Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kéne arra büszkének...

Miért kéne arra büszkének lennem, hogy magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben nem hinném, a múlt sem volt olyan fényes, csak megpróbálták úgy tálalni.


De ez sem érdekel, ennyi erővel lehetnék német, olasz, spanyol, angol, afrikai, csak éppen véletlen ideszülettem.


Engem valahogy nem tud meghatni ez a tény.


2014. nov. 27. 02:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok turulos, de ha meghallom a magyar himnuszt azért tagadhatatlanul érzek valamit, amit nevezhetünk akár büszkeségnek is. Egyfajta megelégedés, hogy a magyarok nem egy kupac régészeti leletet adtak a világnak, hanem államot alapítva 1000 éve hozzájárulnak az emberiség kultúrális fejlődéséhez. A puszta létezésre valóban nem lehet büszke senki, de a tettekre igen.
2014. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, végül is az hiszem, magyarnak lenni egy állapot. Valamire lehet büszkének lenni amit a maga erejéből ér el az ember, ez speciel nem olyan dolog.
2014. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Helyette az amerikai ünnepeket, hagyományokat tartja."


Tudod, ez nem érdekel, de tegnap, már tegnap előtt elmondtam magamban pár hálát.


Nem hinném, hogy csaj amerikai ünnep lehet, nyilván onnan indult, de azt hiszem, mindenki lehet hálás valakinek, és nem szégyen kimondani.

2014. nov. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#11: ezt bármelyik náció elmondhatja magáról. Nem győzött meg.
2014. nov. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
No, én úgy gondolom, hogy bármelyik európai nép lehetne legalább enyyire büszke. A nagyon részletekbe ne menjünk bele, de nem is ezért tettem fel a kérdést. Ma, 2014-ben, mire lehetnék büszke????????
2014. nov. 29. 06:49
 16/21 A kérdező kommentje:
Lehet, egyedül vagyok vele, főleg ezen az oldalon, de el tudnék képzelni egy olyan EU-t, ami az USA mintája, tehát szinte egy ország lenne. És az a gyanúm, hogy a jövő erre megy. Remélem, nem a szeparációs ellentétekre és helyi háborúk irányába.
2014. nov. 29. 06:52
 17/21 anonim ***** válasza:

#14

Tényleg, minden nemzet? Pl. az avarok, a szarmaták, a longobárdok, a hunok, kvádok, pannonok, roxolánok, trákok? Nem győztél meg.

2014. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül, európai egyesült államok, én sem gondolom rossz ötletnek. Erősebbek lennénk úgy, mint így nemzetállamokra széttagolva.
2014. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Legtöbb nemzet állampolgára büszke arra, ami... Kb. 40 országban éltem/jártam, tudom miről beszélek.

Egy szingapúri büszke arra, hogy ő szingapuri, pedig az anyanyelve kínai, esetleg 2-3 nyelvű (mindegyik anyanyelvi szinten).

Egy amerikai büszke arra, hogy amerikai, lehet ő sárga, fehér, fekete... - Soha annyi nemzeti zászlót nem láttam kitűzve szinte minden házra, mint épp az USA-ban. Nálunk még tán tüntetnének is a "magyarkodás" ellen.

Itt pedig azt hangsúlyozzák, hogy mire legyen büszke, ő "csak" magyar anyanyelvű.

Ha van magyarság tudata, legyen rá büszke. Ha nincs, ő esetleg "csak" magyar anyanyelvű és nem is "büszke".

2014. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt:

Ha van magyarság tudata -legyen sárga, vagy fekete- ...

2014. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!