A főnököm és munkáltatóm ezért "megharagudhat" rám? Kirúghat fegyelmivel? (bővebben lent)
mindegy mit várnak
írásban mondtak fel? ha nem, akkor az még hátra van, és onnan ketyeg a felmondási idő
ha igen, akkor az, hogy táppénzen vagy a táppénz utolsó napjáig tolja ki a munkaviszonyod
Jobbulást!
Ne írj alá közös megegyezést, kivéve, ha olyan feltételekkel váltok meg egymástól, amelyek számodra nézve előnyösek (pl. 2-3 hónap extra pénz).
Ha annyira elégedetlenek a munkáddal, akkor mondjanak csak fel. Ennek lehetőségei:
- felmondás >> írásban meg kell részletesen indokolniuk, miért mondanak fel, a felmondási okokat az új MTk. részletezi. Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondási időre jár a távolléti díj és a felmondási idő felére el kell, hogy tekintsenek a munkavégzésedtől (nem kell dolgozni menni)!
- azonnali hatályú felmondás >> szintén alapos indok kell, olyan indok, amely esetlegesen a bíróság előtt is megállja a helyét; a cégek nem szeretik alkalmazni
- ugye a közös megegyezés, előbb részletezve
Tehát te gyógyulgass, teljesítsd a jelentési kötelezettséget a munkáltatód felé, aztán ha úgy érzik, mondjanak csak ők fel, szabályosan...
Nem írásban, csak szóban.De úgy is muszáj közös megegyezéssel felmondanom.Akkor később nem vesznek vissza...stb.Nem is akartam táppénzre menni, még le akartam dolgozni azt a fél hónapot, mert ugye 90 rugó járt volna.
Milyen hátrány ér ha közös megegyezéssel mondok fel?
Ez másik melóhelyen majd számítani fog valamit?
Egyébként még nem keresek másik állást betegség miatt, elmegyek inkább 3 hónap munkanélkülire...
"De úgy is muszáj közös megegyezéssel felmondanom"
De nem lehet közös megegyezéssel felmondani... :)
A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, a közös megegyezést meg nem kell magyarázni, benne van a nevében.
A fennálló munkaviszonyt vagy közös megegyezéssel szüntetitek meg (=mindketten meg akarjátok szüntetni), vagy pedig te mondasz fel, vagy a munkáltató mond fel.
Jelen helyzetben azt tanácsolnám, hogy gyógyulgass, írasd ki magad táppénzre, aztán kezd el állást keresni, és csak akkor mondj fel, ha már van másik cégtől ajánlatod.
Ha annyira nem akarnak veled dolgozni, mondjanak fel neked ők a felmondás jogi feltételeinek megfelelően.
A "fenyegetéseket" nyugodtan ignoráld, bevett trükk, hogy nyomást gyakoroljanak a jogait nem ismerő munkavállalókra.
Nemcsak a munkámmal nincsenek(ez csak duma) megelégedve, igazából 2-3x visszapofáztam, ez itt a gond, persze durván beszéltek...sb.
Remélem nem ér hátrány ha közös megegyezéssel mondok fel.
Nézd, te tudod, a te dolgod...
A tartós munkanélküliségen és a kényszerhelyzeten kívül más jelentős hátrány nem fog érni.
Én is osztom az előttem hozzászóló véleményét.
A munkaviszonyt többféleképpen meg lehet szüntetni:
- Felmondással (bármelyik fél részéről)
- Azonnali hatályú felmondással (bármelyik fél részéről)
- Közös megegyezéssel (bármelyik fél kezdeményezheti)
A közös megegyezés az NEM FELMONDÁS!
Felmondás:
Ha a dolgozó mond fel, akkor 1 hónap felmondási idő van alapból, ami eltérő csak akkor lehet, ha a munkaszerződésben más szerepel, vagy kollektív szerződés ír mást elő. Magyarul, ha a munkáltató igényt tart rá, munkával kell tölteni a felmondási időt. Ha nem töltöd le, akkor jogellenesen szünteted meg a munkaviszonyodat, és köteles vagy a felmondási időre járó béredet megfizetni a munkáltatónak (kártérítés-féle).
Ha a munkáltató mond fel, akkor is van 1 hónap felmondási idő + ez növekszik a munkáltatónál eltöltött munkaviszonnyal arányosan bizonyos napokkal. A felmondási idő felére a munkáltató köteles a munkavégzés alól felmenteni (hogy tudjál másik munkahelyet keresni). Ezt hívják felmentési időnek.
Jár - adott esetben - a végkielégítés is.
Azonnali hatályú felmondás:
Próbaidő alatt lehetséges, vagy nagyon súlyos indok esetén (lopás, ittasság, munkavédelmi előírások be nem tartása, sikkasztás, szerződéssszegés, munkabér nem fizetése stb.)
Mindkét fél meglépheti, alapos indok kell, bizonyos határidők betartásához kötött, szankciónális jellegű felmondás, kivéve a próbaidő alatti.
A szankciónális jelleg azt jelenti, hogy Munkaügyi Bírósági per a 70 %-ának a vége.
Ha a munkáltató lépi meg az azonnali hatályú felmondást, akkor az indokláson kívül a jogorvoslati lehetőségeidet is ismertetnie kell a nyilatkozatában.
Közös megegyezés: Két fél közös akaratán, megállapodásán múló munkaviszony megszüntetési forma. A megállapodásban bármi lehet, a jogszabály semmit nem tilt.
A felmondás akkor számít közöltnek, ha a felmondást átvette a címzett. A szóban közölt felmondás nem bizonyítható, tehát nem számít közöltnek. Ha a felmondást a címzett nem hajlandó átvenni, akkor azt két tanú aláírásával kell bizonyítani, és onnantól kezdve közöltnek tekintendő még akkor is, ha a címzett azt nem olvasta el.
Töltsd le a LIGA ingyenes munkajogi alkalmazását a mobilodra, fent van a Google Play áruházban. Keress rá a szakszervezet szóra, és ez az első találat! Mindenféle munkajogi kérdésre benne van a rövid egyértelmű válasz! És minden megyében munkajogász és tanácsadó elérhetősége is benne van!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!