Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen eszközökkel orvosolható...

Milyen eszközökkel orvosolható a magyarok nagyszámú kivándorlása?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne legyen politikai acsarkodás, hiszen az elmúlt 20 évben egy kormány sem tudta igazán megoldani a problémát.

Érdekelne a véleményetek.

Ha rossz a kategória, akkor elnézést.



2014. júl. 10. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem elég lenne megduplázni a fizetéseket, bár még akkor is jócskán elmaradna a nyugati fizetésektől, de szerintem jóval kevesebben mennének el. Egy kicsivel nagyobb létbiztonság és nem lenne gondja senkinek.
2014. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem kellene zsebre tenni a pénzt hanem a gazdaság helyzetén kellene változtatni.Mondjuk munkahely teremtés és befektetés ,magyar boltokba ill .gazdaságba....
2014. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Először is kilépni a schengeni övezetből és az EU-ból. Aztán növelni az útlevéligénylés bürokráciáját, hogy drága, hosszadalmas, bonyolult és könnyen meghiúsuló folyamat legyen. Bevezetni egy kilépési vízumot, amit előre meg kell igényelni, drága, hosszadalmas és nehéz megkapni. A Forintot valuta helyett belföldi fizetőeszközzé tenni. Végezetül pedig növelni a határőrség számát és határsértésért 10 év szabadságvesztést bevezetni.
2014. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Demokratikus eszközökkel nem igazán lehet. Természetes, hogy az emberek a jobb életkörülmények felé vándorolnak. Ugyanez játszódik le az országon belül is, amikor például Borsod, Nógrád, Békés stb. megyék elnéptelenednek, míg a nyugati megyék és főleg Közép-Magyarország szépen fejlődnek.


Az állam csak annyit tehet, hogy biztonságot teremtve segíti, hogy a gazdaság, társadalom fejlődjön. A nagymértékű elvándorlás Kelet-Európából majd akkor csökken, ha a gazdasági különbségek is csökkennek kelet és nyugat között. Ebben én nem vagyok túl optimista. Még a gazdag, sikeres Németországban sem sikerült felzárkóznia a keleti tartományoknak, ott is hasonlóan nagy az elvándorlás.

2014. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Emberi fizetés, nem pedig nevetséges összeg, miközben az árak már nyugatiak. És még lehetne sorolni. De nem csak a politikusokkal van a baj. Mit várjon az ember, ha rengeteg a hülye. Pl. lépjünk ki az Eu-ból, zavarjuk ki a multikat, ez meg az a hazaáruló, ezt és azt végezzük ki. Ilyen mentalitású országban meg is értem, ha nem akarnak maradni.
2014. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Már nagyapáink is erről beszéltek, hogy bezzeg nyugaton ... "Ha megnyílnának a határok, ha munkát adnának, ha lenne pénzem repülőjegyre, ha tudnám a nyelvet"..... kezdetű mondatok után az unokák hamar valóra váltották a nagyszülők kívánságait.


Egész Kelet és Dél Európa migrál nyugatra a jobban fizető munkahelyekre. Sőt 10 évvel ezelőtt még olyan cikkeket lehetett olvasni, hogy a magyarok nem használják ki az uniót, bezzeg a lengyelek, szlovákok, balti államok tízezrével költöznek nyugatra. Most attól hangos a sajtó, hogy az első kitelepülő magyarok újabb magyarokat csábítanak ki külföldre. Közben a régiós átlagtól még így is jóval kevesebb a külföldre vándorló Magyarországon.


Lehet ellene tenni, de vegyük észre az európai unió szabályain kellene változtatni, hogy ez a trend megforduljon. ugyanis a 2004 óta csatlakozott országok közül egyik se került közelebb a nyugati bérekhez. Talán csak a magyar szakadt le kicsit jobban a csehektől, de ők se kerültek közelebb a nyugati bérekhez.

2014. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1: "Szerintem elég lenne megduplázni a fizetéseket"


Ez nem igaz. Én otthon jól kerestem, saját lakás is volt, mégis leléptem. Nem azért, mert otthon nem tudtam megélni, hanem mert elegem lett abból a környezetből és nem akartam tovább ott nevelni a gyerekeket.

Anyagilag nem lett jobb a helyzet, de nem is az volt a cél, hogy megszedjem magam. Kb ugyanott tartok, saját lakás nélkül, de ugyanaz az életszínvonal.

Viszont ezerszer nyugodtabb a környezet és ezáltal a családi életünk.

Most per pillanat nem tudnának nekem olyan fizetést otthon mondani, ami miatt visszacuccolnánk.

2014. júl. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

1. Legyen egészségügy, oktatás, infrastruktúra

2. Normális fizetések, közbiztonság

3. Civilizált gondolkodás, mindenféle kisebbségnek azonos jogokat adni

4. Ne legyen alapdolog zsidózó-b***-magyarkodó jobbernek lenni, sőt legyen ciki

5. Kultúra támogatása

6. Úgy általában szabadság és egyenlőség


Na most ehhez képest, nézd meg merre tart az ország...

2014. júl. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 7: igazából a "nagyszámú" szó volt az, ami arra sarkallt, hogy a fizetéseket hozzam fel. Nem mondom, biztos vannak sokan, akik nem szeretik ezt a környezetet. Bizonyára többen vannak, akik egy jobb és biztosabb megélhetés reményében hagyták el az országot.
2014. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kizárni a 1990 előtti rendszer azóta is a hatalmat, sőt ma is az összes politikai parlamenti párot e kezükben tartó dinasztiákat, összes funkciónáriusát és családjaikat három generációra a közéletből.


Csak ez nem EU konform. :( Sajnos.


Nem volt rendszerváltás 1949 óta.

2014. júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!