Az emberek űrbéli terjeszkedése, illetve a közelebbi égitestek terraformálása után létrejöhetnek más bolygókon különféle országok, illetve csökkenhet a Föld és a jelenlegi nagyhatalmak jelentősége a többi bolygó országainak megerősödése révén?
egy ilyen mértékű változás nyilván teljesen átalakítaná a mai világrendet
kb olyan lenne mikor felfedezték az európaiak Amerikát... csak annál ezerszer durvább. gondolom egy ideig az egyes államok (aki felfedezte - USA/EU/Kína/Oroszo) befolyása alatt állna az adott bolygó, aztán függetlenednének.
Emelett hatalmas nyersanyagot hoznának onnan haza ami egy csomó ország gazdaságát tönkretenné.
Tökmind1, ugyanis azt is lelaknánk és ezt a végtelenségig nem lehet játszani !
Itt az emberi életmódon, a hozzáálláson kellene változtatni, ugyanis ha elmennénk a marsra, az is csak ideiglenes lemme, ilyen életmóddal nem élnénk ott se sokáig :-P
Nézd olyat kérdeztél, amiről eddig csak sci-fi írók gondolkodtak. épp ezért nehéz akkurátus választ adni -igazából lehetetlen.
Jelenleg a Naprendszerben nincs olyan égitest, amiről gazdaságosan ki tudnánk termelni bármit is! Ugyan vannak elképzelések kisbolygó és Holdon található hidrogénizotóp bányászatára, de ezek mind robotikus automata állomások lennének, minimális emberi felügyelettel, ők nem fognak függetlenedni. Az már egy izgalmasabb kérdés, hogy a Hold vagy kisbolygók ásványkincsei tulajdonképpen kinek a tulajdonát képezik.
A dolog radikálisan meg fog változni, ha képesek leszünk valahogy néhány évre csökkenteni más csillagrendszerek eléréshez szükséges időt, jelenleg az e téren zajló kutatások mind elméleti okoskodások, amit fizika meg csillagászprofesszorok csinálnak szabad idejükben, a NASA is jelentéktelen kis pénzt költ a "hiperhajtóművekre". Ha az okoskodó matekosok megkapnák a pénzüket, és beütne egy olyan hiperhajtómű, ami képes lenne a fénysebesség tízszeresével repíteni egy űrhajót, akkor már gazdaságosan kolonizálható lenne a 20-30 fényéves távolságra található csillagrendszerek többsége.
Ha itt van egy lakható bolygó, akkor valóban könnyen elképzelhető, hogy idővel elszakadnának, elvégre nem lenne szükségük a Földre többé, azonban ha tudnánk gyorsítani a hajtóműveket, akkor ez a szabadság elég rövid életű lenne. De ez csak egy verzió.
Jelenleg sokkal valószínűbb, hogy maradunk a hátsó fertályunkon, mert jelenleg minden hosszútávú prognózis népességcsökkenést prognosztizál a 21. század közepétől, tehát igazán nem is lesz igény a Föld elhagyására, ráadásul ha bejönnek a fúziós erőművek, márpedig befognak, elvégre a Lockheed-től kezdve a francia mamutcégekig sokan foglalkoznak a témával, akkor még kvázi energiabőség is lesz, tehát legfeljebb egy-két úttörőszellemű őrült fog próbálkozni a világűr meghódításával. Bár a repülés is így indult, aztán alig száz év alatt mi lett belőle!
Sokan, és én ezek közé tartozom úgy gondolják, hogy a világűr meghódítására még technológiailag nem vagyunk képesek, egyszerűen korán van még! Ahogy a vikingek sem tudtak megmaradni Amerikában, úgy a világűr vagy épp a Holdra szállás is túl korán volt! Nem azért nem járunk a Holdra, mert nem járunk, hanem a jelenlegi technológiai szinten mérhetetlenül drága. A valaha volt legdrágább emberkéz által épített objektum nem a piramisok, a kínia nagy fal vagy a Burj Kalifa, nem a Nemzetközi űrállomás az, pedig hol van ez az apróság a sci-fi írók kilométeres űrállomásaitól?
Tehát hihetetlen bonyolult kérdés, amire szerintem mai tudásunk alapján nem lehet, vagy inkább nem célszerű feltétlen válaszolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!