Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le azokat a nőket, akik háztartásbeliek és a jövőben sem szeretnének dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írtam-e, de úgy hiszem, hogy ez valamennyire kapcsolódik is a politikához.


Én háztartásbeli nő vagyok, az én döntésem volt, nem a férjemé.

De ha belegondolunk , nem jobb egy családnak,ha a nő otthon van a gyerekekkel, tanul, játszik velük, és mire hazajön a férj, kész van minden házimunka, és asztalon van a meleg vacsora?


A férjem orosz, náluk sokkal elfogadottabb dolog, ez, mint Európa többi részén.

Úgy gondolom, hogy Európa többi részén is ez lenne a jobb.

De Európában mi van? A nő ugyanannyit dolgozik, mint a férfi, és a szabadidejéből megy el a házimunka, a gyerekekre nem marad ideje, örül, ha este beeshet az ágyba. És akkor még a férj elvárja, hogy legyen nő is.


Tehát soha nincsen szabadideje, mindig fáradt, de még így is helyt kell állnia.

Szörnyű az ilyen nők sorsa, nem is értem, hogy bírják.


2014. aug. 7. 22:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Az a legrosszabb, hogy azt hiszik, hogy akkor a nő semmi mást nem csinál, csak egész nap, főz, mos, takarít.

Jelenleg én is itthon vagyok, de a szokásoson kívül önkénteskedek, sportolok, irodalmi estekre járok, koncertekre, stb... Annyi a különbség, hogy nem dolgozok "rendesen", semmi más.

2014. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, kedves első.


Így van időm magamra, a férjemre, gyerekekre, barátaimra.Egy dolgozó nő meg is él igazán.


Ha a gyerekek nagyobbak lesznek és ha el is mennék dolgozni valahova, akkor is csak részmunkaidőbe.

2014. aug. 7. 22:43
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert a legtöbb ember imád kötekedni és mindenben a rosszat látni. Persze csak akkor, ha másokról van szó, hiszen ő mindig tökéletes.


Engem személy szerint nem izgat, hogy ki és mit csinál, légy boldog. :)

2014. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

Mifelénk nem nézik le kedves kérdező az otthon maradó nőt.

Bár úgy érzem, a világképed eléggé korlátolt, mert nem sokat járhattál tőlünk nyugatabbra. Ugyanis ott is megtehetik az asszonyok, hogy ne dolgozzanak.

Sőt, ott tehetik meg igazán. Ha egyszer kijutnál és szóba elegyednél egy nyugati emancipált asszonnyal, az lenne ám a csoda... Kiderülne, hogy ő is nevel gyereket, hogy simán elmehet akár egy év szabira is, vagy ha akarja, nem dolgozik, mert a férje eltartja.


Nem tudom a te férjed ... ha van :) ... és orosz ugyan hogyan tart el egy családot mifelénk. De mondom, azt sem értem mi alapján általánosítasz, és fogalmazol meg olyan állításokat, amik arra utalnak, hogy a magyar emberek gondolkodását nem érted.

2014. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem zavar, ha meg tudunk rendesen élni. Van a családomban is ilyen, hogy a férj külföldön dolgozik, jól keres, a nő pedig itthon van.


Csak azt nem tudom elképzelni, hogy az ilyen nők, hogy nem unják magukat halálra.

2014. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 szántóvető ***** válasza:
68%

mi lesz ha elhagynak amikor 40-45 éves leszel?nyugdíjad sem lesz.akkor kire fogsz támaszkodni?

van egy szemlélet ami szerint az a nő nem dolgozik aki érdekből megy férjhez pénzes pasihoz.az ilyeneket tényleg lenézi a többség.

ha a férjed megcsalna és rájönnél akkor elhagynád vagy elűrnéd neki az eltartásért cserébe?

2014. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Ennek van szerintem több oka is.


Egyrészt, ott vannak azok a nők akik annyira egyenjogúak akarnak lenni, és folyton az önállóságukról beszélnek, meg hogy őt senki ne tartsa el, és pont ezért lenézi azt aki nem olyan mint ő. És úgy vannak vele, hogy a házimunka nem női feladat, hanem közös, és a férj is vegye ki a részét.


Meg ott van az átlag ember, aki még ha ketten is dolgoznak 3 műszakba, akkor is éppen csak el tudja tartani a gyereket, és fizetni a rezsit, így egyrészt irigykednek hogy a másik csak otthon ülhet, másrészt úgy vannak hogy a gazdag férj eltartja, ebből meg egyenesen jön a "köcsög gazdag" gondolkodásmód.


De azért ez messze nem orosz szokás, nyugatabbra is ez van, hogy sokan megtehetik hogy a férj fizetéséből megélnek, csak mi az ő fizetésük harmadát ha megkapjuk.


De hogy pozitívat is mondjak, sok nő meg pont úgy van, hogy otthon, egyedül halálra unja magát, vagy agyára megy 0-24-ben a gyerekkel lenni, és ők maguk mennek el dolgozni, már csak azért hogy társaságban legyenek, és lekössék magukat.


Én személy szerint örülnék ha annyit keresnék, vagy lehetőségem lenne annyit keresni, hogy eltarthassak egymagam egy családot, de ez manapság nem egyszerű feladat.

2014. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy lenézik. Én már megkaptam, hogy luxusk*urva vagyok, azért mert eltartanak...Azt elfelejtik, hogy volt ám fordítva is.
2014. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezt tőlük kérdezd. Én azokat nézem le akik alkalmazottként állást vállalnak, úgymond csicskulnak.
2014. aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%

"De ha belegondolunk , nem jobb egy családnak,ha a nő otthon van a gyerekekkel, tanul, játszik velük, és mire hazajön a férj, kész van minden házimunka, és asztalon van a meleg vacsora? "


Dehogynem. Ha az én feleségem egyszer elmenne dolgozni úgy elverném mint a lovat.

2014. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!