Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az elmúlt pár hónapban iszonyatosan drága lett minden?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre,hogy az elmúlt pár hónapban annyira megdrágult minden hogy az nem igaz! Mitől van ez? A télre előreláthatólag se kabátom se cipőm nem lesz ha ez így folytatódik.. :(
2014. nov. 24. 16:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
egy liter tej 200 ft-ba kerül 1 kg sajt ezer forint felett akkor ez szerintetek normális? Vagy a fizetés iszonyat kevés vagy minden nagyon drága lett,mert pár éve még rendesen éltünk,de főként az emúlt fél évbe lett borzalmas a helyzet aki tud valami értelmes tanácsot adni azt szívesen fogadom.
2014. nov. 24. 18:33
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél használt kabátot vateráról, vagy nézz szét több kínaiban is. Tömbsajt helyett vegyél lapka sajtot, vásárolj a LIDL-ben.


De szerintem tényleg gondok vannak az értékrendszereddel, ha kabátod meg cipőd nem lesz télre, de hamburger az legyen.


Több napi étkezés meg van egy hambi árából, ha okosan vásárolsz.


Egyébként meg ne gondold, hogy csak Magyarországon ilyen azt átlagemberek helyzete, ha tudsz angolul olvasgass külföldi fórumokat, a nagy Amerikában egyre több ember van, akinek el kell döntenie, hogy arra a hónapra inkább tisztítószert vagy kaját vesz, egyre többen esznek káposztalevest meg hasonló kajákat, utazás nuku, egymásnak adnak tippeket hogyan lehet telén minimális fűtéssel, kabátokban kibírni.


Szerintem az átlagember Magyarországon már jobban él, mint az USÁ-ban.

2014. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként érdekes hogy pont azt olvasni hogy Amerikában mennyivel jobban élnek vagy már olvasni se szabad az is hazugság? :D
2014. nov. 24. 18:56
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

Nézd, ha magyarként szegény van, van TB-d, gyereknek van GYES, GYED, a legtöbb OKJ, főiskola fizetős, de nevetségesen olcsó Amerikához képest, emellett meg a magyar közbiztonság kiváló.


Amerikában magasabb fizetést kapsz, de ennek a nagy része elmegy a fizetős egészségügyre, jelzáloghitelekre stb.


Ha tényleg utcára kerülnél vannak hajléktalanszállók meleg ágyakkal, és ingyenkonyhák meleg ételekkel, valamint hajléktalan lakcímkártya, amivel elmehetsz dolgozni, hogy javíts a körülményeiden.


Amerikában, ha úgy adódik, hogy teljesen lenullázódsz, eleinte tényleg úgy tűnik, hogy "vajaskenyér-párizsi" szinten olcsóbb megélni, de mi lesz, ha menni kell az orvoshoz? Mi lesz, ha nem tudod fizetni a jelzáloghitelt?

Ha tovább akarod képezni magad, hogyan fizeted ki?


Régebben Amerikában szokás volt Halloween-kor, hogy a gyerekek kosárkával édességet járnak gyűjteni a szomszédokhoz. Na ez kb. a 80-as évek volt, azóta olyan rossz a közbiztonság, hogy egy épeszű ember se engedi ki a gyerekét késő délután az utcára, mindenkit kocsival hoznak-visznek.


Magyarországon bár rosszabb a közbiztonság, mint a Kádár-rendszerben, itt azért nem tartunk és nem is fogunk, ha megmarad legalább egy alapvető szociális háló és a szigorú fegyvertörvények.


Pont tegnap vagy tegnapelőtt olvastam egy cikket, hogy egy amerikai rendőr lelőtt egy gyereket a játszótéren, mert játékpisztollyal hadonászott és a rendőr igazinak hitte. Nálunk bármit el lehet mondani a rendőrökről, hogy bunkók, korruptak, iskolázatlanok stb. de hogy ennyire beszűkült agyú ösztönlények legyenek az nem igaz.


Az utóbbi pár hónapban több olyan eset is történt, hogy egy amerikai katona leszerelt vagy eltávon volt, hazament a családjához és az ottani katonai kiképzés olyan hatással volt rá, hogy otthon a gyerekét valami minimális bosszantó viselkedés miatt (azt hiszem az egyik gyerek eltört valamit, a másik beszart a pelenkába) annyira megverte, hogy meghalt a gyerek. Nálunk ilyenek a katonák? Kötve hiszem.

2014. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
8%
Én sem.
2014. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ez melyik része egyébként Amerikának? :) Nekem él kint ismerősöm és pont azt mesélte,hogy mennyivel jobb ott az életminőség,mint itthon mennyivl jobban támogatják a tanulmányait. Áradozott mennyire jó az egész. Amúgy igazából az én szempontomból lényegtelen is,mert eszembe sem jutott hogy kimenjek,esetleg Ausztriába vag Svájcba Németországba de főleg Svájc a szívem vágya,de örülnék ha itthon maradhatnék szeretem igazából ezt a helyet de én igazságtalanul kevésnek érzem a fizetésünket más országokhoz képest hiába 5x drágább minden de 10x annyi fizetést kapnak én legalábbis ezt a statiztikát láttam.
2014. nov. 24. 19:33
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"A télre előreláthatólag se kabátom se cipőm nem lesz ha ez így folytatódik.. "

Én most vettem télire Decathlonban bakancsot, és 7.000ft volt, ránézésre ez is bírni fogja a 3-4 évet..

Ruházkodni szeretek "turkálókból", mert kevés pénzért vannak igényes cuccaim.. Pár hónapja vettem egy kabátot 5.000ft-ért annyi baja volt, hogy a hónaljánál volt egy kis szakadás, amit 5 perc alatt megvarrtam otthon.. -.-

Teljesen jó állapotban lévő márkás pólókat simán beszerzek 1000-1500ft-ért, múltkor 3000ft-ért találtam sport zakót..


Az élelmiszerről meg, nem tudom mekiben hogy emelkednek az árak mert nem eszek szrt.. Az alap élelmiszerek valóban emelkednek folyton, de ez nem az elmúlt pár hónapra jellemző, hanem mindenkorra (tudod infláció van). Ennek ellenére én úgy vettem észre, hogy hihetetlenül jó árban vannak a húsok, 1kg csirke húsért hozzá jutsz 1000ft-ért, kg tarjához 1500 körül.. és abból azért lehet laktató kaját főzni.. :)

2014. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Egyébként nem a mekiről volt szó :DD egy sima átlagos hamburger. Nem tudott anyukám pénzt adni és odaadta a szép kártyáját,hogy ezzel fizessek sajnos ez van. Én is dolgozom mielőtt jönnének a hülyeségek csak mindenre el is megy ami kötelező.
2014. nov. 24. 19:44
 19/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"Ti is észrevettétek, hogy az elmúlt pár hónapban iszonyatosan drága lett minden?"


Például?

A kenyér ugyanannyi. A tej ugyanannyi. A csoki ugyanannyi. Az étolja (sokkal) olcsóbb. A cukor olcsóbb. A benzin olcsóbb. Az ívelt 3D-s UHD tévé olcsóbb. A fából készült vaskarika lehet, hogy drágább, nem figyelem az árát.

2014. nov. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"egy liter tej 200 ft-ba kerül 1 kg sajt ezer forint felett akkor ez szerintetek normális?"


1l (nem ÁFAcsalt) 2,8%-os tej évek óta 200Ft körül van. A sajt szintén évek óta 1500Ft/kg körül van. A jobbak akár 2000 fölött is. Szintén elég régóta.

2014. nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!