Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az RTL Klub visszavág?

Az RTL Klub visszavág?

Figyelt kérdés

Régen nem néztem már a híradójukat, mert elegem lett a sok érdektelen bulváranyagból. De ma belenéztem, és meglepődtem. Az első 15 perc tömény hazai politika volt. Tudósítottak a most zajló tüntetésről, részletesen rengeteg ember véleményét adták le arról, hogy milyen katasztrofális a reklámadó, hogy ezzel befellegzett a sajtószabadságnak. Elmagyarázták, hogy a nézők kedvenc műsorai (tehetségkutatók, sorozatok stb.) a reklámokból készülnek, és ha ellehetetlenítik a reklámot, akkor műsor se lesz. Értetlenségüket fejezték ki azokkal a fideszes nyilatkozatokkal kapcsolatban, miszerint túl sok a reklám, és nem lehet egy filmet rendesen végignézni, merthogy ők pont annyi reklámot adnak, amennyit a FIDESZ által hozott médiatörvény engedélyez.


Ezt követően bemutatták, hogy milyen őrültség a miniszterelnökség várba költözése, el kell költöznie e miatt egy táncszínháznak és több önkormányzati bérlakás bérlőinek is, akik majd csak rosszabb helyen kapnak lakásokat. Mutatták, hogy Horthy is a várban székelt. Beszámoltak még a Tisza István-szobor avatásáról, erről se túl pozitív összefüggésben. Végül szóltak arról, hogy nálunk a fizetésekhez képest túl drágák a fogamzásgátló szerek, sokan nem tudják megvenni, különösen a közmunkások. Csak ez után tértek rá a szokásos bulvárblokkra (mézet nyalogató farkasok stb.) kb 10 percben.


Az RTL csoport regionális igazgatója már nyilatkozott, hogy vállalják a harcot, nem térnek ki a konfliktus elől, és akármi lesz, maradnak Magyarországon. Ha ez így van, akkor az ország legnézettebb tévéjében majd elkezdik nyírni Orbánt és a FIDESZ-t, sokszor talán csak áttételesen, viccesen, de úgy hogy mindenki megértse. Kell ez nekik?



2014. jún. 9. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
A Retek klub pont olyan, mint orbán, foggal-körömmel védi az érdekeit. Le se szarom őket.
2014. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Miért baj, hogy védik az érdekeiket, ha az érdekeink egybeesnek? Szerintem kifejezetten jó dolog, hogy politikáról is szó van a híradóban, ha pártatlanabb lenne jobban örülnék, de már ez is lépés afelé, hogy az átlagember figyelmét is felhívják arra, hogy a politika fontos(párttól függetlenül, ha valaki úgy szavaz mert kellő tájékozottsággal rendelkezik, akkor már tett valamit az ország jövőjéért)
2014. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

"Tudósítottak a most zajló tüntetésről, részletesen rengeteg ember véleményét adták le arról, hogy milyen katasztrofális a reklámadó, hogy ezzel befellegzett a sajtószabadságnak."


Naná, hogy hírt adtak erről. És mivel kevesebb reklám lenne, akkor már sérül is a sajtószabadság. Értem.


"Elmagyarázták, hogy a nézők kedvenc műsorai (tehetségkutatók, sorozatok stb.) a reklámokból készülnek, és ha ellehetetlenítik a reklámot, akkor műsor se lesz."


Nagyon fog hiányozni a sok xar.


"Értetlenségüket fejezték ki azokkal a fideszes nyilatkozatokkal kapcsolatban, miszerint túl sok a reklám, és nem lehet egy filmet rendesen végignézni"


Fideszes vélemény vagy sem, de túl sok a reklám és nem lehet egy filmet rendesen végignézni. Már aki nézim őket, mert én megszámolni nem tudom, hány filmet nem néztem végig, mert ha van is nagy ritkán amit meg lehet nézni, az 23.35. - kor kezdődik, és még az utolsó 5 perc előtt is beteszik a reklámot. Ha netán elaludnál rajta. felriadsz, mert a filmet hiába halkítod le, a reklám üvölt.


"merthogy ők pont annyi reklámot adnak, amennyit a FIDESZ által hozott médiatörvény engedélyez."


És még az is sok.


"Ezt követően bemutatták, hogy milyen őrültség a miniszterelnökség várba költözése (...) hogy Horthy is a várban székelt."


Akkor vége a világnak, ha még Horthy is. Hitler véletlenül nem hozható valahogy párhuzamba Orbánnal?



"Beszámoltak még a Tisza István-szobor avatásáról, erről se túl pozitív összefüggésben"


Milyen meglepő.


"Végül szóltak arról, hogy nálunk a fizetésekhez képest túl drágák a fogamzásgátló szerek, sokan nem tudják megvenni, különösen a közmunkások."ű


Igen, mert csak úgy szaporodik a magyar, fene a jó dolgát.


"Csak ez után tértek rá a szokásos bulvárblokkra (mézet nyalogató farkasok stb.) kb 10 percben."


Na az kell a prolinak. Nyalják csak a mézet - a kirakatüvegen keresztül.


"Az RTL csoport regionális igazgatója már nyilatkozott, hogy vállalják a harcot, nem térnek ki a konfliktus elől, és akármi lesz, maradnak Magyarországon."


Egy igazi tömegtájékoztatási Rambo ő.


"Ha ez így van, akkor az ország legnézettebb tévéjében majd elkezdik nyírni Orbánt és a FIDESZ-t, sokszor talán csak áttételesen, viccesen, de úgy hogy mindenki megértse."


Mert eddig még nem lehetett rájuk fogni, hogy ezt tették volna.

2014. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Azért baj, mert a független média azt jelenti, hogy mind a politikától, mind az üzleti körök nyomásától független.

Az nem újságírás, hogy az RTL-s góré Dirk Gerkens leszól a fiúknak, hogy ekézzétek a kormányt. Mert aztán meg, ha kiegyezik vele a kormány, akkor meg leszól, hogy szopjátok fel a kormányt, oszt jónapot.

Ennek gondolkodó ember semmiképpen nem örülhet.

2014. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A 3-hoz: Engem nem mindenben győzött meg, de nagyon frappánsan összeszedted az ellenérveket. Csak egy dologra reagálnék, vagyis hogy szerintem eddig nem hiszem, hogy különösebben Orbánékat nyírták volna már csak azért sem, mert vagy egyáltalán nem foglalkoztak politikával a híradókban sem, vagy csak felszínesen az utolsó 3 percben, amit már senki nem nézett. A többi tiszta bulvár volt (baleset, felgyulladt, felrobbant, cuki állat stb.). Most ez változni látszik.
2014. jún. 9. 19:53
 6/15 A kérdező kommentje:
A 4-essel elvben egyetértek, de hát tudjuk, hogy ilyen világot élünk.
2014. jún. 9. 19:54
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Hát én másképp emlékszem. Például ott volt a Heti Hetes mással sem foglalkozott, mint a Fidesszel, meg az Orbán - kormánnyal. Azt mondták, a humor sosem kormánypárti. Aztán 2002 - ben nyert a balliberális oldal, s humor nagyágyúi folytatták a nevettetést - Orbán ellenében.


De nem csak a direkt, közvetlen pártpolitizálás politizálás. Az is politika, ha értéktelen, semmitmondó, üres műsorokat adnak, "mert az kell a népnek". Nem felemelni próbálja a színvonalat, a kultúra szintjét, hanem lemegy "kutyába", mert akkor jó a nézettség. Mikor mondjuk pl. március 15. - én nem ad le - csak azon az egy napon legalább - egy történelmi játékfilmet, hanem mondjuk egy Eddie Murphy - akivel semmi bajom egyébként - vígjátékot.

Értéktelen, értéktelenséget terjeszt - ez is politika, méghozzá kártékony.

2014. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mikor a jobbik akarta beszűntetni az rtl-t akkor őt szidták, most a fideszt szidják. Te is szidnád azt aki téged akarna megszűntetni.
2014. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es - Biztos te emlékszel jobban, én nagyon kevés RTL-t nézek, csak most figyeltem fel rá, valószínűleg most is csak átmenetileg.


8-as - Hát ez is egy alapigazság.

2014. jún. 9. 20:28
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
amit a kézilabda vbselejtezőn leművelt az RTL(utolsó percben elkapcsolt a hatoslottó miatt) nos szerintem sok haragost szerzett akik tapsolnak a reklámadónak
2014. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!