Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád, hogy az álláshirde...

Támogatnád, hogy az álláshirdetéseknél kötelező legyen kiírva a felajánlott fizetés?

Figyelt kérdés
vagy legalább egy sáv amin lehet alkudni?
2014. júl. 6. 18:50
 1/8 A kérdező kommentje:
kötelezően*
2014. júl. 6. 18:51
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem lenne sok értelme. Sőt, a cégek sokkal inkább le tudnák verni a fizetéseket és egy bértárgyaláson eleve hátrányból indulna az álláskereső. Legalábbis még nagyobból, mint jelenleg.
2014. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg lenne előnye, mert így ha egy cég jobb szakembereket akar, akkor megnézi a konkurens cégek álláshirdetéseit, és fölé ígér.


Úgy tudom ez bevett szokás nyugaton.


Másrészt meg rengeteget gyorsítana az álláskeresőknél, hogy melyiket válasszák, megéri-e, felesleges-e stb...

2014. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Inkább az kellene, hogy csak valódi állásokat hirdessenek meg a vállalkozók, és csak azok után kapjanak támogatást!
2014. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy tényleg 4-es, úgyis szeret bírságolni az állam, milyen bevétele lenne, ha megkeresnének minden kamu álláshirdetés tulajt. :)
2014. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Nem mellesleg legyen kötelező a hirdető neve, elérhetősége is, mert az is luxus mostanság...
2014. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
igen, utalom mikor megkerdik, megis mi a #### mondjak ra ?
2014. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem támogatom. Munkáltatóként nem szeretném, ha valaki CSAK a pénzért dolgozna nálam. Olyan emberekkel akarok dolgozni, akik szeretik, amit csinálnak, akik jók benne. Természetesen akarjon sok pénzt keresni, de ne az legyen az elsődleges motiváció (ez munkáltatói szempontból érthető).


Egyébként pedig aki arra is lusta, hogy utánajárjon annak, hogy mennyi a reális fizetés az adott pozícióra, azt biztosan nem venném fel. Én több munkahelyen is dolgoztam, több bértárgyaláson vagyok túl, volt, hogy órákig kutakodtam az interneten, mire kiderült valami a fizetési realitásokról, de mindig be tudtam lőni. És minden alkalommal tárgyaltam a bérről, és ahol nem tudtunk megegyezni, attól elköszöntem.

2014. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!