Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A határon túli magyarok...

A határon túli magyarok akarnak-e csatlakozni az anyaországhoz?

Figyelt kérdés
Mármint a trianoni határok eltörlésével.Mert az élet nálunk csudijó.....
2010. jan. 10. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
nem igazan.... regebb Magyarorszag fejlettebb volt mint Romania, sokan kikoltoztek, de manapsag mar nagyjabol ugyanaz a helyzet. persze nem tiltakoznek ha lehetne valasztani, de nem is ohajtom kulonosen a csatlakozast.
2010. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A felvidékiek nagy része igen.Burgerland már egyáltalán nem.Az erdélyiek meg önálló államot szeretnének,szegények már több száz éve.
2010. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon is szeretnék csatlakozni, de csak akkor, ha az esetleges határ magyar felén ragadó szlovákok, románok stb.,emberi jogai biztosítva lennének ill. a magyar állam megyezne a szomszédokkal afféle "lakkosságcseréről", aminek békés körülményei szintén biztosítva lennének.
2010. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a Felvidékiek nagy része igen, mivel ott a legdurvább, és még a kormány által is támogatott kirekesztés.Az ún. "burgenland" egyrészt egy viszonylag kicsi terület, mellesleg onnan a legtöbb Magyart már rég elűzték, vagy teljes asszimilációra kényszerítették.

Erdélyben, Székelyföldön pedig, ha jól tudom, inkább függetlenséget szeretnének, Délvidékiektől is hallottam hasonlót, de biztos sokan támogatnának egy egyesülés Erdélyben és Vajdaságban.Kárpátaljánál nem tudom.

Minden esetre gazdaságilag ill. az életszínvonalat tekintve nagyjából egyformák a körülmények határon innen, határon túl.(kivéve ausztriát persze)

2010. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
bocs a sok elgépelésért, remélem azért érthető a válasz :)
2010. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó válaszoló: persze, azok ütik a magyarokat, ahol érik (akár fizikai, akár más értelemben), mi meg csináljunk nekik fenékig tejfelt, nem? Azért valahogy biztosan ki lehetne békíteni az ellentéteket egy leendő Nagy-Magyarországon belül a tótok, oláhok, rácok illetve a magyarok között, de nem úgy, hogy "jaj, csak az ő jogaik ne sérüljenek..."


A kérdésre pedig: ezt a gúnyhatáron túli magyaroktól kell megkérdezni, hadd tudják ők, mit akarnak. Egyéni vélemény kérdése egyébként is - némelyik egyáltalán nem akar, jó neki ott, ahol van, némelyik meg igenis ragaszkodik a 100 évvel ezelőtti határokhoz.

2010. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

16:52es vagyok,

kedves 16:58as:

Azért, mert az ő politikusaik így bántak a múltban velünk, most mi is bánjunk így velük? Erőszakra erőszakkal, ugye?Az hová vezetne? Egy új trianonhoz.Gondolkodjunk már ember módjára.

1920ban, a Magyar Királyságban élő nemzetiségek kivívták függetlenségüket, ez nekik ünnep. A Benes féle hatalommániások lobbizásának köszönhetően nem az etnikai határok mentén húzták meg a határvonalat, ez nekünk pedig gyásznap.

Nekem pl. rohadtul nem hiányzik, hogy a környezetemben élő szlovákokat vonatokra pakolják, vagy spontán lelőjjék, bosszúból. Azt hiszem ezt meglehet érteni.

2010. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Nekem élnek Erdélyben rokonaim, igazából ők magyarnak tartják magukat, de köszönik szépen nem kérnek a mai Magyarországból.
2010. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a kérdés. amikor volt a népszavazás, akkor ugye a sok tudatlan nemmel szavazott arra, hogy a határon túli magyarok kapjanak-e magyar állampolgárságot.Mert fostak attól, hogy majd elözönlenek a határon túl élő magyarok.


Nekem van egy kolléganőm, aki Erdélyből (Székelyudvarhelyről) jött és itt él, dolgozik. Beszélgettünk erről.

Azt mondta, hagy szarul esett a kint élőknek, hogy leszavazták. Mert jó lett volna tartozni valahova.Ők sem hagyják ott a munkájukat, házukat, életüket.

2010. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jah, érdekes, amikor a moldovai románok román állampolgárságáról volt szó, Romániában nem nagyon volt ez kérdés, simán megadták nekik. Minekünk ez valahogy nem jött össze, pedig én igennel szavaztam volna, ha tudtam volna, de még nem voltam 18.
2010. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!