítenek és már nem tudnak honnan munkaerőt felszívni.
Egyébként én is dolgoztam az Audiban és szerintem elég jó hely és még jól is fizetnek. Ami viszont vicces, hogy ott is a magyar vezetők a legszemetebbek, a németek viszont nagyon normálisak.
De, hogy a kérdésre is válaszoljak: A politikai és gazdasági környezet a fő befolyásoló tényező. A cég exportból él? Mennyit ér az adott ország pénze? Szart sem? Akkor megéri oda települni, mert kaszálni lehet az exporton és az olcsóbb munkaerőn.
De ha megépítem a hatalmas, sok milliárdos beruházásomat, akkor mi vár rám? A kormány hozhat olyan döntéseket, amivel nagyon rá tudok bas zni? Igen? Akkor nem hiszem, hogy megyek oda. Vet rám ki különadókat is? Akkor biztos, hogy nem megyek oda.
Itthon az a baj, hogy a kormány a rossz döntései miatt sorban gáncsolja el a kisebb és most már nagyobb cégeket is. Nem hogy alapítani nem akar senki, hanem inkább menekülnek innen és megcsinálja ugyanazt a céget egy országgal odébb.
Hidd el azért az sokat elárul, hogy itthon nem tudta valaki fenntartani a kis vállalkozását, de Angliában meg simán. Pedig a fizetések között ég és föld különbség van.
14: ne értsd félre nyilván megtelik az Audi gyár is munkásokkal, hiszen nagy a kínálat. De közben van egy csomó ember, aki ahelyett h kapna az alkalmon, csak húzza a száját, és anyázza a céget (úgy h nem is jelentkezett munkára)
Ez egyébként Bpn is megfigyelhető. Akár intellektuálisabb körökben is. Ismerek jópár embert aki bölcsészként végzett, felkínáltak neki egy állást (persze vmi telefonos hülyeség, semmi köze a bölcsészethez, de mégis... nem hiszem h minimálbér, és hát végülis nem egy húzós munka) mondván ő nem megy multihoz dolgozni, mert az csak kihasználja, ahelyett már 2 éve segélyen él. Ezeken az embereken még akkor se lehetne segíteni, ha az összes kínai gyárat idetelepítené a kormány.
Azt meg ne várja senki, hogy hirtelen meglódul az IT részleg, ilyen K+F-el mint ami nálunk van. Ez persze a kormány hibája, nagyon is. A szolgáltatás szektor meg mindig is függött a többi teljesítményétől. Nem csinálhatnak 150 új kozmetikát meg 200 új mozit, ha mindenki csövezik.
Az egyetlen lehetőséget az jelentené, ha a sok ingyenélő elhúzna és kétkezi munkával keresné a kenyerét. akkor a többi szektor is fellendülhetne, ha az állam is időben kapcsolna, és több pénzt ölne a fejlesztésekbe.
Hiába alapítanak bármit,ha a segélyből majdnem olyan színvonalon lehet élni.
Te sem dolgoznál 70ezerért,ha 50 ezret összeszedhetsz segélyből is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!