Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meg lehetne valósítani Demosth...

Meg lehetne valósítani Demosthenes útját, lehetne így erőt szerezni?

Figyelt kérdés

A végjáték c. regényben olvastam egy nagyon érdekes dolgot és ma valahogy eszembe jutott. Mi történne ha egy szélsőségesen jobboldali, de valamennyire racionális író elkezdene internetes és újságcikkeket írni, tehetne szert követőkre és befolyásra azáltal, hogy az olvasókat évek alatt egyre szélsőségesebb eszmékhez szoktatja és fanatizálja?


Működne ez a mai világban?(Hitler talán hasonlóval kezdett, de végül a valódi hatalmat birtokló emberek gondolták úgy, hogy felhasználhatják, ha ő lesz a párt élén, a mi Demosthenes-ünk csak a támogatásból érne el nagy befolyást)


tehát a terv: racionalitással, könnyen érthetőséggel és egy csepp demagógiával nagy olvasókört szerezni -> egyre radikálisabb irányba elmenni, közös ellenséget megnevezni, növelni a demagógiát hogy "kemény mag" alakuljon ki ami biztos támogatást ad -> politikai pályára lépni


2014. okt. 11. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz nagyon tehetséges írónak kellene lennie.


Illetve jelen kellene lennie a médiában is, mert sokan nem szeretnek olvasni.

2014. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Könyvekkel nem, de mondjuk filmrendezőként lehetséges lenne. Csak ahhoz meg eleve rengeteg pénz meg kapcsolat kell.
2014. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szólj Mel Gibsonnak, ha jól tudom ő nem a zsidók barátja és jobboldali is:)
2014. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten könyvekre gondoltam, főleg cikkekre, írásokra amik nagy közönséghez eljutnának(mint egy blog, vagy jó indítás lehetne a szélsőjobboldali/ politikával foglalkozó fórumokon, először a politikailag aktívabb embereket célozva)
2014. okt. 11. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Így kezdte gyakorlatilag a Jobbik is, azóta átvette a technikát a Fidesz is, van demagógia, ellenségkép, néphülyítés, stb.
2014. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az összes libcsi évek óta így csinálja, olvass magyar sajtót, nézz kereskedelmi csatornákat.
2014. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de a magyar jobboldal ahogy én látom, nem különb.

(közös ellenség: EU, oroszok, cigányok, zsidók -> tágabb jelentést vett fel, mindenki aki nem "mi" vagyunk.

Emellett komoly közösségépítés: Hazaszerető, hű magyar, elnyomás ellen harcoló, felébredt, nyitott szemmel járó -> ki ne szeretne ilyen lenni?

Még nem is beszéltünk arról, hogy minden egyes probléma a közös ellenségeink miatt van.)


Kicsit olyan, mint ahogy Amerika 9/11 után háborúba lépett az Al-quaeda -val, és mindenkivel aki őket segíti(elég tág kör, és meg sem kell indokolniuk hogy miért is gondolták úgy, hogy meg kellene figyelni, a hadiállapot alatt az elnök jogosítva van a "kellő erő és lépések alkalmazására")

2014. okt. 12. 17:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem haragszom, a jobboldal sem különb, de azért az meglehetősen ritka, hogy jobboldali eszméket sugározzon a TV, sőt inkább támadva vannak. A médiában az orgánumok, közszereplők, írók mind liberálisak. Így értettem.
2014. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!