Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vas megye képes lenne önálló...

Vas megye képes lenne önálló államként megmaradni?

Figyelt kérdés

Vas megyei vagyok, NEM provokálásnak szánom a kérdést, de ezen mindig elgondolkoztam :D

Szerintem jól járna a függetlenséggel.

San Marino is képes megmaradni.

Hogy mi alapján függetlenedne? Nem tudom. :)



2014. júl. 2. 22:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

nos vedd sorba mi nincs Vas megyében...sokminden ami más nagyobb magyar városban igen pl felsőoktatás terén csehül állnak valami főiskola van ott azt szevasz,ipar infrastruktúra,egyéb??....hogy egy példát említsek Vas megye lehet hogy konkrétan egy nyugis kellemes környék de az ország többi része nélkül súlytalanná válna.hasonlatképpen sokan Budáért vannak oda hogy mennyire klasszabb élhetőbb mint Pest(barokkos túlzások itt is gyakran befigyelnek) közben pedig szinte minden a pesti oldalon van ami ugymond szükséges a city-jelenséghez.


de vidd tovább a gondolatot:független lenne Vas megy:ergo EU-ból ki Schengen nuku... vas megye magyarajkú de "vas-állampolgárainak" ausztriai munkavállalásának befellegzik....még mindig olyan rózsás lenne a helyzet a független Vas megyében???

2014. júl. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ha egy EU tagból valaki kiválik, akkor az is automatikusan EU tag lesz, nem? Legalábbis Belgium esetében erről beszéltek, ha Flandria és Vallónia különválik, akkor automatikusan EU tagok lesznek mind2en :D
2014. júl. 3. 08:11
 13/14 anonim ***** válasza:

# 11/12


Nyugat Magyarországi Egyetem azért nem egy kis főiskola már nagyon rég.

Schengen előtt már évtizedekkel előtt dolgoztak az ott emberek.

2014. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

a Nyugat-magyarországi egyetem karainak döntő többsége Győr -Moson-Sopron megyében van szal igencsak so so kategória.

ez a Belgium dolog nekem új mindenesetre nincs napirenden a különválásuk. megjegyezném hogy más dolog különválni meg kiszakadni. Skócia és Katalónia esetében ami azért reálisabb aktuálisabb no ott ultimátumként belengették hogy még a fizetőeszközt sem tarthatják meg ha kiszakadnak nemhogy EU-tagság meg stb

2014. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!