Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy az Orbán -...

Jól látom, hogy az Orbán - kormány egyre többet bizonyít?

Figyelt kérdés

2014. júl. 5. 09:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

@09:29: Neked értelmezési gondjaid vannak?

ÁLLÍTOTTAM én egy szóval is olyat, hogy a fidesz rosszabb?

Azt mondtam, hogy a "nem lophat többet" szóhasználat egy baromság.


Verni pedig nem vertem az asztalt.

Hanem kértem, hogy ugyan támaszd már legalább pár dologgal alá az állítást, majd hozzá tettem, hogy ezt a másik oldalról sem ártana, igaz, hogy onnan már bizonyos portálokon kilométeres cikkek születtek, hogy a fidesz mennyit ártott.



Tök jó, hogy te hiszel az igazadban, de az, hogy valaki hisz valamiben még nem lesz valóság.

Régen abban hittek, hogy a föld lapos.

2014. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Azt mondtam, hogy a "nem lophat többet" szóhasználat egy baromság. "


És én erre is reagáltam. Miért lenne az? Ne nekem pattogj, hogy bizonyítsam ezt, bizonyítsam azt, hanem bizonyítsd te az igazad. Amíg ez nem történik meg, ott vagyunk, ahol a part szakad... :)


"Tök jó, hogy te hiszel az igazadban, de az, hogy valaki hisz valamiben még nem lesz valóság. "


Ezt megismétlem neked nagyon szívesen :)


Tök jó, haver, hogy te is hiszel az igazadban -csakúgy, mint én-, de nem ártana bizonyítani, hogy az MSZP-nél lehetséges többet lopni. Mert amíg nem látom, nem hiszem.

2014. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

@09:59: Jó, akkor próbálom érthetően levezetni, hogy miért hülyeség. (Pusztán matematika, de próbálom leegyszerűsíteni.)


A lopásnak van valamilyen értéke, ami tegyük fel, hogy egy természetes számmal reprezentálható.

A világon található összes javak egy igencsak nagy szám, ezt egy ember, párt vagy ország önmagában nem is érheti el, ezért ez a számolás szempontjából irreleváns, vehető végtelennek.


Na most a természetes számok halmaza definiálható egy nulladik elemmel és a rákövetkezés függvénnyel, amivel egy megszámlálhatóan végtelen halmazt kapunk. ( [link] )


Te azt állítod, hogy nem lophat többet a fidesz (azaz annyit, van annál kevesebbet lophat), mint az mszp lopott.

Tehát a te értelmezésed szerint, van egy felső korlátja a lopás mértékének, amit nem lehet túllépni, azaz egy véges halmazról beszélsz.


Mondj egy bármekkora természetes számot, amit érzésedre ez a korláz, majd alkalmazd rá a rákövetkezés függvényt és hopp, máris feljebb tudtad tenni az általad vélt felső korlátot és ugyan ezt alkalmazhatod a "végtelenségig".



Nem azt mondtam, hogy a fidesz rosszabb. Pusztán azt, hogy kijelenteni egy matematikailag képtelen állítást nem túl jó dolog.

MOST jelenleg lehet az MSZP vezet lopásban (bár erről én annyira nem vagyok meggyőződve), de még a fidesz van hatalmon és bármikor beelőzheti.


Ez az elmélet pedig független a konkrét számoktól. (Amiket teljesen pontosan lehet sosem ismernek meg az emberek.)

A "lopás" halmaz végtelen lesz, bármelyik párt bármit csinál is.

(Összehasonlításként vegyül a teljes világ vagyonát. Ez máris több, mint amit az MSZP lopott, vagy lophatott. Vagyis még lett volna hova tovább menniük, azaz nem értek el egy felső korlátot, azaz meg lehet őket előzni.)



Ha még mindig nem lenne világos hogy értettem, egy buta példa:

Tegyük fel, hogy az MSZP lopott 10 banánt. A világ teljes vagyona legyen 100 banán.

Egyértelmű, hogy nem lopták el mindent.

Ha a fidesz aktuálisan lop 5 banánt, akkor valóban, kevesebbet lopott, mint az mszp.

De ugyanakkor ha lop még mellé 6 banánt, mert megteheti. (Miért ne tehetné meg?)

Akkor a fidesznek máris 11 banánja lesz, ami több, mint az mszp-nek, de még mindig kevesebb, mint a világ 100* banánja, azaz még lophat és még jobban felül tudja szárnyalni az mszp-t, ha akarja.

(*: Amiből ugye az mszp már kirábban elvitt 10-et, meg a fidesz most 11-et, szóval még 79 van.)

2014. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Joe Makepeace ***** válasza:

"Jól látom, hogy az Orbán - kormány egyre többet bizonyít?"


"Javulgat a helyzet"...


Az első idézethez annyit, hogy úgy igaz, hogy kitűnően bizonyítja egyfolytában amintnem értem a szavazóik miért nem AKARNAK tudni.


Egyébként hagyományos értelemben mind a ketten más műsort néztek, kapcsoljatok vissza Magyarországhoz...

2014. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

ma 10:41


Halálgyenge érvelésed ezúttal még csak mosolyt sem húzott az arcomon. Próbálkozz meggyőzőbben.

2014. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
14%
Ez így van! Visszafizeti a bankok által elvett pénzt, rendbe szedi az országot, rezsit csökkent, felújít dolgokat. Nem mondom, hogy elvakult fideszes vagyok, csak ők a legkevésbé rossz párt. Azért ők is csinálnak hülyeségeket (stadionok) de ha innen valaki hatalomba kerülne, ő is biztos építene magának dolgokat, ez TUTI! És nem véletlen, hogy már másodszorra kétharmadot kaptak.
2014. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!