Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Nemzeti dal nem lenne jobb...

A Nemzeti dal nem lenne jobb himnusznak?

Figyelt kérdés

A himnuszt valahogy úgy össznépileg elsunnyogjuk, de valahogy jobban el tudom képzelni, hogy ezzel mindenki azonosulna és együtt énekelné, hogy talpra magyar, meg a magyarok istenére esküszünk. Inkább, mint a Baaaaaaaaalsooooooors aaaaaaakiiiiiiiiit rééééééégeeeeeen tééééép.....


Nyilván nem arra gondolok, hogy szabadságharcoljunk az eu ellen, milyen király szöveg, hanem egyszerűen azért ez jutott eszembe, mert azért ez nem egy üres, jellegtelen modern szám, a szövege bárhol, bármikor megfelelő, hogy mi magyarok, álljunk fel, fogjunk össze és mutassuk meg, lelkesít, van benne istenesdi is még az sem kifogás stb.


Ami himnuszokat én ismerek, az kb. mind nagyjából arról szól, hogy majd ők megmutatják és dicsőség, meg semmi szolgaság többé, szóval senki nem döbbenhetne le azon, hogy Magyarország himnuszában mik vannak..


Tudom a régi pátoszos, meg jaj de szép, de most komolyan, így ebben a formájában az ember max. tátogja, de inkább még kellemetlen hallgatni, kénylemetlen, legyünk túl rajta himnusz.. Mondhatjátok, hogy én vagyok a helikopter, de nézzetek szét mikor megy a himnusz. Semmi lelkesedés, semmi beleélés, semmi érzelem az emberek nagy részén, csak énekeljük/tátogjuk el (vagy várjuk ki) ezt a megszokott szomorú dalt, aztán haladjunk. Utána nem érez az ember egyszerűen semmit...



Talpra magyar, hí a haza!

Itt az idő, most vagy soha!

Rabok legyünk, vagy szabadok?

Ez a kérdés, válasszatok! -

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!


Rabok voltunk mostanáig,

Kárhozottak ősapáink,

Kik szabadon éltek-haltak,

Szolgaföldben nem nyughatnak.

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!


Sehonnai bitang ember,

Ki most, ha kell, halni nem mer,

Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete.

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!


Fényesebb a láncnál a kard,

Jobban ékesíti a kart,

És mi mégis láncot hordunk!

Ide veled, régi kardunk!

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!


A magyar név megint szép lesz,

Méltó régi nagy hiréhez;

Mit rákentek a századok,

Lemossuk a gyalázatot!

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!


Hol sírjaink domborulnak,

Unokáink leborulnak,

És áldó imádság mellett

Mondják el szent neveinket.

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!


2014. jún. 20. 22:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

LOL felteszek egy szeritnem értelmes kérdést, erre mikor valaki elkezdi az értelmetlen, viccesnek szánt Pálinka dal javaslatot még az én hozzászólásom van kitörölve, ami mindössze annyi volt, hogy nem véletlen nem a Humor kategóriában van a kérdés. És akkor csodálkoznak, hogy a kérdések több mint a fele szét van offolva, nyilvánvalóan fú de poénosnak szánt értelmetlen válaszokkal.


A többieknek az értelmeset köszönöm.


Utolsó, valóban nevetséges a polkorrektesdi is, hihetetlen hova tart a világ.


A Nemzeti dal meg lehet nem a legextrább vers, de szerintem egy himusznak nem is extra giccsesnek kell lenni, de nem árt, ha nem egy zug firkász tollából jön, aztán érje el, hogy emberek együtt énekeljék, valami büszkeség és lelkesség-félével teljen meg a szívük, és érezzék úgy, hogy igen, mi most együtt felállunk, összefogunk és sokra megyünk, és Magyarország meg a magyarság egy fäsza dolog. Ennek meg jobban megfelel a Nemzeti dal, mint Kölcsey gondosan megírt sirálma, ami mindvégig azt tartotta szem előtt, hogy kedves Habsburgok szája ízének megfeleljen, mert különben úgy se lesz belőle semmi.

2014. jún. 21. 15:16
 12/13 Zsebvirág ***** válasza:
33%
Am. nem tudom mennyire emlékszel még a magyar órákra, de a himnusz is egy külön műfaj, a magyar himnusznak meg ,,ötletesen" Himnusz lett a címe, de valóban lehetne más is.
2014. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
33%

"A Nemzeti dal meg lehet nem a legextrább vers, de szerintem egy himusznak nem is extra giccsesnek kell lenni"


A Himnusz nem giccses. A Nemzeti dal inkább. Szerintem.

2014. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!