Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha egy tökélete...

Mit szólnátok, ha egy tökéletes államban élnétek? Tudnátok egy ilyen államban élni?

Figyelt kérdés
Komolyan kíváncsi vagyok a véleményekre. Indokokat is írjatok?
2014. okt. 20. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes államban, de kinek?

Ha egy nekem tökéletes államban élnénk, annak én örülnék, de az ország egy részének ez a legrosszabb rémálma lenne.

2014. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tökéletes mindenkinek mást jelent.


Nálam a tökéletes:

Nagyfokú etnikai homogenitás, magas etnikai kohézió, nemzeti egység.

Emellett, magas életszínvonal, 2 százalékos munkanélküliség, progresszív adózás.

Kulturálisan, legyen izolált, zárt, gazdaságilag legyen nyitott.

Külpolitika terén pedig a semlegesség, balhék mellőzése.

2014. okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valóra válna az a gondolatkísérlet, hogy létrejön egy korrupciótól mentes és tökéletes állam, ahova még vízumot se kapna magyar üzletember és politikus, akkor most azonnal költöznék is abba az államba. Mert élni csak tisztességes szabályok mellett és azok betartásával lehet. De úgy tényleg lehet. A 70-es években még nem volt jellemző a korrupció, sem az hogy egyes emberek mások kárára törjenek előre. Tehát megközelítettük a tökéletes államot. Mindenki jól élt, a munkavállalók tetőteres házakat építkeztek néha balatoni nyaralóval. Tandíj helyett ösztöndíj volt. De számos állam ma is megközelíti a tökéleteset, például Svájc. Eléggé "durva" is az ottani minimálbér. Sajnos hazánk messze van a tökéletestől, inkább a teljesen tökéletlenhez áll közel. Különben az Egyesült Államok nem tett volna végre olyan lépést amit már 23 éve meg kellett volna hogy tegyen, hogy beutazási tilalmat léptet életbe néhány korrupt politikussal és üzletemberrel szemben. De remélem a következő lépés a világ összes fejlett és civilizált országából történő kitiltásuk lesz.
2014. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


Ez eléggé Japánra hajaz szóval a neked tökéleteshez létezik hasonló. :)

2014. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4#


Igen, eltaláltad.

Japánnak nagy rajongója és csodálója vagyok.:)

2014. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a tökéletesség az én kizsákmányolásom hatékonyságában nyilvánulna meg, azt annyira nem díjaznám.
2014. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!