Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le azokat a nőket, akik háztartásbeliek és a jövőben sem szeretnének dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írtam-e, de úgy hiszem, hogy ez valamennyire kapcsolódik is a politikához.


Én háztartásbeli nő vagyok, az én döntésem volt, nem a férjemé.

De ha belegondolunk , nem jobb egy családnak,ha a nő otthon van a gyerekekkel, tanul, játszik velük, és mire hazajön a férj, kész van minden házimunka, és asztalon van a meleg vacsora?


A férjem orosz, náluk sokkal elfogadottabb dolog, ez, mint Európa többi részén.

Úgy gondolom, hogy Európa többi részén is ez lenne a jobb.

De Európában mi van? A nő ugyanannyit dolgozik, mint a férfi, és a szabadidejéből megy el a házimunka, a gyerekekre nem marad ideje, örül, ha este beeshet az ágyba. És akkor még a férj elvárja, hogy legyen nő is.


Tehát soha nincsen szabadideje, mindig fáradt, de még így is helyt kell állnia.

Szörnyű az ilyen nők sorsa, nem is értem, hogy bírják.


2014. aug. 7. 22:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

"Csak azt nem tudom elképzelni, hogy az ilyen nők, hogy nem unják magukat halálra."


Én ugyan férfi vagyok és 20éven át jártam el dolgozni, mindennap ugyanazt csináltam és halálra untam magam. Megfogadtam, hogy soha többé...

2014. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%
Férfi létemre én is ezt szeretném: "itthon vagyok, de a szokásoson kívül önkénteskedek, sportolok, irodalmi estekre járok, koncertekre" Példaképetek Marry Poppins. Esetleg a Hippolyt a lakáj című film háziasszonya. Emellé persze még kell személyzet is a házhoz amennyiben a férj jövedelme ezt lehetővé teszi. + gondolom egy házibarát is az unalmas órákra. - erre a célra pl. itt vagyok én.
2014. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

"Magyarországon miért nézik le azokat a nőket..."


Ez így tévedés, mert Magyarországon nem csak ezeket a nőket nézik le, hanem azokat is.

Sőt, ha már itt tartunk, akkor úgy nagy általánosságban mindenki lenéz mindenki mást valamiért.

2014. aug. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint csak azokat a nőket nézik le, akik nem csinálnak semmit. Még otthon se és elvárja, hogy a férj tartsa el őt meg a gyereket.

Az unokatesóm felesége ilyen. 2 gyerekük van és az anyuka nem csinál semmit. Reggeltől estig Facebook-ozik. Nem törődik a gyerekekkel, mindent rájuk hagy, ezért ilyen neveletlenek a gyerekek. Ha nem bír velük, rögtön telefonál a nagyszülőknek, hogy vigye innen őket, hogy legyen nyugalma. Dolgozni se akar. A házat sem tartja mindig rendben.

2014. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

"Szörnyű az ilyen nők sorsa, nem is értem, hogy bírják."


Na hát én egy ilyen nő vagyok és nem szörnyű nekem, besegít a párom is az otthoni dolgokba és van időm, ahogy sok barátnőmnek is. Én nem tudnék olyan életet élni, mint te, mert halálra unnám magam. Te magadból indulsz ki, hogy ez téged kielégít, de sokakat nem.

2014. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én elfáradtam es jo lenne ha kenne kedvesem es csak vele kellene foglalkoznom tuti felmondanek. Hidd el.
2014. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik, dolgoztam Ausztriában egy darabig, ott ismertem meg a férjemet is.


Az osztrák nők nagy része nem is tud rendesen főzni, állandóan rohannak, alig van szabadidejük.

2014. aug. 8. 16:46
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok és a munka mellett is elvégzem a házimunkát önállóan. És büszke vagyok erre.

Én nem értem azokat az embereket, hogy miért irtóznak ennyire a házimunkától. Mindig kitalálnak olyan kifogásokat, mint pl. volt egy csaj, aki azt mondta, azért nem pakol be a mosogatógépbe és nem főz, mert félti a körmeit. Egyetemi évek alatt albérletben laktam és volt olyan fiú szobatársam, aki elvárta a lányoktól, hogy takarítsanak. Ha én csináltam valamit, akkor értetlenkedett: "Miért segítesz neki a mosogatásban?" "Miért mosod fel a fürdőszobát?" Én ezt nagyon untam és megmondtam neki, hogy arra neveltek, hogy önálló legyek és, hogy segítsek másoknak. Azt is mondtam neki, hogy biztos fájdalmat okoz a szüleinek, hogy nem képes önállóan élni.

És erre benőtt a feje lágya, mert láttam, hogy lassan kezdett önállósodni.

2014. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Megfigyeltem hogy tényleg lenézik a munkahellyel nem rendelkező nőket. Én férfi vagyok és teljesen hidegen hagy hogy egy nő dolgozik-e munkahelyen vagy otthon van.
2014. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Azért nézik le a háztartásbelieket, mert ilyen a berögzült magyar mentalitás: az emberek azt hiszik, hogy az a normális, ha mindkét fél dolgozik a családban. Közben a dolgozó nők marhára nem veszik észre, hogy túl vannak terhelve: légy tökéletes alkalmazott/karrierista, feleség és anya, mindezt fülig érő vigyorral minden nap. De az idő múlásával majdnem mindenki belátja, hogy ez nem tartható fent hosszútávon, és az egyik tevékenység a másik rovására megy - ez különösen akkor rossz, ha már gyerekek is vannak, mert mindig ők isszák meg a levét annak, ha a szülőknek nincs idejük velük foglalkozni. Pedig a nők részéről az otthonteremtés - értsd: nyugodt, tiszta, barátságos környezetet biztosítani a gyerekek, a férjed és a MAGAD számára is - ugyanolyan fontos és hasznos dolog, mint a pénzkeresés. Arról már nem is beszélve, hogy úgy is hasznossá teheted magadat a társadalom számára, ha nem keresel pénzt, pl: önkéntes munkával.
2014. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!