Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nevezik az oroszokat...

Miért nevezik az oroszokat medvéknek?

Figyelt kérdés

Pedig más országban is sok medve él, pl. Romániában, de rájuk nem mondja senki, hogy "román medve".

Az oroszoknál mindig ezt hallom: "ne bőszítsd fel az orosz medvét"; "felébredt az orosz medve és mérges", stb.



2014. júl. 8. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Ez egy korlátolt megközelítése az orosz léleknek, épp olyan általánosító, mintha azt kérdeznéd a magyarokról, ó hungry, miért éhesek?


Épp annyira nem jó semmire a te elvonatkoztatásod, mint az én éheses hasonlatom.

Sose próbálj meg embercsoportot általánosítás alapján megítélni, okés?????

2014. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem sértésből tettem fel a kérdést, csak nem értettem, miért mondják ezt mindig. Nekem nincs bajom az oroszokkal. Úgyhogy elnézést kérek, ha megsértettelek.
2014. júl. 8. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Mert Oroszország nagy és sok medve él náluk.
2014. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg Oroszország nemzeti állata a barna medve.
2014. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom a medve szimbólumot a 17. században a nyugatiak aggatták az oroszokra. Mert oroszország olyan mint egy medve: Nagy, brutális és ügyetlen. Később ez rájuk ragadt és ennek ellenére a nemzeti állatuk lett.


Bár a nagy, brutális és ügyetlen medve jelképét többször is próbálták eloszlatni. Pl. a rajzfilmekben aranyos kis mackókat ábrázoltak, illetve a 80-as moszkvai olimpián is a jelképük egy kis, aranyos és mosolygó medve volt.


A nekik a barna medve kb. olyan mint nekünk a turul, vagy az amerikaiaknak a sas. Egyébként érdekességképpen a finneknek is a barna medve a nemzeti állatuk.


(kérem, hogy aki többet tud erről az nyugodtan ossza meg, mert bár megpróbáltam a tudásomhoz mérten a lehető legjobb választ adni, az ismereteim e tekintetben még erősen hiányosak)

2014. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ötös válaszadónak megköszönöm a választ. Nagyon érdekes leírás volt
2014. júl. 8. 15:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, nekem is feltűnt a rajzfilmekben, hogy a medvéket sokszor kedves vagy segítőkész állatnak ábrázolták.
2014. júl. 8. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!