Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tökeletes nemet, angol es...

Tökeletes nemet, angol es magyar nyelvtudassal milyen eselyeim vannak a Szabadkan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem sokara keszen vagyok az erettsegivel (Ausztriaban csinalom) es szeretnek majd utana elköltözni es arra gondoltam,hogy a Vajdasagba költözök utana :)


A csaladom a Vajdasagbol jön es amikor ott voltam, akkor nagyon tetszett nekem. Szivesen költöznek oda, csak az a baj,hogy nem tudok szerbül...


2014. júl. 17. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerb nyelvtudás nélkül semmire se mész, de vele se nagyon sokra...


Kb. olyan fejlett, mint Magyarország, az árak is hasonlóak, de a fizetések harmadakkorák, és nagy a munkanélküliség, inkább elvándorolnak onnan az emberek.


Miért nem maradsz Ausztriában, ha már perfekt a némettudásod? Ottani fizetéssel nem gond akár hétvégente bevágódni az autóba és lemenni Szabadkára.

2014. júl. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ne mond mar,hogy (külföldi) iskola nelkül is olyan rossz a helyzet ?
2014. júl. 18. 06:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Számolj utána. Magyarországon 100.000 a minimálbér, ebből úgy jössz ki, hogy éppcsak kifizeted a rezsit, alap kajákat eszel, esetleg egy kicsi szórakozás, nyárra talán összespórolsz annyi pénzt, hogy lemenj a Balcsira, persze mindez úgy jön ki, hogy van egy SAJÁT kis garzonlakásod. Ha bérelni kell, vagy nagyobb lakás, akkor már ennyire se jössz ki.



Szerbiában, mint említettem, harmadakkorák a fizetések, de magyar árak vannak. Forintra átszámolva 33.000 a minimálbér, ha érettségivel sikerül megcsípned valami szellemi munkát, akkor akár 45.000-ret is kereshetsz. Ebből szerinted hogy jössz ki, amikor a magyar minimálbérből a 100.000-ből is épphogy csak alulról súrolod az Európában elvárható életszínvonal definícióját?


Egyébként meg Szerbia nagyon korrupt, az érettségit igénylő, de minimálbérnél már valamivel többet fizető relatíve kényelmes szellemi munkákat mind a csókosok, a rokonok kapják. Ráadásul Szabadka nem egy Chicago, nincs olyan sok munkahely, hogy szabadon válassz egy másikat.


Ellenben az osztrákoknál már a minimálbér is 300.000 Ft, már ebből a pénzből is annyiszor lemész Szabadkára ahányszor akarsz.

2014. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

3 as,ne beszélj hülyeségeket, Szerbiában és Szabdkán is úgyszintén nem 33000 ft a minimálbér,hanem 55.000 ft körül mozog (ami 20.000 ill 21.000 dinárt tesz ki).


Azért eltérés van az árak között,egyes dolgok itt olcsóbbak (pl élelmiszer) de viszont a technika Magyarországon olcsóbb,azért járnak Szabadkáról venni elektronikai cuucot, a ruházatban is sok eltérés van pl én Szegedre járok az Árkádba vásárolni (Szabadkáról),azért mert olcsóbbak a ruhák mint az itteni boltokban,de viszont a határmenti övezetből rettenetesen sok magyarországi jár át hozzánk farmert vásárolni,ami ténylegesen olcsóbb.

Ausztriából ide nem éri meg elköltözni,mert itt munka köztudottan nincs, Magyarországon egy kicsit könyebb a munkát találni. Szabadkán a 150.000 lakosból közel 12.000 személy munkanélküli,ami nem jó arány, közel a tizede. Szóval ha te már kint vagy,akk ne menj onnan sehova,hanem élvezd ott az életet. Itt minimálbérből nem lehet megélni normálisan,csak nagyon szűkösen,semmi kimenő,max havonta 1x,de akk sem tudsz meginni 2pohárnál több valamit. Semmi nyaralás,élményfürdő. Semmi. Max ha találsz még valami mellékállást,persze a rendes állások nagyrésze feketén megy,a fizu borítékban. Nincs betegbiztosítás,nyugdíjbiztosítás.

De ha belemersz vágni, akk sok szerencsét. :)

2014. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Es mi van azokkal akiknek hazuk es jo autoik vannak Szabadkan ? Akiknek jol megy ? Mert lattam sok olyat is.


Es Ausztriaban magasabb a minimalbar az igaz, de az arak sokkal magasabbak is. Itt se mindegy, hogy mit csinalsz..

2014. júl. 19. 07:54
 6/6 anonim válasza:
Nekünk is van házunk és autónk,de annyira azért nem megy jól. Amúgy ahhoz, hogy olyan legyél nagyon romlottnak kell lenned, és sok törvénytelen dolgot elkövetned, hogy mondjuk egy audid vagy egy bmw-d legyen Szabadkán,ami ott kint egy alap kocsi. De ide tényleg nem érdemes eljönni.
2014. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!