Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kéne arra büszkének...

Miért kéne arra büszkének lennem, hogy magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben nem hinném, a múlt sem volt olyan fényes, csak megpróbálták úgy tálalni.


De ez sem érdekel, ennyi erővel lehetnék német, olasz, spanyol, angol, afrikai, csak éppen véletlen ideszülettem.


Engem valahogy nem tud meghatni ez a tény.


2014. nov. 27. 02:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Mert a jobboldali világnézet szerint az eredetet mindennél jobban kell tisztelni és becsülni, mert abból ered minden. Tehát mindent annak köszönhetsz, ha mást nem is, akkor azt, hogy élsz.


Vagyis legyél büszke a hazádra, a szülőföldedre, mert oda születtél, akkor is legyél rá büszke, ha lassan rosszabbul élsz mint egy bantunéger.


Legyél büszke a szüleidre is, akkor is ha apád alkoholista, elveri a pénzt és veri az egész családot, anyád pedig pasizik meg az utcán strichel és nem azért hogy a családnak enni adjon hanem hogy ő jól éljen.


A tanáraidra is, hiszen ők halmoztak el tudással, akkor is, ha valójában egész tantárgyakat utáltattak meg veled a bunkó stílusukkal és a szakmai inkompetenciájukkal, amikre szükséged lett volna később.


Tehát mindenkire akinek SZERINTÜK köszönhetsz valamit.


Ha nem így élsz, akkor mocskos libsi, bolsevik, hazaáruló vagy, aki a hanyatló, dekadens nyugatot dicsőíted a nagy turul helyett.

2014. nov. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Mert van egy Vida Ildikónk, egy Orbánunk, napi attrakció a Kossuth téren, és mert ha már nyugdíjad sem lesz, csak a csupasz valagad, akkor mi másra lehetnél büszke?
2014. nov. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Neked nem kell, mert te nem vagy magyar. Magyar az aki annak is érzi magát, nem csak úgy ide született.
2014. nov. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%

"Jelen helyzetben nem hinném, a múlt sem volt olyan fényes"


És mégis itt vagyunk 1000 év után is, és pl. olyan nyelvet beszélünk, ami máshol talán rég eltűnt volna. Erre legyél büszke.


Amúgy minél több olyan ember nő fel, mint te, annál valószínűbb, hogy tényleg eltűnünk a történelem süllyesztőjében.

Köszönjük, Emese!

2014. nov. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

En sem ertettem soha ezt a dolgot. Szerintem akik buszkek arra hogy magyarok, azok semmi mast nem ertek el az eletben ezen kivul.


En arra vagyok buszke, amit sajat magam, a magam erejebol letettem az asztalra. Magyarnak lenni pusztan egy allapot, oda szulettem, az az anyanyelvem, ott van a csaladom.


eleve ha valaki buszke arra hogy magyar, abban benne van az is, hogy tobbre tartja magat pusztan emiatt mas nemzeteknel, pedig a magyarok semmivel sem kulonbek (es persze nem is rosszabbak) mint mondjuk a romanok vagy a szlovakok.

2014. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

persze, hogy nem vagy büszke a magyarságodra, mert idegenszívű vagy!

ti húzzátok vissza a fejlődést! ti ragasztjátok a többi magyarra a kishitűséget, kozmopolitizmust!

ezzel megfertőZitek a nemzetet és a körülöttünk levő kemény nacionalista államok felfalják előbb utóbb a maradék országot is, miattatok!

2014. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
Akkor hatottak a kozmopolita reklámok. Hogy az álmod legyen hollywood ne számítson ki vagy csak az hogy minél több emberen átgázolva megszerezd a luxuslakást autót meg egyebeket. Ezt sugallja az összes reklám. Teperjél de úgyse éred el soha úgyhogy boldogtalan vagy ami miatt vásárolsz mert attól többnek érzed magad. Így vagy egy láthatatlan jelentéktelen kispolgár a fogyasztói társadalomban aki mindig gürcöl lop csal hazudik és soha nem boldog. Gratulálok kimosták a fejed nem kéne tévézni annyit.
2014. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

" ne számítson ki vagy"


Termeszetesen szamit hogy ki vagyok. A szemelyisegemnek az elvalaszthatatlan resze hogy magyar vagyok. De erre pusztan onmagaban nem vagyok buszke, mert nem tettem erte semmit. Termeszetesen nem is szegyellem, mert nincs okom ra. Bar ahogy a politikai garniturat elnezem...

2014. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
4%

Csak akkor lehet valaki büszke arra, hogy magyar, ha olyan dolgot vitt végbe, amiért az egész világ becsüli. Pl. Szentgyörgyi Albert, Rubik Ernő, az élsportolók stb.

De egy átlag magyar (aki nem is tiszta magyar, mert ilyen nem létezik), mire akar büszke lenni? Főleg, ha ezt csak hangoztatja, de még a hagyományainkat sem gyakorolja, esetleg nem is ismeri. Helyette az amerikai ünnepeket, hagyományokat tartja.

2014. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

"Helyette az amerikai ünnepeket, hagyományokat tartja."


Igen, mint például a Hálaadást és a Függetlenség napját.

Ja, azt nem. Akkor sajnos nem tudjuk, hogy miről beszélsz...

2014. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!